Reklama

Kościół

Franciszek: żyjmy miłością bezwarunkową i bezinteresowną

Do życia z przekonaniem o skuteczności dobra czynionego bezinteresownie i miłości ofiarowanej wspaniałomyślnie zachęcił Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Papież nawiązał do czytanego w dzisiejszą niedzielę fragmentu Ewangelii (Mt 20, 1-16), zawierającego przypowieść o robotnikach w winnicy. Zachęcił, by dostrzegać w niej kryteria Boga, który nie oblicza naszych zasług, lecz miłuje nas jak dzieci.

Franciszek zwrócił uwagę, że Bóg wychodzi o każdej porze, by nas powołać. „Zawsze nas szuka i zawsze na nas czeka” – podkreślił Ojciec Święty. Następnie wskazał, że Bóg odpłaca każdemu tą samą „monetą”, którą jest Jego miłość. „Boża sprawiedliwość nie mierzy miłości na skali naszych dokonań, naszych osiągnięć czy naszych niepowodzeń: Bóg po prostu nas miłuje, kocha nas, ponieważ jesteśmy dziećmi, i czyni to miłością bezwarunkową i bezinteresowną” – stwierdził papież.

Franciszek zauważył, że czasami grozi nam poleganie bardziej na własnej sprawności, niż na szczodrości Bożej łaski. „Także jako Kościół, zamiast wychodzić o każdej porze dnia i wyciągać ramiona do wszystkich, możemy poczuć się jak prymusi, osądzając innych z daleka, nie myśląc o tym, że Bóg kocha ich również tą samą miłością, jaką żywi wobec nas” – stwierdził Ojciec Święty.

Zachęcił, abyśmy w naszych relacjach stawiali na bezinteresowne czynienie dobra i zastanowienia się: „czy ja, chrześcijanin, umiem wychodzić ku innym? I czy jestem hojny wobec wszystkich, czy umiem dać to «więcej» zrozumienia i przebaczenia, jak Jezus?”. Wezwał wiernych do nawrócenia „na Bożą miarę, na miarę miłości bez miary”.

2023-09-24 12:45

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek odwiedził papieską uczelnię dla dyplomatów

[ TEMATY ]

uczelnia

papież Franciszek

dyplomaci

PAP/ETTORE FERRARI

Franciszek odwiedził wczoraj po południu Papieską Akademię Kościelną – uczelnię przygotowującą kadry dla służby dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej. Poinformowało o tym dzisiaj watykańskie Biuro Prasowe.

W czasie rozmowy z księżmi studentami papież podkreślił znaczenie ich zakorzenienia w duchowości kapłańskiej ożywianej modlitwą oraz na rolę roku pracy misyjnej, jaki wprowadził w 2020 roku, jako integralnej części przygotowania ich do pracy w służbie dyplomatycznej. Wskazał też św. Karola de Foucauld i św. Piotra Favre jako wzory świętości dla życia dyplomaty.

CZYTAJ DALEJ

Głosiciel Maryi

2023-11-21 11:21

Niedziela Ogólnopolska 48/2023, str. 20

pl.wikipedia.org

Franciszek Antoni Fasani, prezbiter

Franciszek Antoni
Fasani, prezbiter

Jak przystało na wytrawnego kaznodzieję, jego żywiołem było słowo.

Całe życie Franciszka Antoniego Fasani było naznaczone franciszkańskim charyzmatem. Jako dziecko ubogich rolników doskonale poznał, czym są niedostatek i ciężka praca. Gdy miał 6 lat, został ministrantem w kościele Franciszkanów w rodzinnej Lucerze, a później zaczął pobierać nauki w ich przyklasztornej szkole. Szybko rozeznał swoje powołanie – w wieku 14 lat wstąpił do zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. W 1705 r. otrzymał święcenia kapłańskie i rozpoczął studia magisterskie na Wydziale Filozoficzno-Teologicznym w Kolegium Generalnym w Asyżu, które dzięki szybkim postępom w nauce ukończył w 1709 r. Wkrótce wrócił do rodzinnego miasta, na przemian pełnił w klasztorze funkcję mistrza nowicjatu i gwardiana konwentu. Był spowiednikiem i opiekunem ubogich oraz więźniów.

CZYTAJ DALEJ

Ogromny wyciek danych osobowych

2023-11-27 21:32

[ TEMATY ]

dane osobowe

pixabay.com

Spółka zgłosiła naruszenie do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, poinformowała uprawnione instytucje oraz złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości - poinformowała spółka ALAB laboratoria odnosząc się do wycieku wyników badań pacjentów.

W poniedziałek portal zaufanatrzeciastrona.pl poinformował, że do internetu trafiły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek jest skutkiem ataku grupy ransomware. Jak przekazał portal, w sieci znalazły się dane co najmniej kilkudziesięciu tysięcy Polek i Polaków, która od roku 2017 do 2023 wykonywali badania medyczne w sieci ALAB laboratoria.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję