Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Fundamentem jest konsekwencja w słuchaniu słowa

W Łodzi rozpoczęło się Łódzkie Jerycho, podczas którego rowerzyści będą modlić się w intencjach miasta. Razem z nimi jest abp Grzegorz Ryś.

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

Julia Saganiak

Przed wyruszeniem w trasę wierni spotkali się w kościele ojców salezjanów przy ul. Wodnej na Mszy św. pod przewodnictwem metropolity łódzkiego, który podczas homilii mówił o budowaniu na fundamencie Słowa Bożego. – Przywołujemy tą modlitwą Pana zwłaszcza do tych sytuacji, wobec których czujemy się za słabi. Przywołujemy Go do takich sytuacji, które nas przerastają, tak jak Izraelitów przerastała obronność Jerycha, najstarszego miasta na świecie, wielkiego miasta otoczonego potężnym murem. Nie mieli sposobu na te mury, więc Pan wezwał ich do wytrwałej siedmiodniowej modlitwy. My też sięgamy po modlitwę w sytuacjach, które okazują się zbyt wielkim wyzwaniem dla nas, dla naszych ludzkich sił – powiedział abp Ryś, zaznaczając, że Łódzkie Jerycho jest wynikiem modlitwy.

Dzisiejsza Ewangelia rozumienie Jerycha ujmuje w obrazie zrujnowanego przez rzekę domu. Jezus poprzez tę alegorię wskazuje nam, że zbyt często żyjemy nie według tego, co mówi Bóg, ale według własnych przekonań i wartości. Zwraca naszą uwagę, byśmy ten biblijny dom budowali na prawdziwym i mocnym fundamencie słowa, które Pan ofiaruje nam każdego dnia. – Pozory są ładne, piękna fasada, ale na czym to stoi? Nie ma konsekwencji w słuchaniu słowa. To, co opowiadamy, obalamy, jest antyświadectwem. Modlimy się za to miasto, to znaczy modlimy się za siebie, byśmy byli prawdziwi, wiarygodni – powiedział duszpasterz.

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy wyruszyli w trasę, podczas której zatrzymają się w 7 łódzkich parafiach. Łódzkie Jerycho zakończy się na placu Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus modlitwą uwielbienia.

2022-09-10 11:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Naśladujmy św. Jana Pawła II

- Jako osobisty sekretarz Jana Pawła II, obecnie metropolita lwowski, w obecności zgromadzonych kapłanów i całego ludu Bożego, pragnę uroczyście przekazać cząstkę relikwii św. Jana Pawła II dla parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi… Księże Proboszczu przyjmij te relikwie, otaczaj je należną czcią i przekazuj do uczczenia wiernym. Niech wszyscy modlący się przed tymi relikwiami, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, otrzymują obfitość łask i niech go naśladują w wierze i gorliwości – tymi słowami zwrócił się abp Mieczysław Mokrzycki do zgromadzonych w świątyni na intronizacji relikwii. Wyraził także radość, że może uczestniczyć w tak historycznej uroczystości parafialnej.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

ZUS: ostatni dzwonek na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną "Dobry start"

2022-11-28 11:27

[ TEMATY ]

edukacja

Karol Porwich/Niedziela

Środa to ostatni dzień na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Od 14 listopada tego roku można to zrobić także za pomocą aplikacji mobilnej mZUS - przypomina w poniedziałek Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

"Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił dotąd ponad 4,5 mln świadczeń na łączną m kwotę ponad 1,3 mld zł" - poinformował w komunikacie rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję