Odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach.

Niedziela sandomierska 50/2022, str. III

turniej szachowy

Archiwum parafii

Przedstawiciele rudnickiej parafii

Uczestniczyło w nich 67 zawodników z 29 parafii i 13 diecezji. Parafię Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem reprezentowało: jeden kandydat na ministranta: Mateusz Mierzwa (kl. II), dwóch ministrantów: Filip Cagara (kl. V), Kamil Mierzwa (kl. VII) oraz trener i opiekun drużyny Bolesław Ziółkowski. 19 listopada rozegrano indywidualne mistrzostwa w szachach szybkich. W turnieju indywidualnym szachów szybkich grupy A zawodników od 13-19 lat, Kamil Mierzwa zajął wysokie czternaste miejsce. W grupie B zawodników do lat 12, Filip Cagara zajął miejsce dziesiąte, a Mateusz Mierzwa zajął miejsce trzynaste. W klasyfikacji rankingowej do 1600 Filip Cagara był trzeci. Drużynowo parafia zajęła miejsce czwarte. Drużynę reprezentowali Filip Cagara i Mateusz Mierzwa. W następnym dniu rozegrano turniej w szachach błyskawicznych. W rozgrywkach grupy A zawodników od lat 13-19, Kamil Mierzwa zajął wysokie ósme miejsce. W grupie B zawodników do lat 12 w klasyfikacji rankingowej do 1600, Filip Cagara zajął miejsce pierwsze, a Mateusz Mierzwa miejsce trzecie. Drużynowo parafia zajęła miejsce trzecie. Drużyna grała w składzie: Filip Cagara i Mateusz Mierzwa. Równocześnie rozegrano turniej towarzyszących opiekunów, w którym opiekun naszej drużyny Bolesław Ziółkowski w turnieju szachów szybkich zajął miejsce trzecie, a w turnieju szachów błyskawicznych miejsce drugie.

2022-12-07 08:47

Szybko, ale z planem

Niedziela podlaska 11/2023, str. I

Archiwum autora

Uczestnicy mistrzostw

Za nami kolejna edycja mistrzowskich rozgrywek szachowych duchowieństwa. Partie szachowe rozrywane w ekspresowym tempie zyskują na popularności.

W dniach 20-21 lutego w Pallotyńskim Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie odbyły się Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Szachach Szybkich (po raz 18.) i Błyskawicznych (po raz 22.). W mistrzostwach wzięło udział 31 zawodników: 20 księży, 1 brat zakonny (pallotyn) i 10 kleryków. Wśród księży był 1 kapłan prawosławny i 19 rzymskokatolickich: 2 misjonarzy św. Wincentego a Paulo, 2 pallotynów, chrystusowiec, saletyn oraz księża z archidiecezji gdańskiej, katowickiej, przemyskiej oraz z diecezji drohiczyńskiej, kaliskiej, sandomierskiej, siedleckiej, tarnowskiej i toruńskiej. Wśród kleryków było 3 prawosławnych, 1 salezjanin i po 2 z seminariów w Drohiczynie, w Katowicach i w Przemyślu.

Oświadczenie diecezji warszawsko-praskiej ws. księdza zatrzymanego przez CBA

2024-04-26 13:00

oświadczenie

Red./ak/GRAFIKA CANVA

Kuria Biskupia Warszawsko-Praska informuje o zawieszeniu proboszcza parafii św. Faustyny w Warszawie w wykonywaniu wszystkich obowiązków wynikających z tego urzędu. Jest to związane z działaniami prowadzonymi przez organy wymiaru sprawiedliwości.

Do czasu wyjaśnienia sprawy zarządzanie parafią obejmie administrator, którego najważniejszym zadaniem będzie koordynowanie duszpasterstwa parafii św. Faustyny w Warszawie.

Rozmowa z Ojcem - #V niedziela wielkanocna

2024-04-27 10:33

abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.