Reklama

Kościół

Feniksy 2022 rozdane

Zakończyły się 27. Targi Wydawców Katolickich w Warszawie.

W tegorocznej edycji targów wzięło udział blisko 140 wystawców z Polski, Ukrainy i Białorusi, którzy zaprezentowali ponad 10 tys. publikacji. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez kulturalnych, a jego ranga od 27 lat nieprzerwanie wzrasta, co podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników targów: „Trudno sobie wyobrazić życie kulturalne Warszawy i naszego kraju bez tego wydarzenia. Dziękuję Państwu za tak wiele ważnych utworów niosących ważne treści dające nam wszystkim pokrzepienie”.

Tradycyjnie podczas targów przyznano Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks. W tym roku ta prestiżowa nagroda obchodzi 25-lecie istnienia. Złotego Feniksa otrzymał ks. prof. Roman Bartnicki, biblista i teolog. Feniks specjalny trafił do bp. Antoniego Pacyfika Dydycza „za niezachwianą postawę w działaniach podejmowanych na rzecz obrony wartości cywilizacji chrześcijańskiej, Kościoła i Ojczyzny”. Kolejne dwa Feniksy specjalne trafiły do dwóch wydawnictw z Polski i Białorusi. Feniksem Specjalnym „Medialnym” został uhonorowany abp Wacław Depo, o czym szerzej piszemy na s. 26. Wśród nagrodzonych w ramach dziewiętnastu kategorii konkursowych znalazła się Małgorzata Nawrocka, autorka książek dla dzieci i młodzieży związana z Niedzielą, której Dolina Aniołów otrzymała Feniksa w kategorii: książka dla młodzieży.

Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający wysoko oceniają tegoroczną edycję targów i już zapowiadają swój udział w ich kolejnej odsłonie, która ma się odbyć w dniach 20-23 kwietnia 2023 r.

2022-10-04 12:22

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak Feniks z popiołów

Goście honorowi z Watykanu, spotkania z ulubionymi autorami oraz projekcje filmów – to jedne z wielu atrakcji, które czekały na miłośników książki w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

Poraz 26. odbyło się święto miłośników książki, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Polsce – Targi Wydawców Katolickich, organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Mimo pandemicznego zagrożenia bibliofile nie zawiedli i w dniach 23-26 września tłumnie przechadzali się targowymi alejkami.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek: aborcja jest zbrodnią

2022-11-28 17:27

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aborcja jest zbrodnią; czy słuszne jest wynajęcie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem? - oświadczył papież Franciszek w wywiadzie dla pisma "America", wydawanego przez jezuitów w USA. Dodał też, że Kościół nie może czynić z aborcji kwestii "politycznej" i musi zachować podejście duszpasterskie.

Podczas rozmowy papież odniósł się do kwestii aborcji, która - jak podkreślono w zadanym mu pytaniu - jest w USA mocno upolityczniona.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję