Reklama

Niedziela Rzeszowska

Muzyczna pasja kapłanów

Ks. Ryszard – perkusista naszego zespołu bez przerwy powtarzał i powtarza, że „bez prób nic z tego nie będzie”. Z każdą kolejną próbą coraz mocniej czuliśmy, że gra w zespole to realizowanie wspólnego celu; każdy grając na innym instrumencie, śpiewając tworzy jeden utwór. Gdy wszyscy zgrywali się było widać uśmiechy zadowolenia. Wspólne granie uświadomiło nam, że nie tylko w zespole, ale we wszystkich działaniach duszpasterskich mamy współpracować, że razem możemy więcej, że pomyłki jednego wpływają na wszystkich, że mamy obowiązek je dostrzegać i z miłością zwracać na nie uwagę, że trzeba nieustannie ćwiczyć, rozwijać się.

2024-02-11 16:45

Kut Wiesław

Zespół muzyczny kapłanów: od lewej: ks. T. Gałuszka, ks. M. Mądro, ks. Ł. Mariuszyc, ks. R. Sowa, ks. W. Niemiec

Zespół muzyczny kapłanów: od lewej:   ks. T. Gałuszka, ks. M. Mądro, ks. Ł. Mariuszyc, ks. R. Sowa, ks. W. Niemiec

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dziś zespół składa się z pięciu księży. W skład zespołu wchodzą: ks. Ryszard Sowa, perkusja; ks. Łukasz Mariuszyc, gitara; ks. Mateusz Mądro, gitara basowa, ks. Tomasz Gałuszka, instrumenty klawiszowe; ks. Wojciech Niemiec, wokal. Występ był dla nas wszystkich niemałym przeżyciem i mimo iż na co dzień mamy kontakt z ludźmi, występujemy publicznie… to jednak poziom stresu wzrastał. Gdy w dniu koncertu zobaczyliśmy rekordową liczbę osób w kościele, to z jednej strony cieszyliśmy się, a z drugiej strony zastanawialiśmy się czy podołamy, czy się spodoba itd. W naszym repertuarze znalazły się znane piosenki religijne. Od samego początku zebrani w kościele włączali się we wspólny śpiew.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od stu lat szpital Dzieciątka Jezus znajduje się pod opieką papieży

2024-02-20 17:48

[ TEMATY ]

szpital

Stolica Apostolska

Karol Porwich/Niedziela

Dzisiaj mija dokładnie 100 lat od przekazania Szpitala Pediatrycznego Dzieciątka Jezus Stolicy Apostolskiej. Placówka stała się w tym czasie jednym z najnowocześniejszych szpitali dziecięcych na świecie. Jej dzieje są jednak nade wszystko mozaiką tysięcy historii małych pacjentów, ich rodzin, pielęgniarek i lekarzy.

Szpital Pediatryczny Dzieciątka Jezus powstał w 1869 r. z inicjatywy arystokratycznej rodziny Salviatich. Początkowo działał w centrum Rzymu przy via delle Zoccolette i mógł przyjąć 12 pacjentów. W 1887 r. placówka przeniosła się na wzgórze Janikulum, gdzie znajduje się do dzisiaj. Tu służyła m.in. podczas trzęsienia ziemi z 1915 r. oraz powojennej epidemii grypy hiszpanki. Do momentu, w którym rodzina Salviatich przekazała szpital Stolicy Apostolskiej, placówka pomogła 33 tys. dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Iran: wielu chrześcijan prześladowanych

2024-02-20 15:27

[ TEMATY ]

Iran

Adobe Stock

Chrześcijanie w Iranie coraz częściej stają się ofiarami prześladowań ze strony państwa. Jedynym powodem są ich przekonania religijne. W ubiegłym roku aresztowano co najmniej 166 osób. Jednak liczba niezgłoszonych przypadków jest prawdopodobnie znacznie wyższa. Tylko ułamek ofiar upublicznia swoje prześladowania, jak pokazuje raport organizacji pozarządowej Article 18.

W Iranie rośnie liczba "ofiar bez twarzy", czyli osób, które nie mają odwagi upublicznić swoich spraw z obawy przed represjami. Tak wynika z raportu opublikowanego wczoraj przez organizację pozarządową Article 18. Jak donosi katolicka agencja Asianews, liczba osób oskarżonych z powodu wiary chrześcijańskiej znacznie wzrosła, ze 134 w 2022 roku do 166 w ubiegłym roku. Są to jednak tylko liczby zarejestrowanych przypadków. Raport dostrzega wystarczające dowody na "znaczne pogorszenie" sytuacji chrześcijan w irańskiej szyickiej teokracji. Zwłaszcza po wybuchu protestów po śmierci Mahsy Amini we wrześniu 2022 roku sytuacja uległa rażącemu pogorszeniu. Raport ONZ z tego samego roku dochodzi do podobnych wniosków i dlatego wzywa do zakwalifikowania Iranu jako kraju "szczególnie niepokojącego".

CZYTAJ DALEJ

Jezusowi na mnie i na Tobie zależy

2024-02-20 20:59

[ TEMATY ]

Wielki Post

rozważania

Adobe Stock

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

„Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, ale wewnątrz jesteście pełni obłudy i nieprawości” (Mt 23, 28). Bardzo trudne są te słowa kierowane do nauczycieli Pisma i faryzeuszów, którzy już z racji tego, kim są, powinni świecić przykładem, a nie gorszyć. Kiedy się głębiej zastanowić, czy nie można spojrzeć na te słowa Jezusa jak na znak Jego miłości i tego, że Mu na nich, na tobie i na mnie zależy? Warto się przyjrzeć, jakie jest moje wnętrze, jakie są prawdziwe intencje, myśli, komentarze na to, co widzę i słyszę, czy zachowuję się tak samo w samotności, jak pośród ludzi, czy wszystkich traktuję z równym szacunkiem i Bożą miłością. Każdy znajdzie tu pole do przejrzenia. I wtedy Jezusowe „biada” może mnie zmotywować do nawrócenia, przemiany wnętrza, do stanięcia w prawdzie i nowego początku. Przecież chcę być Bożym człowiekiem, przyjacielem Tego, który ukochał mnie bez granic. I chcę być z Nim na wieki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję