Reklama

Niedziela Rzeszowska

Światowy Dzień Chorego w Diecezji Rzeszowskiej

„Chorzy, słabi, ubodzy są w sercu Kościoła i muszą być także w centrum naszej ludzkiej uwagi oraz duszpasterskiej troski. Nie zapominajmy o tym!” - te słowa Ojca św. Franciszka z tegorocznego „Orędzia na Światowy Dzień Chorego” są dla ludzi wierzących wskazówką i zadaniem.

2024-02-08 16:36

[ TEMATY ]

Bazylika

Rzeszów

Dzień Chorego

Diecezja.Rzeszów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W diecezji rzeszowskiej centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w bazylice Pani Rzeszowa, gdzie w niedzielę 11 lutego godz. 12.00 ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba odprawi uroczystą Mszę św. w intencji chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują. Ta Msza św. będzie transmitowana prze Radio Via oraz Polskie Radio Rzeszów.

Ponadto, 2 lutego bp Wątroba odprawił Mszę św. w intencji chorych oraz pracowników służby zdrowia w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Uroczystość była połączona z poświęceniem odremontowanego Zakładu Histopatologii i Patomorfologii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

5 lutego Bp Wątroba odwiedził chorych w Ośrodku „Leśniówka” w Turzy. 10 lutego ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej spotka się z personelem i chorymi w Szpitalu Powiatowym w Sędziszowie Młp., natomiast bp Kazimierz Górny odprawi Mszę św. dla chorych w Cmolasie.

Reklama

11 lutego oprócz Mszy św. w bazylice ojców bernardynów bp Jan Wątroba odprawi Mszę św. w Klinicznym Oddziale Opieki Kliniczno-Hospicyjnej w Rzeszowie (ul. Poniatowskiego).

12 lutego bp Wątroba odwiedzi mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Tego samego dnia Biskup Edward Białogłowski odprawi Mszę św. dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej oraz Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Chmielniku. W ramach Dnia Chorego bp Wątroba będzie również celebrował Eucharystię w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

W innych placówkach medycznych, a także w parafiach - miejscowi duszpasterze organizują okolicznościowe nabożeństwa. Z tej okazji Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotowała obrazki dla chorych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czterdzieści lat parafii

Niedziela rzeszowska 38/2023, str. I

[ TEMATY ]

Rzeszów

Archiwum parafii

Parafianie uczcili rocznicę Mszą św., której przewodniczył bp Jan Wątroba

Parafianie uczcili rocznicę Mszą św., której przewodniczył bp Jan Wątroba

Parafia Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie-Białej powstała w 1983 r. dzięki zaangażowaniu i determinacji mieszkańców, którzy rok wcześniej przebudowali na tymczasową kaplicę stary drewniany dom, podarowany przez jedną z parafianek.

Biała, wówczas podrzeszowska wioska, nigdy nie miała swojego kościoła, chociaż była jedną z najstarszych miejscowości w okolicy. Jej mieszkańcy przez wieki należeli do parafii w Słocinie, a po 1945 r. do parafii w Zalesiu. W latach międzywojennych (1919-39) istniała co prawda kaplica w miejscowej szkole ludowej, w której w niedziele i święta odbywały się nabożeństwa, ale nikt nawet nie myślał jeszcze wtedy o kościele z prawdziwego zdarzenia i o parafii.

CZYTAJ DALEJ

Jan Józef Kasprzyk odwołany z funkcji szefa UdSKiOR

2024-02-20 09:23

[ TEMATY ]

Jan Józef Kasprzyk

Karol Porwich/Niedziela

min. Jan Kasprzyk

min. Jan Kasprzyk

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych poinformował we wtorek, że Donald Tusk na wniosek minister Agnieszki Dziemianowicz-Bąk odwołał Jana Józefa Kasprzyka z funkcji szefa UdSKiOR.

"Dzisiaj premier Donald Tusk na wniosek minister Agnieszki Dziemianowicz-Bąk odwołał Jana Józefa Kasprzyka z funkcji szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych" - napisano we wtorek na platformie X UdSKiOR.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: obrady Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

2024-02-20 19:35

[ TEMATY ]

sakramenty

Konferencja Episkopatu Polski

KEP/Facebook

W Warszawie obradowała Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP. Głównym punktem obrad były prace nad tłumaczeniem nowego Mszału.

Bp Piotr Greger w rozmowie z KAI zapewnił, że prace nad tłumaczeniem Mszału zbliżają się już do końca. „Dopracowaliśmy już ostatecznie tłumaczenie tak zwanego dodatku. To była sprawa dyskusyjna, zastanawialiśmy się, czy w ogóle go uwzględnić” - mówił.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję