Reklama

Ostra krytyka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prymas anglikańskiego Kościoła Anglii abp Rowan Williams w ostry sposób skrytykował główne projekty polityczne premiera Davida Camerona. Z planami cięć w dziedzinie socjalnej nie zgadza się też katolicka Caritas tego kraju.
Koncepcja "Big Society" (silnego społeczeństwa) była lansowana jedynie po to, aby "ubarwić" odchodzenie państwa od jego zadań socjalnych. Tę opinię zawartą w nieopublikowanej jeszcze książce "Faith in the Public Square" ("Wiara w przestrzeni publicznej") abp. Williamsa opublikował 24 czerwca na swojej stronie internetowej dziennik "The Observer". Według informacji "Observera", jest to najostrzejsza dotychczas krytyka najważniejszego projektu Camerona, dokonana przez odchodzącego zwierzchnika anglikanów. (pr)

(pr)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polska przegrała finał baraży i nie wystąpi w piłkarskich mistrzostwach świata

2026-03-31 22:40

[ TEMATY ]

piłka nożna

PAP/Leszek Szymański

Piłkarska reprezentacja Polski nie zagra w tegorocznych mistrzostwach świata. W finale baraży w Sztokholmie podopieczni Jana Urbana przegrali ze Szwecją 2:3. Decydującą bramkę zdobył w 88. minucie Viktor Gyokeres.

Szwecja - Polska 3:2 (2:1).
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: Modlę się o rozejm na Wielkanoc. Apel do Trumpa i przywódców

2026-03-31 21:59

Vatican Media

Zbliża się święto Wielkanocy, powinien to być czas pokoju i głębokiej refleksji. Niestety wiele osób chce szerzyć nienawiść przemoc i wojnę – mówił Leon XIV do dziennikarzy w Castel Gandolfo. Zapewnił, że modli się o rozejm na Wielkanoc i ma nadzieję, że wojna się zakończy. Ma nadzieję, że prezydent Trump szuka dróg wyjścia z sytuacji konfliktu na Bliskim Wschodzie.

CZYTAJ DALEJ

100 lat „Niedzieli” na antenie Radia Plus. Mariusz Książek o stuletniej misji i przyszłości tygodnika

2026-04-01 10:13

[ TEMATY ]

100 lat Niedzieli

Radio Plus

Dokładnie dziś 4 kwietnia, mija dokładnie wiek od momentu, gdy w Częstochowie ukazał się pierwszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. O tej niezwykłej drodze – od wizji bpa Teodora Kubiny po nowoczesny instytut multimedialny – opowiadał wiceprezes Instytutu Niedziela, dyrektor generalny Mariusz Książek, w audycji na antenie Radia Plus.

Reprint pierwszego wydania Tygodnika Niedziela z 4 IV 1926 r.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję