Reklama

Kościół

Rzym: jutro 800-lecie reguły franciszkańskiej

29 listopada minie 800 lat od zatwierdzenia przez papieża Honoriusza III w Pałacu Apostolskim św. Jana na Lateranie w Rzymie napisanej przez św. Franciszka Reguły Braci Mniejszych.

[ TEMATY ]

franciszkanie

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Aby uczcić tę rocznicę, członkowie wielkiej rodziny franciszkańskiej - zakonnicy, zakonnice, świeccy należący do trzech zakonów założonych przez Franciszka - są zaproszeni do Bazyliki św. Jana na Lateranie w Rzymie, 29 listopada, o godz. 15.00, na liturgię, która - czytamy w komunikacie - „będzie miała charakter celebracji, refleksji i pogłębienia tego tekstu założycielskiego całego franciszkańskiego doświadczenia duchowego, w jego licznych odmianach na całym świecie, aż do dnia dzisiejszego”.

Celebracji będzie przewodniczył kard. Angelo De Donatis, arcykapłan bazyliki i wikariusz Papieża Franciszka dla diecezji rzymskiej, który odczyta także przesłanie skierowane przez Ojca Świętego do wszystkich franciszkanów i franciszkanek na świecie. Obchody będą transmitowane na oficjalnej stronie stulecia franciszkanów (2023-2026) www.centenarifrancescani.org.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-11-28 12:54

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odnaleźć źródło

Niedziela toruńska 36/2021, str. IV

[ TEMATY ]

dzień skupienia

franciszkanie

Renata Czerwińska

Wspólne uwielbienie zmienia serca

Wspólne uwielbienie zmienia serca

Za liceum Ojców Franciszkanów w Toruniu płynie strumyk, drzewa dają miły cień, a na sporych rozmiarów łące można rozłożyć dwa duże namioty. W tak pięknym miejscu odbył się dzień skupienia z franciszkaninem o. Józefem Witko.

Spotkanie 21 sierpnia zorganizowała wspólnota Posłanie wraz z gościnną parafią św. Piotra i Pawła na Podgórzu.

CZYTAJ DALEJ

Miłość - ona nadaje sens i smak życiu

2024-02-16 22:25

[ TEMATY ]

Wielki Post

rozważania

Adobe Stock

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

Święty Paweł w Liście do Koryntian (1 Kor 13) opisuje prawdziwą miłość, po kolei odsłaniając różne jej aspekty. To ona nadaje sens i smak życiu, to ona sprawia, że czujemy się szczęśliwi i spełnieni, że pozostawiamy po sobie dobry ślad w ludzkich sercach.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Marysia żyje na przekór diagnozom

2024-02-20 21:30

[ TEMATY ]

świadectwo

#NiezbędnikWielkopostny2024

Damian Żurawski

U Marysi Wywiał zdiagnozowano wadę letalną. Lekarze uznawali aborcję za jedyne dopuszczalne rozwiązanie. W każdą środę Wielkiego Postu chcemy zachęcać Was do wielkiej modlitwy za dzieci zagrożone aborcją oraz ich matki, a także za nienarodzonych i ofiary aborcji.

Diagnoza u Marysi się nie potwierdziła. Dzisiaj ma 4 lata, jest niepełnosprawna, ale wskutek powikłań związanych z wcześniactwem, a nie z powodu choroby, którą u niej przewidywano przed urodzeniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję