Reklama

Aspekty

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Uhonorowany za wieloletnie zaangażowanie

W dniach 22-24 września w Rudach (diecezja gliwicka) odbyło się zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Byli na nim również nasi diecezjanie.

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Kornelia Kusiowska

Piotr Barczak (drugi od lewej) został nagrodzony Orderem im. ks. prałata Antoniego Sołtysika

Piotr Barczak (drugi od lewej) został nagrodzony Orderem im. ks. prałata Antoniego Sołtysika

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Krajowa Rada spotyka się trzy razy w ciągu roku. Każde spotkanie to wyjątkowy czas modlitwy, integracji i wymiany doświadczeń między delegatami z różnych diecezji, którzy zaangażowani są w pracę z młodzieżą w ramach KSM – wyjaśnia Jakub Kusiowski, prezes KSM diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Podczas spotkania odbyły się wybory uzupełniające do Prezydium Krajowej Rady KSM, podczas których Jan Cytryński z diecezji gnieźnieńskiej został wybrany na nowego przewodniczącego.

- Częścią tego wydarzenia było również wręczenie Orderu im. ks. prałata Antoniego Sołtysika byłemu prezesowi Zarządu Diecezjalnego KSM naszej diecezji - Piotrowi Barczakowi. Pan Piotr został uhonorowany za wieloletnie zaangażowanie na rzecz KSM oraz za ogromną pomoc, jaką nadal okazuje młodzieży. Jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni za to zaangażowanie i wsparcie – podkreśla Jakub.

Order im. ks. prałata Antoniego Sołtysika jest nagrodą dla osób wybitnie zaangażowanych w służbę Bogu i Ojczyźnie. Został ustanowiony z okazji 30-lecia reaktywacji KSM. Patron nagrody, ks. Antoni Sołtysik, na prośbę papieża Jana Pawła II zainicjował reaktywację KSM w 1990. Pierwszy raz nagrodę wręczono w 2020 roku.

2023-09-24 08:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie zarządu KSM

22 września w Komendzie Wojewódzkiej OHP w Zielonej Górze zarząd diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży spotkał się z biskupem Tadeuszem Lityńskim.

W spotkaniu wzięli udział również księża asystenci parafialnych oddziałów. Podsumowano bieżące działania KSM, a także rozmawiano o planach na przyszłość. Poruszono również temat trudności w dotarciu z Ewangelią do młodych ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Czego nie jestem w stanie powierzyć i oddać Bogu?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 21, 1-4.

Poniedziałek, 27 listopada

CZYTAJ DALEJ

Jego kazania zachwycały miliony Polaków! Odkryj na nowo słowa ks. Piotra Pawlukiewicza

2023-11-28 10:47

[ TEMATY ]

książka

patronat

ks. Piotr Pawlukiewicz

B.M. Sztajner/Niedziela

ks. Piotr Pawlukiewicz (1960 – 2020) wygłosił tysiące kazań

ks. Piotr Pawlukiewicz (1960 – 2020) wygłosił tysiące kazań

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był jednym z najbardziej znanych polskich kaznodziei i rekolekcjonistów. Jego kazania były pełne humoru, a jednocześnie dotykały istotnych kwestii wiary i ludzkiego losu. Kapłan pozostawił po sobie setki stron rękopisów, prywatnych notatek oraz niepublikowanych kazań. To na ich podstawie powstała codziennik Dbaj o dziś! O powstaniu książki i niezwykłej relacji z ks. Piotrem opowiada ks. Jerzy Jastrzębski – jego wieloletni współpracownik.

Przez dziesięć lat współpracował Ksiądz z ks. Piotrem w seminarium duchownym, a w ostatnim roku jego życia mieszkał Ksiądz na tej samej parafii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję