Reklama

Aspekty

Są jak jedna rodzina

Blisko 200 uczestników bierze udział w VII Zielonogórskich Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych. W tym roku prowadzą je znani kompozytorzy i dyrygenci – Hubert Kowalski, Leopold Twardowski i Jakub Tomalak.

[ TEMATY ]

Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno‑Muzyczne

Karolina Krasowska

Uczestnicy warsztatów podczas jednej z prób. Czują się tutaj bardzo dobrze, jak w rodzinie

Uczestnicy warsztatów podczas jednej z prób. Czują się tutaj bardzo dobrze, jak w rodzinie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne to swego rodzaju fenomen. Z każdym rokiem przybywa na nie spora grupa uczestników, także spoza diecezji. W tym roku dwoje z nich przyjechało aż z drugiego końca Polski, bo z Lublina. Są także osoby z Krakowa i Poznania.

Oprócz ćwiczenia śpiewu, jest czas na wspólną Mszę św., modlitwę, oraz zawiązanie wspólnoty. Dla wielu to niezwykłe rekolekcje. Każdy dzień rozpoczyna się Eucharystią w kościele pw. św. Urbana I, natomiast same warsztaty odbywają się w siedzibie Lubuskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP. – W tym roku hasło naszych warsztatów koncentruje się wokół trzech cnót. To wiara, nadzieja i miłość – na nich opiera się cała koncepcja naszego jutrzejszego koncertu – mówi Natalia Makuch, współorganizatorka warsztatów.- Większość z osób jest z nami po raz kolejny, nawiązały się już pewne przyjaźnie i relacje. Osoby, które są po raz pierwszy także odnajdują się bardzo dobrze, dlatego czujemy się tutaj wszyscy jak jedna rodzina. Razem spędzamy czas w miłości, pokoju i poczuciu bezpieczeństwa - dodaje.

Tegoroczne warsztaty prowadzą znani kompozytorzy i dyrygenci – Hubert Kowalski, Leopold Twardowski i Jakub Tomalak, których wspomaga asystentka Martyna Dziechciaruk.

Zwieńczeniem warsztatów będzie Koncert Wielbienia, który odbędzie się 24 września o godz. 19:30 w kościele pw. św. Urbana I w Zielonej Górze.

2023-09-23 18:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ruszają zapisy na VI Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

[ TEMATY ]

Hubert Kowalski

Leopold Twardowski

Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno‑Muzyczne

Jakub Tomalak

Katarzyna Krawcewicz

Jednym z prowadzących będzie Leopold Twardowski

Jednym z prowadzących będzie Leopold Twardowski

4 września ruszają zapisy na VI Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne.

Prowadzącymi warsztaty będą Hubert Kowalski, Leopold Twardowski oraz Jakub Tomalak. - Hubert Kowalski i Poldek Twardowski znani są nam z poprzednich lat. W tym roku dołączy do nich Jakub Tomalak – dyrygent, aranżer, kompozytor, wokalista i instrumentalista, związany z zespołem Abba Pater. Asystentką ponownie będzie Martyna Dziechciaruk – mówi organizatorka Natalia Makuch. - Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą śpiewać, zawodowych muzyków i amatorów, bez względu na wiek. To nie tylko nauka śpiewu czy gry, nie tylko radość z pięknych współbrzmień, to również niezwykłe rekolekcje, tym bardziej więc warto przyjechać.

CZYTAJ DALEJ

Medal "Pro Bono Poloniae" oraz "Pro Patria" dla Tygodnika „Niedziela”

2023-11-27 13:39

[ TEMATY ]

nagroda

Karol Porwich/Niedziela

Dnia 27 listopada bieżącego roku, w siedzibie czasopisma Tygodnik Katolicki Niedziela w Częstochowie, szef Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Kasprzyk odznaczył zasłużonych medalami "Pro Bono Poloniae" oraz "Pro Patria".

Słynny już od 97 lat Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Instytut Niedziela zostali uhonorowani odznaczeniem "Pro Bono Poloniae" za znaczący wkład w propagowanie, rozpowszechnianie oraz pielęgnowanie pamięci o polskich bohaterach i historycznych dziejach RP.

CZYTAJ DALEJ

Jego kazania zachwycały miliony Polaków! Odkryj na nowo słowa ks. Piotra Pawlukiewicza

2023-11-28 10:47

[ TEMATY ]

książka

patronat

ks. Piotr Pawlukiewicz

B.M. Sztajner/Niedziela

ks. Piotr Pawlukiewicz (1960 – 2020) wygłosił tysiące kazań

ks. Piotr Pawlukiewicz (1960 – 2020) wygłosił tysiące kazań

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był jednym z najbardziej znanych polskich kaznodziei i rekolekcjonistów. Jego kazania były pełne humoru, a jednocześnie dotykały istotnych kwestii wiary i ludzkiego losu. Kapłan pozostawił po sobie setki stron rękopisów, prywatnych notatek oraz niepublikowanych kazań. To na ich podstawie powstała codziennik Dbaj o dziś! O powstaniu książki i niezwykłej relacji z ks. Piotrem opowiada ks. Jerzy Jastrzębski – jego wieloletni współpracownik.

Przez dziesięć lat współpracował Ksiądz z ks. Piotrem w seminarium duchownym, a w ostatnim roku jego życia mieszkał Ksiądz na tej samej parafii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję