Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków - Nowy Bieżanów

Święto rodzin

    W Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie rozpoczęła się Familiada TOR.

Mateusz Góra

Wydarzenie rozpoczęło się koronką do Bożego Miłosierdzia

Wydarzenie rozpoczęło się koronką do Bożego Miłosierdzia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    Wydarzenie rozpoczęło się koronką do Bożego Miłosierdzia i zapaleniem Ognia Miłosierdzia. Został on przywieziony do parafii z sanktuarium w Łagiewnikach. – Kiedyś odkryliśmy, że nasze sanktuarium jest prawie w połowie drogi między dwoma innymi: sanktuarium Krzyża Mogilskiego i Łagiewnikami. Mieliśmy taką tradycję, że na nogach pielgrzymowaliśmy do jednego i drugiego, ale te czasy już za nami, więc właśnie stąd ta idea, aby towarzyszył naszej Familiadzie ogień z Łagiewnik – mówi proboszcz parafii ks. Mirosław Dziedzic.

    Tegoroczna Familiada TOR, czyli Troski o Rodzinę to już 34. edycja wydarzenia. Jego ideą jest przede wszystkim integracja rodzin i mieszkańców Nowego Bieżanowa. – Familiada ma łączyć ludzi. My mamy tutaj otwarte podejście do każdego człowieka, który nawet niekoniecznie jest gorliwym katolikiem, ale jest poszukujący i mocno utożsamia z tym kawałkiem Krakowa, bo Nowy Bieżanów zjednoczył ludzi, którzy przeszło 50 lat temu zaczęli się tu osiedlać. Powstawały nowe osiedla i parafia, która najbardziej połączyła tych ludzi – dodaje ks. Dziedzic.

    Familiada to też element wypełniania prośby św. Jana Pawła II, który, gdy dowiedział się o powstawaniu Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie, powiedział ówczesnemu proboszczowi ks. Józefowi Jakubcowi zdanie: „Musicie wygrać walkę o rodzinę”. – To wydarzenie to święto rodzin w Bieżanowie. To już 34. Familiada, która rok w rok integruje mieszkańców, bo taki był cel. Wszystko zaczęło się od projektu, którego zamiarem było rozbudzenie braterstwa między mieszkańcami nowego osiedla, którzy przybyli z różnych stron i się nie znali – tłumaczy ks. Jakubiec, poprzedni proboszcz parafii i inicjator Familiady.

2023-09-23 18:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Głosiciel Maryi

2023-11-21 11:21

Niedziela Ogólnopolska 48/2023, str. 20

pl.wikipedia.org

Franciszek Antoni Fasani, prezbiter

Franciszek Antoni
Fasani, prezbiter

Jak przystało na wytrawnego kaznodzieję, jego żywiołem było słowo.

Całe życie Franciszka Antoniego Fasani było naznaczone franciszkańskim charyzmatem. Jako dziecko ubogich rolników doskonale poznał, czym są niedostatek i ciężka praca. Gdy miał 6 lat, został ministrantem w kościele Franciszkanów w rodzinnej Lucerze, a później zaczął pobierać nauki w ich przyklasztornej szkole. Szybko rozeznał swoje powołanie – w wieku 14 lat wstąpił do zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. W 1705 r. otrzymał święcenia kapłańskie i rozpoczął studia magisterskie na Wydziale Filozoficzno-Teologicznym w Kolegium Generalnym w Asyżu, które dzięki szybkim postępom w nauce ukończył w 1709 r. Wkrótce wrócił do rodzinnego miasta, na przemian pełnił w klasztorze funkcję mistrza nowicjatu i gwardiana konwentu. Był spowiednikiem i opiekunem ubogich oraz więźniów.

CZYTAJ DALEJ

PiS: 17 nowych szefów okręgów; we władzach politycy młodszego pokolenia

2023-11-27 19:40

[ TEMATY ]

PiS

Artur Stelmasiak

PiS ma 17 nowych szefów okręgów, które odpowiadają terytorialnie województwom, w tym oddzielnie dla Warszawy, a nie, jak dotychczas 94 – zdecydowało kierownictwo partii. Szefami struktur – jak dowiedziała się PAP - zostali w dużej mierze politycy młodszego pokolenia.

PiS ma 17 nowych szefów okręgów, które odpowiadają terytorialnie województwom, w tym oddzielnie dla Warszawy, a nie jak dotychczas 94 – zdecydowało kierownictwo partii. Szefami struktur – jak dowiedziała się PAP - zostali w dużej mierze politycy młodszego pokolenia.

CZYTAJ DALEJ

Ogromny wyciek danych osobowych

2023-11-27 21:32

[ TEMATY ]

dane osobowe

pixabay.com

Spółka zgłosiła naruszenie do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, poinformowała uprawnione instytucje oraz złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości - poinformowała spółka ALAB laboratoria odnosząc się do wycieku wyników badań pacjentów.

W poniedziałek portal zaufanatrzeciastrona.pl poinformował, że do internetu trafiły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek jest skutkiem ataku grupy ransomware. Jak przekazał portal, w sieci znalazły się dane co najmniej kilkudziesięciu tysięcy Polek i Polaków, która od roku 2017 do 2023 wykonywali badania medyczne w sieci ALAB laboratoria.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję