Reklama

Niedziela Rzeszowska

Spotkajmy się w domu św. Józefa. Zaproszenie

W ubiegłym roku w dniu pierwszego maja w święto Józefa robotnika w Rzeszowie – Staromieściu zostało erygowane sanktuarium poświęcone Oblubieńcowi NMP. Obchody rocznicowe odbędą się na początku maja br., ale już odpust z okazji Uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP będzie przeżywany podniośle w duchu wdzięczności Bogu za św. Józefa i jego wielkie orędownictwo. Diecezjalne sanktuarium Św. Józefa w Rzeszowie, które jak rok temu podkreślił bp Jan Wątroba, jest miejscem pojednania człowieka z Bogiem. Te słowa nabierają wyjątkowego znaczenia w okresie Wielkiego Postu, który obecnie przeżywamy. Św. Józef poprzez swoje milczenie zachęca, by dokonała się w nas Pascha Jezusa, czyli przejście ze śmierci grzechu do życia w łasce i miłości. W milczeniu mamy słuchać… Przestawić się z komentowania i narzekania, na wsłuchanie się w Boga i w potrzeby ludzi, którzy są obok nas…

2023-03-06 23:45

fot. Archiwum parafii

Św. Józef w świątyni na Staromieściu

Św. Józef w świątyni na Staromieściu

Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na uroczystości odpustowe z okazji Św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym roku liturgiczna Uroczystość została przeniesiona na poniedziałek 20 marca po czwartej niedzieli Wielkiego Postu. Uroczystej Mszy św. odpustowej w tym dniu o godz. 19.00 będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Do koncelebry zapraszamy kapłanów. Zachęcamy wszystkich do nawiedzenia Sanktuarium nie tylko w dniu odpustu, ale również do tego, by skorzystać z bogatej oferty programowej poprzedzającej główną uroczystość. Zapraszamy także grupy zorganizowane ze wszystkich parafii diecezji oraz wspólnoty duszpasterskie, szczególnie męskie grupy, bractwa. Niech każdy z nas przyczyni się do szerzenia kultu św. Józefa. Spotkajmy się w Domu Sługi Zbawienia, by być na co dzień obrońcą Kościoła Świętego.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielka Brytania: Parlament zakazał modlitwy przed ośrodkami aborcyjnymi

2023-03-26 15:06

Karol Porwich/Niedziela

Po przytłaczającym głosowaniu w Izbie Gmin, Brytyjczycy wprowadzili tzw. „strefy bezpiecznego dostępu” do obiektów aborcyjnych w Anglii i Walii. Mandat lub pozew sądowy grozi każdej osobie podejrzanej o modlitwę. Zakaz obowiązuje w promieniu 150 metrów od placówki.

Konferencja Episkopatu Anglii i Walii potępiła klauzulę 10 nowej ustawy o porządku publicznym. Zauważono, że dyskryminuje ona osoby wierzące, godząc również w wolność słowa. Nowe prawo kryminalizuje działania, które nigdy nie powinny być karane, takie jak modlitwa, myśl, pokojowa obecność, dobrowolna komunikacja i praktyczne wsparcie, jeśli zostaną uznane za przeszkody w dostępie do aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Potrzeba mi Twojej miłości, Jezu!

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 8, 21-30.

Wtorek, 28 marca 2023. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Rzecznik Praw Dziecka: Ponad 60 tys. połączeń do Dziecięcego Telefonu Zaufania w 2022 roku

2023-03-28 14:35

[ TEMATY ]

rodzina

Adobe Stock

Ponad 60 tys. połączeń telefonicznych i czatów internetowych odebrano w ubiegłym roku w Dziecięcym Telefonie Zaufania - poinformował we wtorek Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Zaapelował o popularyzowanie informacji o telefonach zaufania.

Rzecznik Praw Dziecka wziął we wtorek udział w oficjalnym otwarciu Mokotowskiego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję