W godzinie Apelu Jasnogórskiego Kaplica Matki Bożej wypełniła się wiernymi, którzy wcześniej modlili się na Różańcu za Jana Pawła II w Bazylice Jasnogórskiej. Apel poprowadził metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. W rozważaniu nazwał Ojca Świętego "Wielkim Apostołem Miłosierdzia Bożego i Prorokiem Przełomu Tysiącleci".
Abp Nowak mówił m.in.: "Słychać pieśń świadectw wypowiadanych przez starszych i młodych o swoim zaangażowaniu w życie Kościoła dzięki słowu i przykładowi życia Papieża z rodu Polaków. Przynosimy dzisiaj, Maryjo, Matko Kościoła i Królowo, nasze zasłuchanie się w słowa Boże głoszone ustami Papieża, wielkiego uczonego Kościoła. Tak lubimy go słuchać. Wiemy, że mówi z serca. On nas prawdziwie kocha, bo jest dobry i przyjacielski wobec wszystkich - dzieci, młodzieży, ludzi starszych, w szczególny sposób cierpiących duchowo i cieleśnie". W modlitwie apelowej Metropolita Częstochowski prosił Maryję, Matkę Słowa Bożego, abyśmy umieli słuchać słów Papieża. Jak podkreślił - aby nam nie urągali, że umiemy tylko klaskać, śpiewać Ojcu Świętemu i robić sobie z nim fotografie, a życie nasze pozostaje dalekie od orędzia ewangelicznego, jakie on głosi. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup złożył przyrzeczenie Maryi w imieniu wszystkich oraz zwrócił się z prośbą, aby na wzór Maryi "ciągle rozważać słowo Boże, które głosi Papież, zachowywać je w swoim sercu, tak aby potem stawało się życiem".
To były 24 lata niewyobrażalnego cierpienia dla Anwara Kennetha
Pakistański Sąd Najwyższy uniewinnił 72-letniego Anwara Kennetha – chrześcijanina, który spędził 24 lata w celi śmierci za rzekome bluźnierstwo. Wyrok kończy wieloletni dramat człowieka zmagającego się z chorobą psychiczną. Jak donosi portal asianews.it, sprawa ponownie wywołuje pytania o konieczność gruntownej reformy prawa o bluźnierstwie w Pakistanie.
25 czerwca br. Sąd Najwyższy Pakistanu oczyścił z zarzutów Anwara Kennetha, który w 2002 roku został skazany na śmierć na podstawie artykułu 295-C kodeksu karnego – dotyczącego znieważenia proroka Mahometa. Były urzędnik rządowy, Kenneth został aresztowany w 2001 roku po tym, jak wysłał listy uznane przez władze za bluźniercze wobec islamu. Mimo że mężczyzna cierpiał na poważne zaburzenia psychiczne, sądy niższej instancji – w tym w 2014 roku Wysoki Sąd w Lahaurze – podtrzymywały wyrok śmierci.
W piątek, 27 czerwca br. o godz. 9:00 w Sejmie odbędzie się polsko-ukraińskie śniadanie ekumeniczne poprzedzone wspólną modlitwą w kaplicy sejmowej. Wydarzenie organizowane jest przez przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych posła Pawła Kowala, we współpracy z Katolicką Agencją Informacyjną. Spotkanie z udziałem polityków i hierarchów Kościołów z Polski i Ukrainy.
Sejm, budynek „F”, sala im. Jacka Kuronia. Wejście mediów na wydarzenie zgodnie z zasadami obowiązującymi w Sejmie RP.
W piątek 27 czerwca w Sejmie RP w godz. 9. 00 - 11. 30 odbędzie się wyjątkowe polsko-ukraińskie śniadanie modlitewne, z udziałem zwierzchników i delegatów różnych Kościołów z Polski i Ukrainy, przedstawicieli parlamentów obu krajów, dyplomatów, ekspertów oraz środowisk obywatelskich.
Iga Świątek po zwycięstwie nad Jasmine Paolini z Włoch podczas półfinałowego meczu turnieju Tennis Bad Homburg Open w Bad Homburgu w Niemczech, 27 czerwca 2025 r.
Jessica Pegula będzie w sobotę finałową rywalką Igi Świątek w turnieju WTA 500 na kortach trawiastych w niemieckim Bad Homburg. Najwyżej rozstawiona amerykańska tenisistka wygrała z Czeszką Lindą Noskovą 6:7 (2-7), 7:5, 6:1. Grająca z "czwórką" Polka wcześniej pokonała Włoszkę Jasmine Paolini (2) 6:1, 6:3.
Świątek po raz pierwszy w seniorskiej karierze awansowała do finału turnieju na kortach trawiastych. Natomiast w finale jakiejkolwiek imprezy WTA wystąpi po ponad roku, od wygranego French Open 2024.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.