Reklama

Niedziela Świdnicka

Piszkowice. Policjanci meldują wykonanie zadania

Kwartet stróżów prawa po raz kolejny wyruszył ze świąteczną pomocą. Tym razem uśmiechy zagościły wśród dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach (powiat Kłodzko).

[ TEMATY ]

policja

pomoc charytatywna

Piszkowice

Barbara Deryło

Przekazane dary przez policjantów sprawiły wiele radości

Przekazane dary przez policjantów sprawiły wiele radości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To już kolejny rok, kiedy policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Ząbkowic Śląskich oraz komisariatów w Kamieńcu Ząbkowickim i Ziębicach włączają się w pomoc charytatywną dla lokalnej społeczności.

Zdani na pomoc innych

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Każdego roku staramy się wychodzić z inicjatywą pomocy materialnej dla najbardziej potrzebujących w naszym regionie. Planując tegoroczną zbiórkę znalazłam ogłoszenie Zakładu Leczniczo - Opiekuńczego dla Dzieci w Piszkowicach, prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej, w którym opiekunowie zwracają się o pomoc przedświąteczną dla podopiecznych, zamieszczając listę najpotrzebniejszych artykułów, takich jak środki higieny osobistej, środki czystości oraz żywność. Dzieci przebywające w Zakładzie ze względu na wielorakość schorzeń, wymagają całodobowej opieki, niektóre z nich nie są w stanie samodzielnie funkcjonować, zdane na pomoc innych. Wraz ze znajomymi z komendy nie mieliśmy wątpliwości, że należy zakasać rękawy i pomóc najbardziej potrzebującym - mówi dla Niedzieli Świdnickiej sierżant sztabowy Barbara Deryło - współorganizatorka akcji.

Barbara Deryło

Zespół policjantów zaangażowanych w akcję charytatywną

Zespół policjantów zaangażowanych w akcję charytatywną

Ekipa, która pomaga

Reklama

Akcja gromadzenia darów trwała od połowy listopada. Jak relacjonują policjanci do pomocy przyłączyli się uczniowie i nauczyciele Szkół Podstawowych nr 1 i 3 w Ząbkowicach Śląskich, Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach oraz pracownicy stacji paliw Orlen z ul. Kłodzkiej w Ząbkowicach Śląskich, a także wiele osób prywatnych.

- Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i okazali swoje dobre serce. Po raz kolejny pokazaliście, jak nie być obojętnym na drugiego człowieka, a być blisko tych, którzy pomocy potrzebują. Bez was nie było by nas. Dajecie nam siłę do dalszego działania. Dziękujemy, że zawsze możemy na was liczyć – pisała w mediach społecznościowych funkcjonariuszka Deryło, dziękując zwłaszcza swoim kolegom i koleżance z KPP w Ząbkowicach Śląskich i komisariatów w Kamieńcu Ząbkowickim i Ziębicach, którzy w środę 7 grudnia zgromadzone dary przekazali do ośrodka w Piszkowicach.

Barbara Deryło

Przyjechali radiowozem

- Przywiezione prezenty zarówno opiekunom jak i przede wszystkim dzieciom sprawiły wiele radości. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych było zapoznanie się z policyjnym radiowozem i samymi funkcjonariuszami, których nie tylko wyściskały, ale przede wszystkim swoim zachowaniem i wrażliwością zmotywowały do kolejnych działań – dodaje policjantka.

Barbara Deryło

Słowo wdzięczności popłynęło także od siostry dyrektor s. Justyny Wojcieszak. - Kochani Przyjaciele. Dziękujemy wam za to, że jesteście z nami i pomimo trudnych, dla nas wszystkich czasów nie ustajecie w pomocy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każde okazane dobro. Ogromnie dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcia oraz, że pamiętacie o naszych cudownych dzieciach i ich potrzebach.

Barbara Deryło

2022-12-07 15:35

Oceń: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent wręczył nominacje generalskie trzem oficerom policji

Prezydent Andrzej Duda w środę podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim wręczył nominacje generalskie trzem oficerom policji. Prezydent pogratulował generałom i podziękował za dotychczasową służbę. "Proszę to traktować jako zobowiązanie" - zaznaczył prezydent.

Akty mianowania na stopień nadinspektora Policji otrzymali: insp. Marek Boroń – Komendant Główny Policji; insp. Cezary Luba – Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji; insp. Mariusz Krzystyniak – Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.
CZYTAJ DALEJ

PILNE! Opat tyniecki podał się do dymisji

2025-04-10 10:46

[ TEMATY ]

dymisja

benedyktyni

opat tyniecki

opactwotynieckie.pl

Nagła zmiana na stanowisku opata tynieckiego. Taka informacja pojawiła się w mediach społecznościowych Opactwa Benedyktynów w Tyńcu .

Podziel się cytatem - czytamy w komunikacie.
CZYTAJ DALEJ

Chełm. Krzyż symbolem zwycięstwa

2025-04-11 05:50

Tadeusz Boniecki

Już po raz 10. Chełmianie uczestniczyli w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Tradycyjnie trasa wiodła do Skierbieszowa. Inicjatorem tego niezwykłego nabożeństwa jest Dariusz Krawczyński ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Tym razem z ukrzyżowanym Chrystusem przez ciemności nocy szło kilkadziesiąt osób. Nie brakowało ludzi młodych oraz całych rodzin.

Przygotowania Chełmskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w całości podjęli się członkowie Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Wytyczona dziesięć lat temu trasa wiodła i tym razem malowniczymi wąwozami, poprzez leśne i polne drogi; liczyła 44 kilometry. Pątnicy z Chrystusem pokonali taką odległość pomiędzy Chełmem a Skierbieszowem w zaledwie kilka godzin. A chętnych do wyruszenia pieszo na rozważanie w ciemnościach nocy Męki Pana Jezusa, nie zabrakło. Cieszy fakt, że znaczą część tej duchowej wędrówki z krzyżem Pana Jezusa stanowili ludzie młodzi, którzy w ten sposób chcieli przeżyć czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszyscy zgłaszali się nieco wcześniej, wypełniając specjalny formularz na stronie jednego z portali społecznościowych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję