Papież zachęcił duchownych do zażyłości z Jezusem, by być z Nim, co znaczy być Jego uczniami. „Trzeba wychodzić, ruszać się, nieść radość Ewangelii” - kontynuował: „to oznacza bycie Jego misjonarzami”. Zdaniem papieża dwa czasowniki, które charakteryzują życie chrześcijańskie to „być” i „wychodzić”. W tej perspektywie „bycie z Jezusem” oznacza również „wyjście”, aby „być z ubogimi, z migrantami, z chorymi, z najmniejszymi i najbardziej zapomnianymi w społeczeństwie, aby dzielić z nimi życie i głosić bezwarunkową miłość Boga”, bowiem „Jezus jest obecny w szczególny sposób tych najbardziej bezbronnych braciach i siostrach” - przypomniał Franciszek. Zachęcił obecnych na audiencji, aby byli „uzależnieni od spotkania z Bogiem, a nie od telefonu komórkowego”. „Klerykalizm jest formą światowości, jest jedną z najgorszych perwersji” – przestrzegł Ojciec Święty.
USA: skandalizująca piosenkarka Madonna ma “ważne sprawy” do omówienia z papieżem
o. jj (KAI Tokio)
/Nowy Jork
[ TEMATY ]
Franciszek
Amerykański tygodnik „Billboard”, który m.in. słynie z list przebojów, czyli najlepiej sprzedających się płyt i albumów muzyki rozrywkowej, zamieścił 5 maja wyznanie Madonny – kontrowersyjnej „ikony popkultury”. 4 maja napisała ona na papieskim Twitterze @Pontifex, że „choć nie byłam dziesiątki lat u spowiedzi, a trzy razy niesprawiedliwie mnie ekskomunikowano, to przysięgam, że jestem dobrą katoliczką i szukam drugiej szansy. (…) Czy byłoby możliwe na prywatnej audiencji porozmawiać z papieżem o «ważnych sprawach»?”.
„Billboard” przypomniał, że 63-letnia obecnie Madonna (właśc. Madonna Louise Ciccone) została ochrzczona i wychowana w rodzinie katolickiej. Uczyła się też w szkołach katolickich i nawet „doszła” do bierzmowania. Później jednak, już jako piosenkarka, scenarzystka i tancerka, przełamując kolejne bariery obyczajowe, spotkała się co najmniej trzykrotnie ze zdecydowaną krytyką ze strony Kościoła, co sama określiła mianem „ekskomuniki”. Było to w związku m.in. z jej piosenką z 1989 „Like a prayer” (Jak modlitwa), uznaną za „bluźnierczą”. To samo dotyczyło „pokazu ukrzyżowania” (a crucifixion show) w Rzymie w 2006 r.
CZYTAJ DALEJ