Reklama

Aspekty

Kęszyca Leśna. Rekolekcje adwentowe dla Parafialnych Zespołów Caritas

W Kęszycy Leśnej w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Lubuski Nazaret” od piątku trwają rekolekcje adwentowe dla Parafialnych Zespołów Caritas.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

2022-11-19 17:22

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kęszyca Leśna. Szkolenie dla wolontariuszy Caritas

W Kęszycy Leśnej 12 października rozpoczęło się szkolenie dla wolontariuszy i liderów Programu Caritas „Na codzienne zakupy”.

- To ogólnopolski program realizowany przy współpracy Caritas Polska z Fundacją Biedronka, który wspiera seniorów w trudnej sytuacji materialnej umożliwiając im robienie zakupów w jednym z dyskontów na terenie całej naszej diecezji. Dzięki temu 300 seniorów, mieszkańców naszej diecezji, co miesiąc, przez okres dziesięciu miesięcy, ma do wykorzystania kwotę 160 zł. Każdy z nich otrzymał taką darowiznę na łączną kwotę 1600 zł – wyjaśnia Sylwia Grzyb z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dodaje, że seniorzy dobierani są do programu przez Parafialne Zespoły Caritas. - Są to osoby, którymi na co dzień wolontariusze opiekują się w swoich parafiach. Najczęściej zmagają się z chorobami, mają bardzo trudną sytuację finansową, głównie są to osoby samotne albo mieszkają ze współmałżonkiem, jednak ich kryteria dochodowe są bardzo niskie.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2025 r.

2025-05-19 08:45

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Warsztaty kaligrafii w Muzeum Archidiecezjalnym

2025-06-16 17:52

mat. pras

W ramach festiwalu Mostem w Archiwum Archidiecezjalnym we Wrocławiu odbyły się warsztaty z kaligrafii prowadzone przez Beatę Czarnopyś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję