Reklama

Aspekty

Spotkanie wolontariuszy

4 października we wspomnienie św. Franciszka odbyło się spotkanie dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas z Nowogrodu Bobrzańskiego.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Spotkanie odbyło się w ramach akcji 3xM - Miesiąc Miłosierdzia Młodych – wyjaśnia Dominika Łapucha. - Podczas spotkania rozmawialiśmy o ekologii i wolontariacie, wolontariusze nagrali filmik z czytania encykliki Laudato Si. Udaliśmy się na spacer po okolicy. A na koniec wspólnie piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Był czas na zapoznanie się, a także integrację między wolontariuszami z dwóch Szkolnych Kół Caritas.

Fotorelację z wydarzenia zobaczyć można na profilu facebookowym Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-10-05 14:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kluby seniora mają czym się pochwalić

W dniach 4-6 września w Rokitnie odbyły się warsztaty dla liderów klubów seniora zorganizowane przez Caritas diecezjalną. Przy tej okazji przedstawicielki różnych klubów opowiedziały o tym, czym zajmują się seniorzy w ich miejscowościach.

Irena Grubizna, Tuplice:
CZYTAJ DALEJ

Litania do św. Krzysztofa

[ TEMATY ]

św. Krzysztof

litania

Karol Porwich/Niedziela

Święty Krzysztof - patron kierowców, miast położonych nad rzekami, przewoźników, biegaczy, żeglarzy, podróżników i pielgrzymów, jest również patronem dobrej śmierci. Jego wspomnienie obchodzimy 25 lipca, często połączone z poświęceniem pojazdów. Tydzień w którym przypada jego wpomnienie obchodzony jest jako tydzień św. Krzysztofa.

CZYTAJ DALEJ

Ordo Iuris zawiadamia prokuraturę i żąda zawieszenia prawa wykonywania zawodu przez lek. Gizelę Jagielską

2025-07-25 13:45

[ TEMATY ]

aborcja

Ordo Iuris

Gizela Jagielska

Adobe Stock

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris złożył dziś zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lek. Gizelę Jagielską i personel medyczny Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy.

Jednocześnie do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej wpłynęła skarga Instytutu Ordo Iuris na ww. lekarkę wraz z wnioskiem o niezwłoczne zawieszenie jej prawa wykonywania zawodu. Sprawa dotyczy ujawnionych przez samą lekarkę w mediach okoliczności przeprowadzenia aborcji w 26. tygodniu ciąży, w wyniku której miało urodzić się żywe dziecko, pozostawione bez pomocy lekarskiej aż do śmierci.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję