Reklama

Niedziela Rzeszowska

Konferencja Biblijna

2022-09-09 20:14

Irena Markowicz

Myczkowce Ogród Biblijny

Myczkowce Ogród Biblijny

Program Konferencji:

10.00 Rozpoczęcie. Przywitanie i przedstawienie programu konferencji Ks. Bogdan Janik - dyrektor Ośrodka „Caritas” w Myczkowcach, Krzysztof Sterkowiec -Zastępca Dyr. Biura Regionu Lubelsko-Rzeszowskiego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”

10.15. Księga Powtórzonego Prawa - wprowadzenie. Ks. dr Wojciech Radomski WSD Rzeszów 11.00. Sposób podziału Dekalogu w tradycji chrześcijańsko-żydowskiej. dr Dawid Mielnik, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Reklama

11.30-11.45 Przerwa kawowa

11.45 ks. List do Hebrajczyków-wprowadzenie- ks. dr hab. Stanisław Haręzga - Moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskie

12.15 Ogród Biblijny jako współczesna forma ewangelizacji - dr hab. Zofia Włodarczyk, Katedra Roślin Ozdobnych i Sztuki Ogrodowej Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

12.45 Kultura muzyczna w świecie biblijnym - ks. dr Lucjan Dyka, WSD Rzeszów. Prezes Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych

13.00 obiad

14.00 Zwiedzanie Ogrodu Biblijnego przez uczestników konferencji - Pani prof. Z. Włodarczyk

15.00 Msza Św. Wystawienie Relikwii Bł. Stefana Wyszyńskiego

16.30 Warsztaty biblijne dla młodzieży uczestników OKWB i Katechetów. Organizację warsztatów uzależniamy od ilości zgłoszeń. 


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Wowczańsk: w sali tortur znaleziono wydrapane przez więźniów ikony na ścianach

2022-10-06 15:47

[ TEMATY ]

rosyjska agresja na Ukrainę

Ikony, PhotoCredit_Pawlo Suszko_Facebook

Wraz z wyzwalaniem terytoriów okupowanych ujawniane są nowe zbrodnie armii rosyjskiej na narodzie ukraińskim. Niedawno znaleziono salę tortur w wyzwolonym Wowczańsku w obwodzie charkowskim. Na jego ścianach więźniowie wydrapywali ikony i słowa modlitwy.

Zrelacjonował to na swojej stronie Pavlo Sushko, wiceprzewodniczący Komitetu Rady Najwyższej Ukrainy ds. Polityki Humanitarnej i Informacyjnej.

CZYTAJ DALEJ

Wizja i zaangażowanie

2022-10-06 18:44

Magdalena Lewandowska

Studenci z duszpasterstw akademickich Wrocławia wspólnie modlili się na początku nowego roku.

Studenci z duszpasterstw akademickich Wrocławia wspólnie modlili się na początku nowego roku.

Uroczystą Mszą św. w Kościele Uniwersyteckim duszpasterstwa zainaugurowały nowy rok akademicki.

Eucharystii przewodniczył bp Maciej Małyga, a razem z nim modlili się duszpasterze akademiccy z Wrocławia, studenci i pracownicy naukowi. W homilii hierarcha mówił młodym o wizji i zaangażowaniu. – Ewangelia mówi nam, że za Jezusem idą uczniowie i uczennice. I to z ich perspektywy chcemy popatrzeć na naszego Pana i na samych siebie. Dwa słowa klucze do tych rozważań to wizja i zaangażowanie. Wizja życia, w której miłość jest na pierwszym miejscu i zaangażowanie w jej spełnienie. Bo cóż z wizjonerów, którzy nic ze swoją wizją nie robią? – pytał bp Maciej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję