Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Bukiety z ziół i kwiatów

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Piętnastego sierpnia Kościół przypomina wiernym dogmat wiary katolickiej, ogłoszony w 1950 r. przez papieża Piusa XII, mówiący o tym, że Maryja matka Chrystusa wraz z ciałem i duszą została wzięta do nieba. - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi nie opiera się na przesłankach biblijnych, ale na tradycji. Apostołowie otworzyli grób Maryi, nie znaleźli ciała, ale było tam mnóstro pachnących kwiatów i ziół. Na tej podstawie uwierzyli, że Maryja została wniebowzięta, czyli z ciałem i duszą zabrana przez swojego syna Jezusa Chrystusa do nieba – powiedział ks. kan. Wiesław Kamiński proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W tej parafii ministranci i schola wraz z ks. Damianem Czerwińskim, w szczególny sposób przygotowują się do uroczystości Matki Bożej Zielnej, podejmując się akcji bukietów dla wiernych. Już na początku czerwca udają się do rolników, aby prosić o zboża, które należy wysuszyć. - Kilka dni przed świętem jeździmy w okolice Łodzi, aby zebrać zioła, kwiaty z pól i łąk. W niedzielę od godz. 15.00 do 22.00 wraz z grupą ministrantów robiliśmy bukiety pod kierunkiem pani Ani. Dzisiaj oferujemy je wiernym, a dochód ze sprzedaży przeznaczymy na działalność ministrantów, lektorów i scholi – mówił ks. Damian.

Ministrant Bartek chętnie bierze udział w akcji, to dla niego wspaniała lekcja układania bukietów z jęczmienia, żyta, owsa i ziół, które zebrał. Staś też chętnie uczył się i był dumny ze swojej pracy, na którą poświęcił wiele godzin. Ministrantom pomocą służyła pani Ania. - Jedną wiązankę zrobiłam na wzór, żeby wiedzieli jak ją ułożyć. Przy tej okazji nabywali wiedzę, poznając zioła lecznicze i ich przeznaczenie.

Reklama

Wiązanki, które przygotowali ministranci, chętnie nabywali parafianie, bo jak mówili, chłopcy w swojej pracy przekazali miłość do Kościoła i Maryi.

W tym dniu świątynia przepełniona była zapachem różnych ziół i kwiatów. - Kwiaty symbolizują dobre czyny. Każdy z nas powinien stanąć przed Panem Bogiem z naręczem dobrych uczynków. Święty Paweł mówił, że bez wiary nie można podobać się Bogu. Święty Jakub apostoł uzupełnił, że wiara bez uczynków jest martwa. Wiara i uczynki, które człowiek wypełnia mają znaczenie dla zbawienia. Stanąć przed Panem Bogiem z naręczem dobrych uczynków, to jest okazanie czynnej miłości, miłosierdzia, do którego jesteśmy powołani – podkreślił ks. Wiesław.

2022-08-16 13:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: 40 lat Jasnej Góry na łódzkim Widzewie

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

Osiedle bez kościoła

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: modlitwa ekumeniczna w 83. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-27 20:56

[ TEMATY ]

Polskie Państwo Podziemne

wikipedia.org

Przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej pod budynkiem Sejmu odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą powstania podziemnych struktur Rzeczpospolitej w czasie II wojny światowej. W czasie obchodów modlitwę w intencji twórców, pracowników i żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego odmówili przedstawiciele duszpasterstw wojskowych. W nocy z 26 na 27 września 1939 r., zawiązana została pierwsza konspiracyjna organizacja polityczno-wojskowa Służba Zwycięstwu Polski, uznawana za zalążek Polskiego Państwa Podziemnego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele związków i stowarzyszeń kombatanckich, reprezentanci parlamentu, wojska, władz miasta, harcerze oraz mieszkańcy Warszawy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję