Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Biegną, pomagają, pielgrzymują… z Łodzi na Jasną Górę

- Tu nie chodzi o rekordy, ale o trud – trud pielgrzymowania. Mamy tu mniej czasu na modlitwę i przemyślenia niż w bardziej tradycyjnej pielgrzymce pieszej, ale co chwila musimy się zmagać sami ze sobą – podkreśla uczestnik Biegowej Pielgrzymki na Jasną Górę.

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

Fundacja Życie

Dziś wystartowała 6. Biegowa Pielgrzymka na Jasną Górę. O poranku, po Mszy św. w Sanktuarium Chojeńskiej Matki Bożej Pocieszenia w Łodzi, niemal 100 biegaczy-pielgrzymów wyruszyło do Królowej Polski. Bieg liczy 130 km i ma charakter sztafetowy. Podczas 13-godzinnego biegu uczestnicy mogą wymieniać się co 3 km. - Należy mocno podkreślić, że jest to bieg dla każdego – mniej i bardziej zaawansowanego biegacza. Tu nie chodzi o rekordy, ale o trud – trud pielgrzymowania. Mamy tu mniej czasu na modlitwę i przemyślenia niż w bardziej tradycyjnej pielgrzymce pieszej, ale co chwila musimy się zmagać sami ze sobą. Kiedy po kilku odcinkach, przebiegniętych na asfalcie w skwarze i pełnym słońcu, bo pogoda z reguły dopisuje aż nadto, wsiadasz do klimatyzowanego autobusu, a za 6 km planujesz wrócić na trasę, by biec dalej… Proszę mi wierzyć, że czysto po ludzko się nie chce. Musimy też umieć mówić dość, kiedy organizm nie da rady już więcej pobiec. Dla mnie ważne jest właśnie to, że nikt nie przebiega całego dystansu. Te 130 km, w 13 godzin, jest możliwe tylko dzięki naszej zespołowej, wspólnotowej pracy – zaznacza Janek Wójcicki, który uczestniczył w Pielgrzymce już kilka razy, a w tym roku jest odpowiedzialny za zabezpieczenie trasy biegu.

Pielgrzymka „Biegam Pomagam” ma również wymiar charytatywny. Pieniądze od sponsorów i z opłat rejestracyjnym zostaną przekazane na wcześniej ustalony cel. - W tym roku naszym

celem jest roczna rehabilitacja 7-letniego Jasia, który od urodzenia potrzebuje stałego leczenia i opieki, a wychowuje go samotnie mama. To podopieczni naszej Fundacji. Drugą część pieniędzy tradycyjnie przekażemy do parafii św. Wojciecha, tym razem na wsparcie dla matki i dziecka z Ukrainy, którzy znajdują się właśnie pod opieką parafii – powiedział Michał Owczarski, Prezes Zarządu Fundacji Życie, która jest technicznym organizatorem Biegowej Pielgrzymki. W minionych latach dzięki temu wydarzeniu wsparto osobę potrzebującą zaopatrzenia ortopedycznego, ponadto wymieniono okna w świetlicy środowiskowej i wybudowano plac

Reklama

zabaw przy kościele św. Wojciecha w Łodzi.

Pielgrzymi wbiegną na Jasną Górę o 20.30, a po Apelu Jasnogórskim i wspólnej kolacji powrócą do Łodzi.

Pomysłodawcą i uczestnikiem Biegowej Pielgrzymki jest Minister Rozwoju i Technologii – Waldemar Buda. Organizatorem technicznym Fundacja Życie, a partnerami parafia św. Wojciecha w Łodzi oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

2022-07-23 08:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Zakupili mobilny aparat USG, by służył ubogim

[ TEMATY ]

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Archidieceja Łódzka

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Przedstawiciele: Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Ulicznej Misji Medycznej, Zupy na Pietrynie, Centrum Służby Rodzinie, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Łodzi, Pełnomocnika Wojewody ds. szczepień, Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi, przygotowali akcję szczepień przeciw Covid-19 dla osób w kryzysie bezdomności w Łodzi. Szczepienia odbędą się w dwie kolejne niedziele - 6 i 13 lutego 2022 roku, w godz. 15:00 – 18:00, na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II w Łodzi, przy okazji coniedzielnych spotkań w ramach Zupy na Pietrynie.

CZYTAJ DALEJ

Żydowski komentarz do Ewangelii na I Niedzielę Adwentu

2022-11-27 08:31

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

Centrum Heschela KUL

Dlaczego Jezus używa porównania do złodzieja? – pyta dr Faydra Shapiro, dyrektor Izraelskiego Centrum Relacji Żydowsko-Chrześcijańskich, w komentarzu dla Centrum Heschela KUL. Kluczem jest Prawo Mojżeszowe odnoszące się do kradzieży. Ten kontekst pozwala głębiej zrozumieć porównanie z Ewangelii św. Mateusza 24, 37-44.

Na pierwszy rzut oka, to czytanie jest nieco niepokojące. Czy porównywanie Jezusa do złodzieja nie jest trochę… problematyczne?

CZYTAJ DALEJ

Rusza proces beatyfikacyjny br. Kaliksta Kłoczko, kapucyna i stolarza

2022-11-28 10:06

[ TEMATY ]

kapucyni

archiwum Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

br Kłoczko

br Kłoczko

Watykańska Dykasteria ds. Spraw Świętych wyraziła zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego brata Kaliksta Kłoczko na poziomie diecezjalnym. Zmarły w opinii świętości w 2013 r. kapucyn przez niemal całe swe życie zakonne pracował jako stolarz, ujawniając przy tym niezwykły talent konstrukcyjny oraz łącząc swą aktywność zawodową z wytrwałą modlitwą i ogromną pokorą oraz miłością względem bliźnich.

Wielu ludziom święci kojarzą się z nieustanną modlitwą, działalnością duszpasterską, ewentualnie pomocą charytatywną lub świadectwem niezłomnego przywiązania do wiary w obliczu męczeństwa. Zanurzeni w świecie pobożności tacy święci oddziaływują na życie innych jakby pośrednio, przez dawanie dobrego przykładu otwartości na Boga i człowieka. Często jednak są traktowani jako odlegli od codziennego zabiegania zwyczajnych ludzi, którzy muszą zarabiać na chleb i utrzymywać swoje rodziny z pracy rąk własnych. Okazuje się jednak, że można zostać świętym przez spełnianie z miłością codziennych obowiązków polegających na przetwarzaniu materii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję