Reklama

Wiadomości

Planujesz zakup radia? Jakie urządenie najlepiej wybrać?

Jakie radio na baterie kupić? Dlaczego w ogóle warto wybierać radia tego rodzaju? Na jakie parametry zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego urządzenia? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytanie, znajdziesz je w niniejszym artykule.

[ TEMATY ]

radio

Materiał sponsorowany

1. Gdzie sprawdzi się radio na baterie?

2. Na co zwrócić uwagę kupując radio na baterie?

3. Dlaczego warto wybrać radio przenośne na baterie?

Kiedy sprawdzi się radio na baterie? Na co zwrócić uwagę, kupując radio mające zasilanie bateryjne? Dlaczego w ogóle warto decydować się na urządzenia przenośne? Szczegóły na ten temat omawiamy w dzisiejszym wpisie. Jeśli zastanawiasz się, czy radio na baterie będzie optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie, zapraszamy do lektury.

Gdzie sprawdzi się radio na baterie?

Gdzie właściwie sprawdzi się radio na baterie i dlaczego warto wybierać tego rodzaju urządzenia przenośne? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – standardowe radio mające zasilanie bateryjne sprawdzi się wszędzie, gdyż jego działanie nie jest w żaden sposób ograniczony – na przykład koniecznością podłączenia do źródła zasilania. A zatem możesz słuchać muzyki, przygotowując obiad, czytając książkę w salonie, pracując w domowym biurze czy w sypialni tuż przed zaśnięciem. Bez problemu przeniesiesz go z miejsca na miejsce. Ponadto takie radio przenośne często znajduje zastosowanie podczas remontów czy renowacji domów, a także na placach budowy czy w innych, różnego rodzaju miejscach pracy.

Na co zwrócić uwagę kupując radio na baterie?

Kupując radio na baterie, w pierwszej kolejności sprawdź zakresy fal radiowych. Warto decydować się na takie rozwiązania, które obsługują każdą długość fal. Jeśli zależy Ci tylko na audycjach krajowych, radio przenośne obsługujące fale FM będzie optymalnym dla Ciebie rozwiązaniem.

Kolejnym czynnikiem jest oczywiście czas działania na baterii lub na jednym cyklu ładowania akumulatorów. Warto decydować się na takie radia przenośne, które będą dostarczać rozrywkę przez jak najdłuższy czas. Z reguły w urządzeniach tego rodzaju wykorzystuje się baterie AA lub AAA. To sprawia, że w przypadku ich wyładowania się, nie będziesz mieć problemu z szybkim znalezieniem nowych.

Reklama

Z dodatkowych funkcji warto sprawdzić, czy interesujące Cię radio przenośne ma korektor oraz opcje, których zadaniem jest poprawienie jakości i brzmienia audio. Jeśli zależy Ci na dźwięku stereo, koniecznie zdecyduj się na urządzenia wyposażone w dwa głośniki. Warto również zastanowić się, czy w przyszłości nie będziesz chciał podłączyć pendrive lub telefonu do radia, aby wykorzystać go jako głośnik. Jeśli tak, wybierz urządzenia wyposażone w port USB lub złącze AUX.

Chcesz używać radia przenośnego w miejscach, w których urządzenie będzie narażone na wodę, kurz czy negatywne czynniki atmosferyczne? Koniecznie zwróć uwagę na to, czy interesujące Cię rozwiązanie spełnia normę IP. Oczywiście im większa jest liczba IP, tym bardziej odporne na wspomniany kurz i wodę będzie produkt.

Dlaczego warto wybrać radio przenośne na baterie?

Dostępne na rynku radia na baterie są aktualnie niewielkimi, ale jednocześnie funkcjonalnymi rozwiązaniami. Wyposaża się je – na przykład – w wyjście słuchawkowe czy port USB, który pozwala na bezproblemowe podłączenie pendrive z muzyką lub telefonu. Dzięki temu radio przenośne staje się swego rodzaju przenośnym głośnikiem.

Kolejną zaletą radia na baterie jest jego niska cena. W porównaniu ze standardowymi urządzeniami radia przenośne są stosunkowo tanie i nie obciążają nazbyt domowego budżetu. Funkcjonalność, mobilność i niska cena sprawiają, że takie radio na baterie jest chętnie wybierane przez grzybiarzy, wędkarzy czy podróżników. A zatem sprawdzi się nie tylko na placu budowy, w domu czy domowym warsztacie – również w rękach miłośników natury.

W miejscach, gdzie nie jest dostępne zasilanie sieciowe, skorzystanie z baterii przełoży się na możliwość słuchania muzyki.

2022-06-27 18:08

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Droga Krzyżowa, msze święte, rekolekcje wielkopostne na antenach Polskiego Radia

Od początku tygodnia na antenach Polskiego Radia transmitowane będą dodatkowe nabożeństwa: Droga Krzyżowa, msze święte oraz rekolekcje wielkopostne. W związku z epidemią koronowirusa nowe ramówki wprowadziły wszystkie programy publicznego nadawcy.

Zarząd Polskiego Radia zdecydował, że Program 1 Polskiego Radia od najbliższego piątku 20 marca o godz. 18.30 będzie emitować Drogę Krzyżową. Radiowa Jedynka, poza mszą świętą niedzielną o godz. 9.00, wprowadziła także dodatkową transmisję nabożeństwa o godz. 19.00. W związku z tym, że udział w tradycyjnej formie rekolekcji wielkopostnych jest obecnie ograniczony, ich radiową formułę zaproponuje także Naczelna Redakcja Programów Katolickich Polskiego Radia. Działania te wpisują się w misję nadawcy publicznego, którą Polskie Radio realizuje już od 95 lat.

CZYTAJ DALEJ

Św. Wincenty á Paulo

27 września br. obchodzimy wspomnienie św. Wincentego á Paulo. Urodził się on 24 kwietnia 1581 r. w wiosce Pouy, w południowej Francji. Pochodził z rodziny wieśniaczej i miał czworo rodzeństwa. Dopiero w 12. roku życia poszedł do szkoły. Mimo, że wcześniej zajmował się tylko wypasaniem owiec z nauką radził sobie bardzo dobrze i po szkole wstąpił do seminarium duchownego. W wieku 15 lat otrzymuje niższe święcenia i dostaje się na uniwersytet w Saragossie w Hiszpanii. Święcenia kapłańskie przyjmuje w 1600 r., miał wówczas zaledwie 19 lat. Kontynuował studia w Tuluzie, Rzymie i Paryżu, kształcąc się w dziedzinie prawa kanonicznego. Dobrze zapowiadająca się kariera młodego, zdolnego kapłana zmienia się w los niewolnika. W czasie podróży z Marsylii do Narbonne przez Morze Śródziemne został wraz z całą załogą napadnięty przez tureckich piratów i przywieziony do Tunisu jako niewolnik. W ciągu dwóch lat niewoli miał czterech panów, ostatniego zdołał nawrócić. Obaj uciekli do Europy i zamieszkali w Rzymie. Już wkrótce stał się wysłannikiem papieża Pawła V i trafił na dwór francuski, gdzie za sprawą królowej Katarzyny de Medicis przejął opiekę nad Szpitalem Miłosierdzia.
Na własne życzenie objął probostwo w miasteczku Chatillon-les-Dombes, gdzie zetknął się ze starcami, inwalidami wojennymi, chorymi i ubogimi. Aby im jak najlepiej służyć, powołał „Bractwo Miłosierdzia”, a dla kobiet bractwo „Służebnic Ubogich”. W 1619 r. św. Wincenty otrzymał dekret mianujący go generalnym kapelanem wszystkich galer królewskich. Święty przeprowadzał wśród galerników misje i dbał o poprawę warunków życia. W 1625 r. powołał „Kongregację Misyjną” zrzeszającą kapłanów. Papież Urban VIII zatwierdził nowe zgromadzenie w 1639 r. Nowa rodzina zakonna zaczęła rozrastać się i objęła swoją opieką szpital dla trędowatych opactwa Saint-Lazare. Celem zgromadzenia, które dziś nosi nazwę Zgromadzenia Księży Misjonarzy Świętego Wincentego á Paulo jest głoszenie Ewangelii ubogim.
W 1638 r. wraz ze św. Ludwiką de Marillac św. Wincenty założył żeńską rodzinę zakonną znaną dziś pod nazwą Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytki), której charyzmatem była praca z ubogimi i chorymi w szpitalach i przytułkach.
Święty zmarł w domu zakonnym św. Łazarza w Paryżu 27 września 1660 r. W roku 1729 papież Benedykt XIII wyniósł Wincentego do chwały błogosławionych, a papież Klemens XII kanonizował go w roku 1737. Papież Leon XIII ogłosił św. Wincentego á Paulo patronem wszystkich dzieł miłosierdzia. Do Polski sprowadziła misjonarzy w 1651 r. jeszcze za życia Świętego królowa Maria Ludwika, żona króla Jana II Kazimierza.
W Polsce prowadzili 40 parafii. W naszej diecezji ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego á Paulo (CM) pochodzi bp Paweł Socha, a misjonarze św. Wincentego pracują w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, Gozdnicy, Iłowej, Przewozie, Skwierzynie, Słubicach, Trzcielu i Wymiarkach. Siostry Szarytki mają swoje domy w Gorzowie Wielkopolskim, Skwierzynie i Słubicach.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Obchody Dnia Aptekarza

2022-09-27 16:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

Kosma, Damian i Ignacy Łukasiewicz zainspirowali łódzkich aptekarzy do propagowania postawy bezinteresowności podczas tegorocznych obchodów Dnia Aptekarza.

We wspomnienie Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy, dobyła się Msza św. w kościele Zesłania Ducha Świętego w intencji pracowników aptek, którą koncelebrowali ks. Juliusz Lasoń, duszpasterz służby zdrowia, ks. Szymon Kierkiewicz, duszpasterz farmaceutów, ks. Paweł Lisowski, proboszcz parafii oraz ks. Krzysztof Panek, wikariusz parafii. Następnie, odbyło się spotkanie w Muzeum Farmacji znajdującym się przy Placu Wolności w budynku, w którym funkcjonowała najstarsza łódzka apteka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję