Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Odpust ku czci św. Brata Alberta

W parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi trwa odpust parafialny.

[ TEMATY ]

św. Brat Albert

Archidieceja Łódzka

Archiwum Parafii

Wierni rozpoczęli przygotowania do wydarzeń centralnych już 8 czerwca nowenną do św. Brata Alberta, którą zakończyli w Boże Ciało. Tego dnia odbył się koncert uwielbieniowy Pawła Dudzika z Krakowa, podczas którego wierni modlili się pieśniami eucharystycznymi i maryjnymi. We wspomnienie liturgiczne św. Brata Alberta (17 czerwca) Mszy św. przewodniczył ks. prałat Ireneusz Kulesza, proboszcz Bazyliki Archikatedralnej. Na Eucharystię licznie przybyli parafianie, księża, asysta, chór, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz dzieci pierwszokomunijne. Po Mszy św. i procesji wszyscy udali się na wspólną agape w kaplicy św. Jana Pawła II. Dla przybyłych dzieci odbył się także trening judo z Aleksandrem Betą.

Dzisiaj odbędzie się również bieg na orientację, rozgrywki piłki nożnej, ping-ponga oraz koncert Tau.

Na niedzielne obchody zaplanowano Mszę św. prymicyjną ks. Hieronima Wróblewskiego, absolwenta Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater, którego siedziba znajduje się w tej parafii.

Odpust ku czci św. Brata Alberta zakończy się festynem parafialnym, podczas którego nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób starszych.

2022-06-18 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych Taizé 2020 odbędzie się w Polsce

[ TEMATY ]

Taize

Archidieceja Łódzka

100‑lecie Diecezji Łódzkiej

Maciej Biłas / photo on flickr

Europejskie Spotkanie Młodych Taizé 2020 odbędzie się w Łodzi! Pandemia uniemożliwiła braciom zorganizowanie tradycyjnego już spotkania w Turynie, dlatego odbędzie się ono w wersji online. Jednym z europejskich miast, w jakich będzie się odbywać, jest Łódź.

Wydarzenie zapowiedział 10 grudnia 2020 r., podczas Mszy jubileuszowej 100-lecia diecezji łódzkiej, ks. Paweł Bogusz, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

2022-11-24 19:54

[ TEMATY ]

sługa Boży

kapucyni

archiwum Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej Kościół w Polsce może cieszyć się wstawiennictwem nowego sługi Bożego – kapucyna br. Kaliksta Kłoczko. W ten sposób proces beatyfikacyjny zakonnika wchodzi w nowy etap.

Kapucyński stolarz, nie tylko zawodem, sposobem życia, a niektórym nawet wyglądem przypominający św. Józefa. Z jednej strony zanurzony w modlitwie, a z drugiej blisko ludzi i ich życia. Pomysłowy rzemieślnik, zaskakujący technicznymi rozwiązaniami i artysta, który potrafił wykonać w drewnie niemal wszystko – Brat Kalikst odszedł w opinii świętości w 2013 r., po przeżyciu w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów ponad 60 lat.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Przyjęcie do katechumenatu

2022-11-28 12:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

Obrzęd Przyjęcia jest jednym z trzech obrzędów, w których muszą wziąć udział katechumeni, żeby przystąpić do przyjęcia chrztu, bierzmowania i pierwszej komunii w Wielką Sobotę. W tym roku do przyjęcia sakramentów przygotowuje się ośmiu dorosłych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję