Reklama

Niedziela Rzeszowska

Rzeszów: XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

W Rzeszowie po raz dwudziesty odbył się koncert "Jednego Serca Jednego Ducha". W koncercie zorganizowanym 16 czerwca 2022 r., w Uroczystość Bożego Ciała, w Parku Sybiraków w Rzeszowie wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

2022-06-17 08:23

[ TEMATY ]

koncert

Jednego Serca Jednego Ducha

PAP/Darek Delmanowicz

Zebranych w parku przywitali pomysłodawcy i organizatorzy koncertu: ks. Andrzej Cypryś, dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie i ks. Mariusz Mik, proboszcz parafii św. Stanisława Męczennika w Boguchwale. W koncercie uczestniczył m.in. bp Jan Wątroba, bp Kazimierz Górny, bp Stanisław Jamrozek oraz władze państwowe i samorządowe.

PAP/Darek Delmanowicz

PAP/Darek Delmanowicz

Koncert tradycyjnie prowadził Jan Budziaszek, jeden z pomysłodawców rzeszowskiego uwielbienia. W tym roku, oprócz często goszczących w Rzeszowie artystów (m.in. Beaty Bednarz, Huberta Kowalskiego, Joachima Mencla, Agnieszki Musiał, Marcina Pospieszalskiego i Leopolda Twardowskiego) wystąpił Zespół Bandurzystek ze Lwowa.

O godz. 21.00 bp Jan Wątroba udzielił uczestnikom koncertu błogosławieństwa i zainicjował modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie.

Reklama

Wykonawcom towarzyszyli orkiestra i chór „Jednego Serca Jednego Ducha”. To blisko 200 muzyków wolontariuszy. Uczestnicy koncertu w czasie trzech godzin wysłuchali około 30 piosenek i pieśni religijnych. Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski.

Organizatorem koncertu była Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha, współorganizatorem Województwo Podkarpackie przy współpracy: Odnowy w Duchu Świętym, PRO JSJD Sp. z o.o., Duszpasterstwa Akademickiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Rycerzy Kolumba, Związku Strzeleckiego Strzelec.

Patronat honorowy sprawowali: Biskup Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Starosta Rzeszowski.

PAP/Darek Delmanowicz

Koncert był transmitowany m.in. przez Telewizję Trwam oraz Katolickie Radio VIA.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#LudzkieSerceBoga: On żyje i chce, abyś żył!

2022-06-25 21:00

[ TEMATY ]

#LudzkieSerceBoga

Adobe Stock

Serce Jezusa, życie i zmartwychwstanie nasze... Być może spośród wszystkich trzydziestu trzech wezwań litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa to właśnie najbardziej potrzebujemy usłyszeć i odkryć jako aktualne. Aktualne dzisiaj. Aktualnej tutaj. W tym konkretnym – być może do bólu – miejscu i momencie naszego życia.

Bo to na ten moment, na tę chwilę i sytuację potrzebujemy wiary, czyli światła, które pozwoli nam widzieć prawdziwy sens wydarzeń i spraw, oraz rozumieć ludzi (w tym nas samych) i rzeczy w ich istocie. Tylko wówczas potrafimy rzeczywiście żyć, a nie tylko wegetować, skupiając się na „przetrwaniu”, czy też zatracać w namiastkach życia, które nieodmiennie sprowadzają się do „użycia”.

CZYTAJ DALEJ

Szef NATO Stoltenberg zapowiedział zwiększenie sił wysokiej gotowości Sojuszu do ponad 300 tys.

2022-06-27 13:58

[ TEMATY ]

NATO

mrallen/Fotolia.com

Szef NATO Jens Stoltenberg zapowiedział zwiększenie sił wysokiej gotowości Sojuszu do ponad 300 tys. Obecnie siły szybkiego reagowania NATO liczą około 40 tys. żołnierzy.

„Przekształcimy siły reagowania NATO i zwiększymy liczbę naszych sił wysokiej gotowości do znacznie ponad 300 tys.” – powiedział dziennikarzom w przeddzień szczytu NATO w Madrycie.

CZYTAJ DALEJ

Wieczór Tumski o błogosławionych męczenniczkach

2022-06-27 18:54

Magdalena Lewandowska

O. prof. Zdzisław Kijas, relator procesu beatyfikacyjnego męczenniczek elżbietańskich, teolog, wykładowca, autor wielu książek, ukazał błogosławione jako "dziesięć panien mądrych".

O. prof. Zdzisław Kijas, relator procesu beatyfikacyjnego męczenniczek elżbietańskich,  teolog, wykładowca, autor wielu książek, ukazał błogosławione jako

Czerwcowy Wieczór Tumski był poświęcony beatyfikowanym niedawno Elżbietańskim Męczenniczkom, wybrzmiała też przepiękna muzyka dawnych wieków.

W swoim wykładzie o. prof. Zdzisław Kijas – relator procesu beatyfikacyjnego męczenniczek elżbietańskich, znany teolog, wykładowca, autor wielu książek – ukazał błogosławioną s. Paschalis Jahn i jej towarzyszki, jako „panny mądre”, których życie jaśniało miłością Bożą. Z tej miłości czerpały też wiarę, odwagę i męstwo, aż po męczeńską śmierć. Jak podkreślił, imię siostry Paschalis jest znaczące: stanęła na czele grupy kobiet, które uwierzyły, że śmierć nie jest końcem, ale prowadzi do zmartwychwstania. Jest Paschą.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję