Reklama

Niedziela Rzeszowska

Konkurs Biblijny dla dzieci szkół podstawowych diecezji rzeszowskiej

Dzieci odpowiadały pisemnie na pytania. Komisja, w skład której wchodzili wszyscy chętni opiekunowie dzieci ustaliła następuje wyniki:

2022-05-13 07:41

ks. Marek Dzik

Konkurs Biblijny

Konkurs Biblijny

Zwycięzcy: Maciej Pabisz, Jasło SP nr 2; Joanna Żytka, Sołonka NZS-P; Dominik Stec, Rzeszów SP nr 2. Wyróżnieni: Marlena Chorzępa – Rzeszów S. Prezentki; Joanna Stachowicz – Strzyżów SP nr 2; Paweł Porada – Trzebownisko SP; Emilia Pitera – Rzeszów S. Prezentki; Matylda Zięba – Rzeszów S. Prezentki; Natalia Żmijewska – Jasło SP nr 2; Anna Bernacka – Łukawiec ZS.

Dyplomów i nagrody wręczył osobiście bp Kazimierz Górny oraz Grażyna Tereszkiewicz przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Reklama

Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej dziękuje wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Konkursie, a laureatom składa serdeczne gratulacje. Podziękowanie należą się również: bp. Kazimierzowi Górnemu, Grażynie Tereszkiewicz, osobom zaangażowanym w organizację Konkursu na każdym etapie oraz osobom pomagającym koordynować Konkurs: Agacie Gajdek, Bogumile Lis, Krystynie Piękoś, Ryszardowi Gołojuchowi.

Ks. Marek Dzik

Moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II

w Diecezji Rzeszowskiej

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nadzwyczajny szafarz Komunii św.

Pytanie czytelnika:
Szczęść Boże, mój dalszy sąsiad od jakiegoś czasu rozdaje Komunię św. podczas Mszy św. w naszym parafialnym kościele. Chciałbym zapytać o to, czy każdy może to robić? Z góry dziękuję za odpowiedź. Stanisław.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

U orędownika pokoju i jedności

2022-05-16 19:47

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

YouTube

Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył uroczystej Mszy św. w narodowym sanktuarium św. Andrzeja Boboli w 20. rocznicę ustanowienia męczennika patronem Polski.

Eucharystię koncelebrowali także abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, bp Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski oraz liczne przybyli kapłani diecezjalni i zakonni.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję