Reklama

Niedziela Rzeszowska

Jubileusz 25-lecia działalności Parafialnego Zespołu Caritas w Stobiernej

Dziękowaliśmy w niej Panu Bogu za wszystkich, którzy podejmowali i podejmują dzieła miłosierdzia w naszej wspólnocie parafialnej. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił dyrektor diecezjalnej Caritas ks. dr Piotr Potyrała. Koncelebrowali: ks. dziekan Waldemar Dopart i ks. proboszcz Józef Pasiak.

2022-05-10 22:30

archiwum parafii

Jubileusz Caritas w Stobiernej

Jubileusz Caritas w Stobiernej

W Eucharystii uczestniczyli ks. wikariusz Marcin Olszewski – asystent kościelny SKC wraz z opiekunami: p. Jolantą Nowak i p. Magdaleną Nowak, s. Agata Jakieła – sekretarz Caritas Diecezji Rzeszowskiej, zaproszeni goście, parafianie, młodzież szkolna oraz bracia paulini z Częstochowy a wśród nich nasz parafianin Patryk Mazgaj.

Reklama

Członkinie Parafialnego Zespołu Caritas czynnie włączyły się w liturgię (czytania mszalne, psalm, modlitwa wiernych). Po Komunii św. pieśń dziękczynną zaśpiewała Liza – dziewczynka z Ukrainy. Uroczystość uświetnił poczet sztandarowy Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ludwika Nabielaka w Stobiernej.

Po Mszy św. Ks. Dyrektor podziękował Ks. Dziekanowi, Ks. Proboszczowi, Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz Szkolnym Kołom Caritas za aktywną i owocną działalność na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia materialnego i duchowego a także za okazaną w ostatnich dniach pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Na ręce przewodniczącej Parafialnego Zespołu Caritas pani Lucyny Bal wręczył pamiątkowy dyplom podpisany przez Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątrobę jako wyraz wdzięczności i uznania za łaskę cichej służby człowiekowi w potrzebie. Gorące podziękowania popłynęły również od Ks. Proboszcza dla pani Lucyny oraz całego Parafialnego Zespołu Caritas, który otacza nie tylko naszą lokalną społeczność swoim wielkim sercem, dobrocią i życzliwością, ale wszystkich potrzebujących pomocy. Podziękowania skierowane zostały także do Wójta Gminy Trzebownisko, Banku Spółdzielczego w Jasionce, Zespołu Szkół nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 na czele z Dyrektorami oraz do wszystkich darczyńców i ludzi dobrej woli.

Druga część jubileuszu odbyła się w domu parafialnym, gdzie po Mszy św. przybyli zaproszeni goście. Pani Lucyna Bal przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej zdjęcia dokumentujące bogatą działalność Zespołu w latach 1997 – 2022.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

U orędownika pokoju i jedności

2022-05-16 19:47

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

YouTube

Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył uroczystej Mszy św. w narodowym sanktuarium św. Andrzeja Boboli w 20. rocznicę ustanowienia męczennika patronem Polski.

Eucharystię koncelebrowali także abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, bp Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski oraz liczne przybyli kapłani diecezjalni i zakonni.

CZYTAJ DALEJ

Rzym: zmarł ks. Gino Belleri – księgarz sześciu papieży

2022-05-16 20:35

[ TEMATY ]

zmarły

Episkopat.pl

W wieku 93 lat zmarł w Rzymie ks. Gino Belleri, legendarny księgarz sześciu papieży. Przez jego księgarnię Leonina, znajdującej się obok placu św. Piotra, przewijali się kardynałowie, dziennikarze i politycy, w tym prezydent Włoch Francesco Cossiga, który zaopatrywał się w książki u swego przyjaciela Don Gino.

Na łamach dziennika „Il Messaggero” Franca Giansoldati wspomina, że jeszcze kilka lat temu przyjeżdżał swoim poobijanym skuterem do księgarni z Villa Giuseppina – domu opieki dla osób ciężko chorych psychicznie, prowadzonego przez siostry zakonne w dzielnicy Portuense, gdzie przez 60 lat był kapelanem.

CZYTAJ DALEJ

Chciejmy zaprzyjaźnić się ze świętymi

2022-05-16 22:34

Marzena Cyfert

O. Faustyn Zatoka udziela błogosławieństwa relikwiami św. Andrzeja Boboli

O. Faustyn Zatoka udziela błogosławieństwa relikwiami św. Andrzeja Boboli

Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach ma orędownika w postaci św. Andrzeja Boboli. Eucharystii z uroczystym wprowadzeniem relikwii świętego przewodniczył o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii.

Na Mszy św. obecne były dzieci, które wczoraj przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą i jako dar ofiarowały relikwiarz dedykowany św. Andrzejowi Boboli. W homilii o. Faustyn zauważył, że jesteśmy obecni na tej Eucharystii dlatego, że chcemy, że nam zależy, bo mamy prośby, chcemy dziękować, czy wielbić Boga.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję