Reklama

Europa

Fatima: figura Matki Bożej dla seminarium duchownego w ukraińskim Worzelu

Władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie zamierzają przekazać figurę Matki Bożej Fatimskiej do seminarium duchownego w Worzelu, w obwodzie kijowskim, na północy Ukrainy. Poinformowały, że wizerunek Maryi ma zastąpić inną, podobną figurę, która została zniszczona przez rosyjskich żołnierzy, którzy wdarli się do ukraińskiego seminarium.

[ TEMATY ]

Fatima

seminarium

Ukraina

figura

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zdjęcia z tego zdewastowanego przez Rosjan miejsca, w tym zniszczony wizerunek Matki Bożej, przedstawił w środę na swojej stronie internetowej portugalski oddział organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). Sprecyzował on, że figura Maryi była jednym z wielu zniszczonych przez Rosjan przedmiotów. Poinformował również, że zniszczony został także przechowywany w seminarium duchownym w Worzelu kielich liturgiczny, który papież Jan Paweł II ofiarował ukraińskiemu Kościołowi podczas swojej pielgrzymki w 2001 r.

PKWP podała, że rosyjscy żołnierze dokonali w seminarium w Worzelu aktów wandalizmu, profanacji oraz kradzieży. Jak poinformował pracujący w ukraińskim seminarium ks. Lucas Perozzi, rosyjscy żołnierze dokonali znaczących zniszczeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku seminarium. - Zostało ono mocno zdewastowane. Uszkodzono okna, szyby… Brama wygląda w taki sposób, jakby przeszedł po niej czołg, a samochody również zostały częściowo zdewastowane. Oni kradli wszystko, co mogli ukraść, nawet rzeczy nie mające żadnej wartości – wyjaśnił ksiądz Perozzi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-04-14 19:50

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tytuł drużynowy dla WSD Drohiczyn, WSD Sosnowiec wicemistrzem Polski

[ TEMATY ]

seminarium

tenis

www.seminarium.czest.pl

Drużynowym mistrzem Polski w tenisie stołowym została drużyna WSD Drohiczyn. Na 2. miejscu uplasowała się reprezentacja WSD Sosnowiec. Trzecie miejsce wywalczyli seminarzyści z Przemyśla. W finale drużyna WSD Sosnowiec uległa reprezentacji WSD z Drohiczyna 1:3.
CZYTAJ DALEJ

Klucze do Nieba spoczywają w jego rękach. Św. Piotr - pierwszy papież

2025-06-09 20:40

[ TEMATY ]

św. Piotr

Mat.prasowy

Ks. profesor Andrzej Zwoliński na podstawie Ewangelii, Dziejów Apostolskich oraz licznych apokryfów odtworzył szczegółową biografię najważniejszego z apostołów.

Jego właściwe imię brzmiało Szymon, które Chrystus zmienił na „Piotr” lub „Kefas” – w języku aramejskim oznaczające skałę. I był głęboko ludzką skałą. Nauka Jezusa dotknęła Piotra, a on porzucił wszystko, by pójść za Mistrzem.
CZYTAJ DALEJ

Z pamiętnika pielgrzyma- dzień 3

2025-06-09 18:10

ks. Łukasz Romańczuk

Maryja z Dzieciątkiem na Via Francegina

Maryja z Dzieciątkiem na Via Francegina

Po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego następuje nowy czas w Liturgii Kościoła. Ale tzw. drugi dzień “Zielonych Świąt” to dzień poświęcony Maryi Matce Kościoła. To idealny dzień, aby dostrzec znaczenie Maryi w Kościele, a także uświadomienie sobie, jak ważne jest jej opieka. Ewangelia prowadzi nas pod krzyż Jezusowy, kiedy to padają słowa Jezusa: “Oto syn twój”; “Oto Matka twoja”. To jest moment, kiedy uświadamiamy sobie, że Maryja stała się Matką każdego z nas. Idąc drogą do Rzymu miałem dziś takie szczególne zadanie, aby dostrzegać Maryję na drodze. Myślę, że to się udało, a podsumowując dzisiejszą trasę, mogę śmiało powiedzieć, że kult maryjny we Włoszech jest bardzo dobrze rozwinięty,

Dzień rozpoczął się bardzo spokojnie. Temperatury nie doskwierały, a nawet mocne podejście na początku trasy, nie było aż tak uporczywe. Z czasem robiło się coraz cieplej i jak dla mnie coraz ciężej, tyle, że nie ma znaczenia poziom zmęczenia, jeżeli ma się konkretną intencję. Skoro jest wyznaczony cel, po prostu idzie się dalej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję