Reklama

Katechezy przygotowujące do pielgrzymki papieskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ramach przygotowań do pierwszej pielgrzymki Benedykta XVI w Polsce Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej wydał cykl okolicznościowych katechez pt. Czekamy na Ojca Świętego Benedykta XVI. W słowie przewodnim do publikacji biskup płocki Stanisław Wielgus zaapelował do wszystkich katechetów, aby „zechcieli zatroszczyć się o dobre przygotowanie dzieci i młodzieży do tego niepowtarzalnego wydarzenia religijnego”. Skorzystanie z tej nowatorskiej w skali ogólnopolskiej publikacji może być w tym bardzo pomocne.
Katechezy zostały wydane w formie książkowej przez Płocki Instytut Wydawniczy. Jak zaznaczył we wprowadzeniu do opracowania wikariusz biskupi ds. katechetycznych diecezji płockiej ks. prał. dr Ryszard Czekalski, celem wydania jest duchowe przygotowanie uczniów do pielgrzymki Papieża, otoczenie go modlitwą, zapoznanie jego osobą, a w starszych klasach także z papieskim nauczaniem.
W tomie zawarto katechezy dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, średnich szkół licealnych i technicznych, a także szkół zawodowych. Nowością jest katecheza przeznaczona dla uczniów klas I-III z lekkim stopniem niepełnosprawności intelektualnej. Wydawnictwo uzupełnione jest o program papieskiej pielgrzymki.
Wszyscy zainteresowani nabyciem tomu mogą kontaktować się z Płockim Instytutem Wydawniczym: tel. (0-24) 262-68-44, piw@plock.home.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szwajcaria: radna miejska strzelała do obrazu przedstawiającego Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus

2025-07-25 21:09

[ TEMATY ]

profanacja

znieważanie

zrzut ekranu Instagram

Prokuratura w Zurychu postawiła zarzuty radnej miejskiej i byłej przewodniczącej Partii Zielono-Liberalnej Saniji Ameti po zamieszczeniu przez nią zdjęcia, na których oddaje około 20 strzałów do obrazu przedstawiającego Matkę Boską z Dzieciątkiem Jezus. Według informacji szwajcarskiego portalu 20 Minuten, Ameti oskarżono na podstawie artykułu 261. szwajcarskiego kodeksu karnego o publiczne znieważenie przekonań religijnych i zakłócanie pokoju religijnego.

Przepis powyższy przewiduje kary dla każdego, kto „publicznie i złośliwie znieważa lub wyśmiewa przekonania religijne innych, a w szczególności ich wiarę w Boga, albo złośliwie bezcześci przedmioty kultu religijnego”.
CZYTAJ DALEJ

Dwulatek w Oknie Życia. Sprawą zajęła się prokuratura

2025-07-26 15:22

[ TEMATY ]

Okno Życia

Zofia Białas

2-letni chłopiec pozostawiony w oknie życia w Katowicach - bez żadnych dokumentów, bez aktu urodzenia. Zgodnie z przepisami dziecko trafiło pod opiekę lekarzy. Przewieziono go do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Sprawą zajęła się prokuratura.

To już kolejne dziecko w minionym tygodniu uratowane dzięki Oknom Życia. Przeczytaj także: Kielce: Noworodek pozostawiony w Oknie Życia
CZYTAJ DALEJ

Parzno: św. Anna, patronka cierpliwości

2025-07-27 15:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

- Ten czas w naszym życiu, pomiędzy krzyżem a łaską, powinniśmy wypełnić cierpliwością. Może właśnie kwestią czasu jest, że to, co dziś nazwiemy krzyżem, za jakiś czas rozpoznamy jako łaskę – mówił ks. Łukasz Burchard podczas uroczystości odpustowej ku czci św. Anny.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję