Reklama

Kościół

Rzecznik Episkopatu: Kościół w Polsce jest gotów do dalszej pomocy uchodźcom, ale jej formy zależą od obu stron, w tym i rządu

Oświadczenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski należy odczytywać jako pierwszy krok po dzisiejszym apelu papieża Franciszka do władz krajów europejskich w kwestii pomocy migrantom – powiedział KAI ks. Leszek Gęsiak. Rzecznik Episkopatu dodał, że w najbliższym czasie będą podejmowane dalsze kroki.

[ TEMATY ]

episkopat

Ks. dr Leszek Gęsiak SJ

Episkopat News

Rzecznik Episkopatu pytany, czy w ślad za apelem Papieża do rządów (w tym także do polskiego), Episkopat zwróci się po raz kolejny do władz o możliwość zorganizowania przez Kościół korytarzy humanitarnych dla wybranych uchodźców, odpowiedział, że w tej kwestii stanowisko Episkopatu pozostaje niezmienne od kilku lat.

„Oświadczenie Rady Stałej jest bezpośrednią odpowiedzią na dzisiejszy apel Papieża. Jest ono bardzo jasne i bardzo konkretnie mówi o tym, że Kościół chce pomagać uchodźcom, oczywiście w zgodzie z tym na co pozwalają przepisy państwowe” – powiedział ks. Gęsiak. Dodał, że „ten apel i deklaracja padły dzisiaj, natomiast z pewnością biskupi podejmą dalsze konkretne działania w tym zakresie”.

Podziel się cytatem

Wyjaśnił ponadto, że „pomoc uchodźcom ze strony Kościoła w Polsce, o jaką zaapelował dziś papież Franciszek jest możliwa, ale w jakiej formie ona będzie prowadzona zależy od obu stron, także od rządu. Dialog w tym temacie jest potrzebny, a będzie możliwy w sytuacji, kiedy obie strony będą na to gotowe i jeśli spełnione zostaną określone możliwości prawne, na co jako Kościół nie mamy wpływu”.

2021-12-22 18:40

Ocena: 0 -5

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sekretariat KEP: u pięciu sióstr stwierdzono koronawirusa

[ TEMATY ]

episkopat

Konferencja Episkopatu Polski

Episkopat.pl

Testy potwierdziły obecność koronawirusa u pięciu sióstr mieszkających w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Siostry są w stałym kontakcie z Inspekcją Sanitarną. U innych mieszkańców Sekretariatu KEP nie potwierdzono obecności koronawirusa. Wypełniamy zalecenia służb sanitarnych – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu poinformował o przebiegu sytuacji związanej z kwarantanną i wykryciem koronawirusa u mieszkańców Sekretariatu KEP. „W dn. 8 czerwca br. Sekretariat KEP został poinformowany przez Sanepid, że jeden z interesantów, który był w Sekretariacie KEP dn. 2 czerwca br. ma wynik pozytywny na Covid-19.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: Blok centroprawicy wygrał wybory parlamentarne- exit poll

2022-09-26 07:09

[ TEMATY ]

wybory

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Blok centroprawicy wygrał wybory parlamentarne we Włoszech otrzymując łącznie około 41-45 procent głosów- wynika z sondażu exit poll telewizji RAI, podanego w niedzielę tuż po zamknięciu lokali wyborczych. Najwięcej głosów, od 22 do 26 procent uzyskała prawicowa partia Bracia Włosi (Fratelli d'Italia) Giorgii Meloni.

Wchodząca w skład bloku centroprawicy Liga Matteo Salviniego dostała od 8 do 12 proc. głosów, a Forza Italia 6-8 procent.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Bł. Carlo Acutis mawiał: Jezu rozgość się w moim sercu. Potraktuj je jako swój dom!

2022-09-26 09:20

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

/diecezja.waw.pl/peregrynacja

Łódzkie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w pierwszych dniach sierpnia 2023 roku w Lizbonie w Portugalii nabierają tempa. Wczoraj wieczorem w łódzkiej katedrze rozpoczęła się pięciodniowa peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa – który jest jednym z głównych patronów najbliższego Światowego Dnia Młodzieży.

Jak podkreśla ks. Paweł Bogusz - błogosławiony Carlo Acutis jest co raz bardziej rozpoznawany jako bardzo konkretny przykład drogi ku świętości dla młodego człowieka. – tłumaczy diecezjalny duszpasterz młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję