Reklama

Kościół

Betlejemskie Światło Pokoju w Sekretariacie Episkopatu

„Światło Nadziei” to hasło tegorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju, które jest symbolem pokoju między narodami. W środę 22 grudnia w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przyjął je sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński.

[ TEMATY ]

episkopat

Betlejemskie Światło Pokoju

episkopat.pl

Betlejemskie Światło Pokoju w Sekretariacie Episkopatu

Betlejemskie Światło Pokoju w Sekretariacie Episkopatu

„Przyjmujemy to światło i będziemy go strzec, a trwając na modlitwie, szczególnie na Eucharystii, będziemy się jednoczyć ze wszystkimi, do których również ono dotarło. Będziemy też prosić Boga o to, by nasze serca, napełnione miłością, otwierały się i na drugiego człowieka, by częściej niż dotychczas drzwi naszych domów otwierały się dla innych” – powiedział bp Artur Miziński, odbierając Betlejemskie Światło Pokoju. „Niech przyświeca nam nadzieja, że wiele rzeczy jest możliwych, jeśli je będziemy z zaangażowaniem podejmować” – dodał.

Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Sekretarza Generalnego Episkopatu przekazał kapelan ZHP ks. hm. Wojciech Jurkowski.

„To Jezus Chrystus jest naszą nadzieją” – powiedział, podkreślając, że trwając przy Chrystusie, łatwiej jest pracować nad sobą. „Mamy nadzieję, że uda się nam chociaż trochę ten świat zmienić, przekazując przed Bożym Narodzeniem to Betlejemskie Światło" – dodał ks. hm. Jurkowski.

Podziel się cytatem

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Światło przekazywane jest na świecy Caritas. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. W tym roku Polacy przyjęli Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów 12 grudnia.

2021-12-22 16:31

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajemnice chwalebne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 43/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Bożena Sztajner/Niedziela

1. Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa

CZYTAJ DALEJ

Abp Guzdek przyjął paliusz z rąk nuncjusza apostolskiego w Polsce

2022-09-25 20:04

[ TEMATY ]

Abp Józef Guzdek

Karol Porwich

W bazylice archikatedralnej w Białymstoku nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio nałożył paliusz na ramiona abp. Józefa Guzdka. Przyjmując paliusz metropolita białostocki powiedział, że „Kościół białostocki żyje, rozwija się i przynosi owoce świętego życia ludzi świeckich, kapłanów i osób konsekrowanych! Rozwija się – wbrew oczekiwaniom jego wrogów, którzy pragną, aby stał się hospicjum, «umieralnią dusz», coraz bardziej przestronną i komfortową”.

„Dziś, gdy nuncjusz apostolski nałożył na moje ramiona paliusz, powracam myślą do wydarzenia z 29 czerwca br., kiedy to papież Franciszek przekazał paliusze nowym metropolitom w bazylice św. Piotra na Watykanie. W imieniu wszystkich metropolitów złożyłem przysięgę wierności Bogu i Stolicy Apostolskiej. Tym samym zobowiązałem się podążać i prowadzić lud Boży drogą Ewangelii; drogą, której kierunek wskazał papież Franciszek w wygłoszonym wówczas kazaniu” – mówił abp Guzdek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję