Reklama

Franciszek

O. Jerzy Kraj OFM: wizyta Papieża na Cyprze jest sporą niespodzianką

Wikariusz Patriarchy Jerozolimy dla Cypru, franciszkanin o. Jerzy Kraj zwraca uwagę w rozmowie z Radiem Watykańskim, że wizyta Papieża jest dla mieszkańców kraju dużą niespodzianką. Nie spodziewali się Franciszka tak szybko w swoim kraju.

[ TEMATY ]

komentarz

Cypr

Franciszek w Grecji i na Cyprze

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Franciszkanin dodaje, że nie tylko katolicy czekają na Ojca Świętego przybywającego na peryferie Europy, ale także prawosławni zwracali się z prośbą o wejściówki na jutrzejszą Mszę na stadionie, ale zostały one już wcześniej rozdysponowane wśród chętnych. Ojciec Kraj wskazał także na swoje oczekiwania w związku z rozpoczynającą się pielgrzymką.

„Przesłaniem Papież będzie przede wszystkim zachęcenie nas do bycia odważnymi świadkami ewangelii. Nasze motto i logo pielgrzymki ukazuje wizerunek Barnaby i każdego z nas. Angażuje przede wszystkim w dawanie świadectwa własnej tożsamości chrześcijańskiej, również patrząc na innych – podkreślił o. Kraj.To będzie pierwsza zachęta. Papież przybędzie także do tej mniejszości katolickiej, którą stanowią zarówno maronici jaki i łacinnicy, dlatego jesteśmy tutaj wspólnie zaangażowani w trudzie tych ostatnich dni, nie mówiąc już o czterech tygodniach, które zostały nam dane, aby przygotować to wielkie przedsięwzięcie jakim jest pielgrzymka Papież do jednego kraju. Jesteśmy także świadomi wyzwania, jakie zostało nam zadane na przyszłość, nie tylko na dzień dzisiejszy i dlatego czekamy ze strony Papieża na dodanie nam mocnej siły i energii, która pozwoli nam dalej kontynuować naszą misję.“

Ważnym punktem papieskiej wizyty jest spotkanie z Kościołem prawosławnym Cypru oraz również spotkanie ekumeniczne z migrantami. To pokazuje – zdaniem ojca Kraja - siłę jedności chrześcijan oraz drogę wspólnego działania na rzecz każdego człowieka potrzebującego

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-12-02 20:56

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szkoła za życiem

[ TEMATY ]

komentarz

Zsolnai Gergely/fotolia.com

Rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Będzie to pierwszy rok realizacji reformy szkolnictwa, dlatego środowisko oświatowe i rodziców czeka sporo organizacyjnych wyzwań. Ja jednak chciałbym podjąć refleksję w innym kierunku.

Właśnie wchodzą w życie przygotowane rozwiązania programu „Za życiem”. Jego celem jest wsparcie rodzin, w których żyją osoby niepełnosprawne, w szczególności wychowujące niepełnosprawne dzieci. Przewiduje on m.in.: zapewnienie dostępu do wszechstronnej opieki nad kobietą w okresie ciąży (w tym powikłanej), porodu i połogu oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Na bazie tego programu ma zostać utworzona sieć ośrodków rehabilitacyjno-opiekuńczych umożliwiających wsparcie osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci w wieku 0-7 lat.
CZYTAJ DALEJ

Zmarła mama o. Michała Legana - kierownika Redakcji Audycji Katolickich TVP

2025-06-28 13:36

[ TEMATY ]

śmierć

o. Michał Legan

mama

Adobe Stock

O. Michał Legan poinformował dziś na swoich mediach społecznościowych o śmierci swojej mamy. Jako Tygodnik Katolicki "Niedziela" składamy szczere kondolencje i obiecujemy modlitwę za duszę śp. Honoraty Legan - Iliew.

***
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: Słowo zatrzymane w sercu będzie odpowiedzią na twoje pytania!

2025-06-28 17:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Po raz 7. odbyło się Łódzkie Jerycho, czyli modlitwa podczas jazdy na rowerze. Jak podkreślali organizatorzy, główną intencją było to, aby Jezus zamieszkał w każdym łódzkim sercu.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję