Reklama

Aspekty

Głogów. Dzień Seniora

Klub Seniora działający przy parafii św. Mikołaja w Głogowie świętował 25 października Dzień Seniora. W biesiadzie uczestniczyło ponad 60 osób, w tym proboszcz parafii ks. Stanisław Brasse i prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

[ TEMATY ]

Dzień Seniora

seniorzy

archiwum parafii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W trakcie spotkania wystąpił Chór Gaudium pod dyrekcją Barbary Walendzik. Nie zabrakło wspomnień, ciekawych rozmów i oczywiście życzeń: zdrowia oraz życia wypełnionego miłością i szacunkiem ze strony najbliższych i społeczeństwa.

Coraz częściej głośno mówi się o osobach starszych, ich pasjach i chęci działania. W Polsce w ciągu roku jest do tego kilka szczególnych okazji: 1 października (Międzynarodowy Dzień Osób Starszych), 20 października (Europejski Dzień Seniora) czy 14 listopada (Ogólnopolski Dzień Seniora). Przypominają o tym, by doceniać rolę ludzi starszych w społeczeństwie, zwiększać integrację międzypokoleniową, a także popularyzować udział seniorów w życiu kulturalnym. Tym kieruje się w swoich działaniach Klub Seniora przy parafii św. Mikołaja w Głogowie, o czym możecie przeczytać na stronie www.mikolajglogow.pl. Tam znajdziecie również galerię zdjęć z biesiady Dnia Seniora. Polecamy!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-10-26 08:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Seniora

[ TEMATY ]

Dzień Seniora

UM Świebodzice

Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach jak co roku obchodzili to wyjątkowo miłe święto. Uroczystość odbyła się we wtorek 17 września w Klubie Seniora.
CZYTAJ DALEJ

Odeszła Barbara Ladżyńska – Przyjaciel Pielgrzymów i Tygodnika „Niedziela”

2026-01-02 11:54

[ TEMATY ]

pożegnanie

Archiwum prywatne

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Barbary Ladżyńskiej, naszej wieloletniej przyjaciółki, założycielki i dyrektorki Konsorcjum Polskich Biur Podróży, wybitnej postaci polskiej turystyki, oddanej propagatorki pielgrzymowania do Miejsc Świętych. Odeszła osoba o wielkim sercu, która całe swoje życie zawodowe i prywatne poświęciła służbie drugiemu człowiekowi.

Barbara Ladyńska była postacią nietuzinkową w świecie polskiej przedsiębiorczości. To pod jej sterami biuro Konsorcjum.pl Trade & Travel Company stało się marką rozpoznawalną w całym kraju, stając się pierwszym biurem podróży uhonorowanym prestiżowym Godłem „Teraz Polska”. Jej dbałość o najwyższą jakość usług oraz rzetelność sprawiły, że firma przez lata utrzymywała to wyróżnienie, stając się wzorem dla innych podmiotów w branży. Za swoje zasługi dla rozwoju polskiej turystyki została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi RP.
CZYTAJ DALEJ

„Broń nas i prowadź” – katecheci świeccy zawierzyli swoje dzieło Maryi na Jasnej Górze

2026-01-02 14:32

[ TEMATY ]

zawierzenie

Tomasz Poćwiardowski, Stowarzyszenie Katechetów Świeckich

Z wdzięcznością za dwa lata działalności i z troską o przyszłość wychowania młodego pokolenia członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Katechetów Świeckich pielgrzymowali na Jasną Górę. Podczas Apelu Jasnogórskiego dokonali uroczystego zawierzenia swojej misji oraz obywatelskiej inicjatywy „Tak dla religii i etyki w szkole” Matce Bożej Częstochowskiej.

Na Jasnej Górze, w duchowym sercu Polski, katecheci świeccy stanęli przed obliczem Matki Bożej, by oddać Jej swoją codzienną pracę wychowawczą i społeczne zaangażowanie. Akt Zawierzenia podczas Apelu Jasnogórskiego odczytali członkowie zarządu Stowarzyszenia Katechetów Świeckich: Dorota Chmielewska oraz Dariusz Kwiecień.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję