Reklama

Wiadomości

Internet: Jezus najsławniejszą postacią historyczną

[ TEMATY ]

Jezus Chrystus

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jezus jest najsławniejszą postacią historyczną - wynika z amerykańskiego programu, który przebadał zawartość opinii o znanych osobach w Internecie. Na podstawie specjalnego algorytmu przewiduje on jak ważne pozostaną te osoby 200 lat po swej śmierci - donosi brytyjski dziennik „Daily Mail”. Kolejne miejsca za Jezusem zajęli: Napoleon, Mahomet, William Szekspir, Abraham Lincoln, George Washington, Adolf Hitler, Arystoteles, Aleksander Wielki i Thomas Jefferson.

Na 17. miejscu uplasował się Marcin Luter, na 34. św. Paweł Apostoł, na 52. Budda, na 57. król Dawid, na 56. św. Piotr Apostoł, a na 72. św. Augustyn z Hippony.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W pierwszej setce znalazło się dwóch Polaków. Mikołaj Kopernik uplasował się na 71. miejscu, pomiędzy Johnem Kennedym i Vincentem van Goghiem, zaś Jan Paweł II został sklasyfikowany na 91. miejscu, bezpośrednio po Tomaszu z Akwinu, a przed Kartezjuszem.

Najwyżej sklasyfikowanym muzykiem jest Wolfgang Amadeusz Mozart (na 24. miejscu). Ludwig van Beethoven zajął 27 lokatę, a Johann Sebastian Bach - 48.

Pierwsza kobieta, królowa Elżbieta I, znalazła się 13. miejscu, o dwa niżej niż jej ojciec Henryk VIII.

2013-12-16 14:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pasterz, Król i Sędzia

Niedziela podlaska 47/2014, str. 1

[ TEMATY ]

Jezus Chrystus

Bożena Sztajner/Niedziela

„Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie” (Ez 34, 16)
CZYTAJ DALEJ

Chojnice: dziewczynka w Oknie Życia

2025-07-03 10:42

[ TEMATY ]

Okno Życia

Ks. Janusz Chyła x.com

W nocy ze środy na czwartek w oknie życia przy domu zakonnym sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Chojnicach znaleziona została nowo narodzona dziewczynka. Informację, którą na Facebooku podała chojnicka Bazylika Mniejsza, potwierdziła PAP policja.

Jak przekazała PAP oficer prasowa chojnickiej policji asp. Magdalena Zblewska, o pozostawieniu noworodka w oknie życia zawiadomiła policję w czwartek, przed godziną 4.00, pełniąca dyżur siostra zakonna.
CZYTAJ DALEJ

Pożar dwóch bloków mieszkalnych w Ząbkach

2025-07-03 22:24

PAP

W czwartek o godzinie 19.27 wpłynęło do straży pożarnej zgłoszenie o pożarze poddasza i czwartej kondygnacji w 4-kondygnacyjnym bloku mieszkalnym w Ząbkach - poinformował PAP rzecznik PSP Karol Kierzkowski. Policja poinformowała natomiast w mediach społecznościowych, że zabezpiecza teren objęty pożarem.

Jak poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, w czwartek o godzinie 19.27 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza i czwartej kondygnacji w 4-kondygnacyjnym bloku mieszkalnym w miejscowości Ząbki w powiecie wołomińskim. Pożar objął poddasza dwóch połączonych ze sobą bloków o wymiarach 80 na 20 m.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję