Reklama

Kościół

Radio Fiat – owoc ŚDM ’91 - obchodzi 30-lecie powstania

Jednym z owoców odbywających się w Częstochowie Światowych Dni Młodzieży w 1991 r. jest katolickie Radio Fiat, które zostało powołana specjalne na to wydarzenie by transmitować spotkanie młodych z papieżem.

Rozgłośnia, która powstała wraz ze startem ŚDM 10 sierpnia 1991r., należy do archidiecezji częstochowskiej. Od 2006 roku jej dyrektorem jest ks. Piotr Zaborski. Do dziś Radio pełni swoją misję ewangelizacyjną i pomaga wiernym w lepszym rozumieniu wiary i aktywniejszym życiu w Kościele.

Radio Fiat pośredniczy w świadczeniu pomocy osobom potrzebującym, przez wiele lat prowadziło działalność charytatywną. Przy współpracy radiosłuchaczy możliwe było zorganizowanie wielu akcji charytatywnych. Do najważniejszych należą: pomoc powodzianom, pomoc Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie, organizowanie kolonii dla dzieci, opieka nad polskimi szkołami na Litwie. Rozgłośnia patronuje ważnym inicjatywom społecznym, kulturalnym, religijnym zarówno o zasięgu lokalnym jak i ponad regionalnym.

Rozgłośnia patronuje ważnym inicjatywom, m.in. powołaniu częstochowskiego państwowego uniwersytetu. Obejmuje też patronat mediowy podczas licznych imprez kulturalnych i religijnych.

Reklama

Radio Fiat posiada w Częstochowie profesjonalne studia radiowe, z których nadaje programy na żywo 24h/7, jak również własną sieć nadawczą. Co tydzień gości na antenie ponad 120 osób.

8 kwietnia 2015 r. Radio Fiat zostało uhonorowane nagrodą Małego Feniksa, przyznawaną przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich za wieloletnie, konsekwentne działanie na rzecz upowszechniania nauki Chrystusa oraz rozbudowaną aktywność społeczną w regionie.

Całej Redakcji Radia Fiat życzymy dalszych lat owocnej posługi dla Prawdy przez Słowo. Niech Duch Święty błogosławi redakcji, pracownikom i słuchaczom.

2021-08-10 11:50

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Portugalia: biskupi uważają, że przygotowania do ŚDM powinny ruszyć jeszcze w czasie pandemii

Biskupi diecezji Lamego i Portalegre-Castelo Branco wezwali młodzież z Portugalii, w której w 2023 r. odbędą się centralne obchody Światowych Dni Młodzieży, do porzucenia lęku przed Covid-19 i włączenie się w przygotowania do tej największej imprezy młodych katolików na świecie.

"Wydarzenie to stwarza nam okazję, aby działać jak pierwsi apostołowie, czyli wyjść i nauczać. Życie Kościoła nie może się zatrzymać. Trzeba podejmować wyzwania, takie jak ŚDM i pomóc w ich przygotowaniu. Wydarzenie to nie może przejść obok nas" – powiedział biskup, dodając, że przygotowania do tej imprezy powinny ruszyć jeszcze w czasie utrzymywania się Covid-19.

CZYTAJ DALEJ

Papieskie konto jest obecne na Twitterze od 10 lat

2022-12-06 09:36

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Przed 10 laty – 12 grudnia 2012 Benedykt XVI zamieścił pierwszy wpis na Twitterze. Przypominając tę rocznicę niemiecka agencja katolicka KNA zwróciła uwagę, że wtedy „wiadomość była ta była sensacją (...) i mało kto mógł przypuszczać, że wówczas już ponad 85-letni Ojciec Święty zostanie pierwszym tweetującym papieżem.

Watykan potraktował to jednak poważnie. Dziesięć lat temu otwarto na Twitterze nie tylko jeden papieski kanał, ale dziewięć: od włoskiego i angielskiego po arabski i łaciński. Papież jest wszechobecny na Twitterze”.

CZYTAJ DALEJ

Sztab Generalny: spotkanie świąteczne z korpusem dyplomatycznym i ordynariuszami Wojska Polskiego

2022-12-06 20:56

[ TEMATY ]

wojsko

Karol Porwich/Niedziela

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadejścia Nowego Roku gen. Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego WP spotkał się z attaché wojskowymi, pełniącymi misję dyplomatyczną na terenie Polski. W spotkaniu uczestniczyli ordynariusze Wojska Polskiego. W Warszawie akredytowanych jest ponad 60 zagranicznych przedstawicielstw wojskowych.

Podczas tradycyjnego, corocznego spotkania Szef Sztabu Generalnego podziękował attaché wojskowym za współpracę w mijającym roku, podkreślił konieczność współdziałania na rzecz bezpieczeństwa regionalnego i globalnego oraz w sprawach dalszej pomocy walczącej Ukrainie. – To wielki honor Was gościć. Bardzo doceniam to, że będąc w absolutnie kluczowym historycznym momencie jesteśmy razem, silni i zjednoczeni. Życzę Wam pomyślnych chwil, nadziei i energii, której będziemy potrzebowali w nadchodzącym czasie – powiedział gen. Andrzejczak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję