Tokio/żeglarstwo – w RS:X złoty medal dla Badloe, Myszka zdyskwalifikowany

Holender Kiran Badloe zdobył złoty medal w olimpijskich regat żeglarskich w windsurfingowej klasie RS:X. Piotr Myszka został z powodu falstartu zdyskwalifikowany w wyścigu finałowym i ostatecznie zajął szóste miejsce.

sport

żeglarstwo

Tokio 2020

PAP/EPA/CJ GUNTHER

Tokio 2020: Piotr Myszka

Przed finałem Polak zajmował czwarte miejsce. W ostatnim wyścigu za falstart oprócz niego zostali zdyskwalifikowani także Francuz Thomas Goyard oraz Włoch Mattia Camboni, z którymi Myszka miała walczyć o medale. Przed sobotnim startem Polak tracił do zajmującego trzecie miejsce Włocha tylko trzy punkty.

Mimo dyskwalifikacji w ostatnim wyścigu srebrny medal zdołał wywalczyć Goyard. Brązowy niespodziewanie przypadł Chińczykowi Kun Bi. Myszka ukończył rywalizację olimpijską na szóstej pozycji. W Rio de Janeiro w 2016 roku był czwarty.

Badloe wygrał pięć z dwunastu wyścigów eliminacyjnych.(PAP)

Polski Komitet Paraolimpijski

Karolina Pęk (klasa 9), Natalia Partyka (10) i Maksym Chudzicki (7) zdobyli brązowe medale w turnieju tenisa stołowego podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. W sobotę do finałów awansowali Rafał Czuper (2) i Patryk Chojnowski (10).

W meczach półfinałowych grający na wózku Czuper pokonał Koreańczyka Park Jin Cheola 3:1, a Chojnowski wygrał z Czarnogórzaninem Filipem Radovicem 3:1.