Reklama

Kościół

Nasza wiara nie jest teorią, umownym symbolem czy dekoracją – redaktor naczelny „Niedzieli” podczas Apelu Jasnogórskiego

Zwracamy się do Ciebie w konkretnych potrzebach. Prosimy o światło, aby zrozumieć, czego Bóg od nas żąda. Człowiek wierzący wie przecież, że nic się nie może zdarzyć bez Jego woli. – mówił 1 maja podczas Apelu Jasnogórskiego ks. Jarosław Grabowski – redaktor naczelny „Niedzieli”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak zaznaczył: - Wiara jest przecież najpierw przyjmowaniem tego, co On nam daje. Wiara nie jest jakimś statycznym błogostanem, ale jest dynamicznym fermentem zdolnym przetwarzać nasze życie. Nasza wiara nie jest też teorią, umownym symbolem ani dekoracją – ona jest jednością z Bogiem!

Tak bardzo potrzebujemy, szczególnie w tym czasie pandemii i licznych ograniczeń, uzewnętrznienia naszej wiary. Przecież wiara i życie są nierozłączne. – dodał ks. Grabowski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

printscreen

Reklama

Redaktor naczelny wspomniał także o najnowszej inicjatywie „Niedzieli” pod nazwą #PokażŚwiatuKrólową.

Podziel się cytatem

- Zachęcamy, by jutro i 3 maja wystawić w oknach naszych domów obraz Matki Bożej. W najnowszym numerze Niedzieli wydrukowaliśmy cudowny wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, który można umieścić w oknie. Ktoś zapyta: po co? Abp Wacław Depo, który zainspirował nas do tej akcji, odpowiada: bo Maryja, Matka naszego zawierzenia, wskazuje światło Chrystusowej nadziei – tej nadziei, której tak bardzo dziś potrzebujemy.

Reklama

- Pokaż światu Królową – umieść w oknie wizerunek naszej Królowej, by oddalić wszelkie niepewności i lęk, by pokazać, że jesteśmy zawsze pod Jej opieką! – zachęcał ks. Jarosław Grabowski.

Podziel się cytatem

- W ten sposób możemy ponownie zamanifestować naszą wiarę, która – jak uczy i przypomina papież Franciszek – „nie jest sprawą prywatną, indywidualistycznym pojęciem, subiektywną opinią, jej przeznaczeniem jest wypowiedzieć się, stać się głoszeniem” (Lumen fidei, 22).

- Wiele małych i dużych kościelnych wspólnot udowadnia, że można i trzeba żyć zgodnie z Ewangelią w tym trudnym czasie, praktykując miłość bliźniego. Wielu z nas zostawiło swoją codzienność, by nieść pomoc chorym i potrzebującym… Taki jest Kościół – żywy organizm Chrystusa, dynamiczna i sprawna wspólnota, która kieruje ludzi ku Bogu. – dodał redaktor naczelny „Niedzieli”.

2020-05-01 21:25

Oceń: +6 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący KEP apeluje o pomoc dla Bałkanów

[ TEMATY ]

apel

Joanna Twardowska

Do pomocy poszkodowanym przez powódź na Bałkanach zachęca przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Akcję pomocy koordynuje Caritas Polska. Ogólnopolska zbiórka odbędzie się 1 czerwca.

„Wyrażam wdzięczność za każdy gest miłosierdzia wobec poszkodowanych w powodzi i za wsparcie w duchu chrześcijańskiej solidarności” – napisał abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się do biskupów diecezjalnych o zgodę na przeprowadzenie zbiórki do puszek w kościołach w niedzielę 1 czerwca. W tym dniu polscy katolicy będą modlić się w intencji poszkodowanych na Bałkanach.
CZYTAJ DALEJ

Kenia: zamordowano księdza. To już druga śmierć kapłana w ciągu tygodnia

2025-05-24 10:01

[ TEMATY ]

Kenia

morderstwo kapłana

Adobe Stock

Zabójstwo księdza w Kenii

Zabójstwo księdza w Kenii

Katolicki kapłan Alloyce Cheruiyot Bett zginął 22 maja w strefie Tot w dolinie Kerio na zachodnim płaskowyżu w Kenii. Do zabójstwa doszło po zakończeniu Mszy św., którą sprawował on w małej wspólnocie chrześcijańskiej Jumuiya w wiosce Kakbiken. Do kościoła weszło kilku uzbrojonych mężczyzn, którzy zaczęli strzelać z broni palnej i jedna z kul trafiła w szyję księdza, powodując jego natychmiastową śmierć. Miejscowa policja oświadczyła, że aresztowała sześć osób mających związek ze zbrodnią.

Chociaż początkowo wysunięto przypuszczenie, że chodziło o nieudaną próbę porwania, która zakończyła się śmiercią ofiary, to rzecznik policji oświadczył, że zabójstwo ks. Betta nie było w żadnym wypadku związane z kradzieżą bydła lub innymi formami przestępczości, występującymi na tych terenach. Niektóre źródła miejscowe sugerują, iż zabójcy podejrzewali, że kapłan był informatorem policji, pomagającym organom ścigania w zapewnieniu bezpieczeństwa na tych ziemiach.
CZYTAJ DALEJ

Turniej ATP w Genewie - finałowa porażka Hurkacza, 100. tytuł Djokovica

2025-05-24 19:05

[ TEMATY ]

Genewa

Hubert Hurkacz

Turniej ATP

Novak Djokovic

PAP/EPA

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz przegrał z Novakiem Djokovicem 7:5, 6:7 (2-7), 6:7 (2-7) w finale turnieju ATP w Genewie. Było to ósme spotkanie tych tenisistów i ósme zwycięstwo Serba.

28-letni wrocławianin, zajmujący 31. miejsce w światowym rankingu, po raz 12., ale pierwszy od 11 miesięcy, wystąpił w finale i doznał czwartej porażki. Wciąż ma w dorobku osiem triumfów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję