Reklama

Poświęcenie kościoła pw. Ducha Świętego w Makowej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

1 maja br. podczas uroczystej Mszy św. metropolita przemyski abp Józef Michalik wmurował kamień węgielny i poświęcił kościół w Makowej.
Po wielu latach modlitwy i starań spełniły się marzenia mieszkańców Makowej, należących do parafii Rybotycze. Już kilka razy podejmowali wysiłek budowy kaplicy w swojej wiosce, gdyż do kościoła mieli daleko. W 2005 r. zakupiono działkę pod kościół, wykonano projekt nowej świątyni pod kierunkiem Jana Bachowskiego. Wielką pomoc w opracowaniu dokumentacji technicznej budowy wyświadczył nam Mariusz Jęczalik z Przemyśla i Henryk Flisak z Kuńkowiec.
Trochę z niedowierzaniem, niepewni czy podołają, rozpoczęli pracę na placu budowy w pierwszą sobotę maja 2005 r., zawierzając Matce Bożej losy budowy i samych siebie. Przystąpiono do pracy z wielkim zaangażowaniem. Prace postępowały bardzo szybko, parafianie nie oszczędzali się. Natomiast Duch Święty uskrzydlał mieszkańców tej wioski w realizacji zamierzonego celu. W ciągu jednego roku wybudowano kościół i przygotowano do poświęcenia świątyni. Ta uroczystość była zwieńczeniem wielkiego wysiłku i ofiary mieszkańców Makowej, a także parafian z Rybotycz, Huwnik, Posady Rybotyckiej, Gruszowej i wielu dobroczyńców. Parafianie uwielbili Boga za Jego łaskę i błogosławieństwo. Wielbili Ducha Świętego, który ich jednoczył i prowadził.
Na koniec abp Józef Michalik zachęcił zebranych do budowy żywego Kościoła i udzielił błogosławieństwa wszystkim zebranym.
Niech Bóg miłosierny sprawi, by ten kościół Ducha Świętego w Makowej był przez całe pokolenia miejscem szczególnego wylewania Ducha Świętego na ludzi. Niech modlący się w tym kościele odnajdą pokój i radość i moc do dobrego życia. Niech sakramenty będą przyjmowane z żywą wiarą i niech kształtują całe życie tych, którzy je przyjmowali. Niech Słowo Boże głoszone w tej świątyni ma moc budzenia sumień i nawracania dusz! Niech z wybudowania tego kościoła wyniknie jak najwięcej chwały Bożej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: nowy koordynator podróży papieskich

2025-06-21 18:25

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

Pochodzący z Meksyku, ks. prał. José Nahúm Jairo Salas Castañeda jest nowym koordynatorem podróży papieskich. Informację tę za pośrednictwem konta X Sekretariatu Stanu przekazał substytut do spraw ogólnych, abp Edgar Peña Parra.

Ks. prał. José Nahum Jairo Salas Castañeda urodził się 11 lipca 1978 r. w Santa Clara w stanie Durango (Meksyk). Święcenia kapłańskie przyjął 4 grudnia 2008 r., inkardynując się do archidiecezji Durango. Ukończył studia z zakresu prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Po wstąpieniu do służby dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej 1 lipca 2013 r. pracował w przedstawicielstwach papieskich w Burundi (2013-2016), Iraku (2016-2019) i na Węgrzech (2019-2023), biorąc udział w organizacji dwóch podróży apostolskich papieża Franciszka we wrześniu 2021 r. - z okazji 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego - oraz w kwietniu 2023 r.
CZYTAJ DALEJ

Św. Paulin z Noli

Niedziela Ogólnopolska 51/2007, str. 4

pl.wikipedia.org

Św. Paulin z Noli

Św. Paulin z Noli
Drodzy Bracia i Siostry!
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: Niech dyplomacja sprawi, że umilknie broń!

2025-06-22 12:34

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

Żadne zbrojne zwycięstwo nie zrekompensuje bólu matek, przerażenia dzieci, skradzionej przyszłości – apelował Papież po modlitwie Anioł Pański nawiązując do trwających wojen, szczególnie do sytuacji w Iranie, Izraelu i Palestynie.

Papież podkreślił, że w dramatycznej sytuacji, która obejmuje Izrael i Palestynę, istnieje ryzyko, że zostaną zapomniane codzienne cierpienia ludności palestyńskiej, zwłaszcza w Gazie i na innych terytoriach, gdzie pilna potrzeba odpowiedniej pomocy humanitarnej staje się coraz bardziej paląca.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję