Reklama

Dwóch ojców z domu Ojca

Zgodnie z parafialną tradycją, rekolekcje wielkopostne w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej głoszone są zawsze na tydzień przed Niedzielą Palmową. W tym roku ich data zbiega się z 1. rocznicą śmierci Jana Pawła II. Według ks. proboszcza Jana Sopickiego, to nie przypadek lecz zrządzenie Boże, które pozwala celebrować wszystkie ważne dla parafii wydarzenia w jednym momencie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podczas nauk rekolekcyjnych głoszonych na każdej Mszy św. przez ks. dr. Józefa Kiedosa, cały czas przewijać się będzie wątek papieskiego nauczania oraz osoby Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak podkreśla ks. Jan Sopicki, postać rekolekcjonisty również wpisana jest w ten cały niezwykły bieg zdarzeń. - Księdza Józefa zamawiałem już lata temu, ale zawsze miał szczelnie wypełniony kalendarz rekolekcji. Gdy go prosiłem o przeprowadzenie nauk dla naszej parafii, spytał się tylko czy cierpliwie poczekam. Zgodziłem się i okazało się, że w tym roku przyszła kolej na naszą parafię. To kolejne zrządzenie Bożej Opatrzności - mówi ks. Jan Sopicki. Szczególnie doniosłą oprawę będą miały Msze św. o godz. 12.00 i o 19.00. W samo południe zjawią się dyrekcja i pracownicy Beskidzkiego Centrum Onkologii im. Jana Pawła II z pocztem sztandarowym, a pod wieczór wszyscy ci, którzy zechcą wziąć udział nie tylko w Eucharystii, ale i w programie recytatorsko-muzycznym dedykowanym pamięci Jana Pawła II. Według zapowiedzi organizatorów, znajdą się w nim fragmenty dzieł Ojca Świętego oraz występ chóru parafialnego. Do godziny 21.37 wiernym wypełni czas modlitwa różańcowa - rozważana będzie Tajemnica Światła, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski. Moment śmierci Papieża przywitany będzie chwilą ciszy, po której zaśpiewana zostanie Barka. Ten wypełniony zadumą Dzień Pamięci dodatkowo ubogacony będzie wystawieniem relikwii św. o. Pio. Po każdej Mszy św. nastąpi chwila na oddanie czci włoskiemu kapucynowi przez dotknięcie relikwii dłonią. W parafii Opatrzności Bożej utarło się już, że dzień poświęcony Janowi Pawłowi II związany jest również z osobą św. o. Pio. Przez to 16. każdego miesiąca oraz 23 września - w liturgiczne wspomnienie świętego Stygmatyka, do kultu udostępnianie są przechowywane w kościele relikwie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Muzea Watykańskie: prace konserwatorskie w Sali Konstantyna ujawniły nową technikę Rafaela

2025-03-31 16:44

[ TEMATY ]

Watykan

Kaplica Sykstyńska

Vatican News

Renowacja Sali Konstantyna

Renowacja Sali Konstantyna

Po zakończeniu prac konserwatorskich w tzw. Stanze di Raffaello w Muzeach Watykańskich Sala Konstantyna odzyskała dawny blask. Jej renowacja ujawniła wcześniej nieznane techniki i nowe szczegóły dotyczące warsztatu mistrza włoskiego renesansu.

800 metrów kwadratowych pełnych pytań i niesamowitych odpowiedzi – tak można podsumować trwającą dziesięć lat renowację największej z tzw. Stanze di Raffaello. Prace konserwatorskie prowadzone przez Laboratorium Restauracji Malarstwa i Materiałów Drewnianych Muzeów Watykańskich rozpoczęły się w marcu 2015 r., a zakończyły w grudniu 2024 r. Osiem etapów prac przebiegało według kolejności powstawania dzieł Rafaela. Renowacja pozwoliła na dokonanie cennego i bezprecedensowego odkrycia w kontekście badań nad warsztatem artysty.
CZYTAJ DALEJ

Dramatyczny apel do prokuratora: "Aresztowanie matki oznacza dla syna koniec egzystencji"

2025-03-31 19:40

[ TEMATY ]

prawo

apel

Adobe Stock

Z informacji uzyskanych przez portal wPolityce.pl wynika, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) ponownie chcą przesłuchać Marka W., męża aresztowanej byłej dyrektor biura premiera Mateusza Morawieckiego. W odpowiedzi na tę próbę Marek W. złożył poruszające oświadczenie, do którego treści dotarli dziennikarze portalu wPolityce.pl .

CZYTAJ DALEJ

Liczba ofiar trzęsienia ziemi przekroczyła dwa tysiące

2025-03-31 16:25

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/STRINGER

Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Mjanmie (Birmie) sięgnęła co najmniej 2,056 tys. osób - przekazały władze w poniedziałek. Co najmniej 3,9 tys. zostało rannych. Rząd ogłosił tydzień żałoby narodowej. Do niedzieli birmańskie flagi będą opuszczone do połowy masztów - przekazała AFP.

Rzecznik rządzącej junty wojskowej cytowany przez agencję AFP dodał, że za zaginione uznaje się 270 osób. Wcześniej naukowcy z US Geological Survey szacowali, że liczba ofiar śmiertelnych mogła przekroczyć 10 tys.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję