Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków: Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową z oblubieńcem NMP

Już we wtorek, 19 marca, w uroczystość św. Józefa o godz. 19:30 w kościele Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 w Krakowie odbędzie się trzeci koncert w ramach festiwalu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”.Wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich organistów, improwizator i znawca budownictwa organowego – prof. Julian Gembalski z Katowic.

[ TEMATY ]

koncerty organowe

muzyka organowa

Materiały prasowe

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W programie znajdą się utwory o tematyce wielkopostnej, m.in. Jana Sebastiana Bacha, Moritza Brosiga, Władysława Żeleńskiego czy Krzysztofa Grzeszczaka, a przede wszystkim mistrzowskie improwizacje profesora. Koncert odbędzie się po Mszy św. w uroczystość św. Józefa, głównego patrona miasta Krakowa. Cudowny obraz Oblubieńca Maryi znajduje się w kościele Karmelitów Bosych.

Festiwal „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową” obejmuje siedem koncertów w ciągu roku, z których każdy związany jest z konkretnym okresem roku liturgicznego, a także obchodzonymi w zakonie Karmelitów Bosych uroczystościami.

Zgodnie z ideą festiwalu, po koncertach odbywają się spotkania z zaproszonymi artystami – tak będzie i w przypadku koncertu prof. Gembalskiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-03-11 17:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wirtualny festiwal

Niedziela bielsko-żywiecka 6/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

koncerty organowe

koncerty

MJscreen

Występ jednego z zaproszonych gości

Występ jednego z zaproszonych gości

W Zabrzegu mimo pandemii nie zrezygnowano z koncertowania.

Stowarzyszenie Chóru Świętego Józefa co roku organizuje Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Zabrzegu. W tym roku wydarzenie stanęło pod znakiem zapytania z powodu obostrzeń epidemicznych. Mimo to chór nie poddał się i zorganizował po raz 8 festiwal, ale tym razem w formie zdalnej.
CZYTAJ DALEJ

Abp Galbas: chcemy księdza pokornego, bo z powodu wyniosłości pasterzy ludzie odchodzą od Kościoła

2025-04-17 11:48

[ TEMATY ]

Abp Adrian Galbas

Archidiecezja Warszawska

Wszyscy chcemy księdza pokornego, podobnie jak chcemy biskupa pokornego, nie przede wszystkim inteligentnego, przedsiębiorczego czy ładnego. To z powodu braku pokory, z powodu buty i wyniosłości pasterzy ludzie bardzo dziś cierpią i odchodzą od Boga, a na pewno od Kościoła - powiedział abp Adrian Galbas SAC podczas Mszy świętej z poświęceniem Krzyżma Świętego w archikatedrze warszawskiej.

Poniżej tekst homilii abp. Adriana Galbasa SAC:
CZYTAJ DALEJ

Górnicy z kopalni w Wieliczce przeszli w Wielki Piątek podziemną Drogą Krzyżową

2025-04-18 11:03

Karol Porwich/Niedziela

Tradycyjnie w Wielki Piątek z samego rana górnicy wieliccy modlili się pod ziemią podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Kopalni Soli w Wieliczce. Podziemna Droga Krzyżowa znajduje się ok. 100 m pod ziemią i jest częścią kopalnianego szlaku pielgrzymkowego "Szczęść Boże".

W nabożeństwie uczestniczyli górnicy i władze kopalni, nie było - tak jak podczas pasterki - turystów i mieszkańców Wieliczki, ponieważ podziemna Droga Krzyżowa jest wydarzeniem wewnętrznym. „Wspólna wędrówka i towarzyszące jej refleksje to dla wielickiej załogi ważny wielkopostny zwyczaj” - zaznaczyła rzeczniczka kopalni Agnieszka Wolańska.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję