Reklama

Ostatnia katecheza Jana Pawła II

Niedziela legnicka 16/2005

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Umierać na oczach tłumu. Czyż to nie jest dowód na to, że istnieje śmierć ciała, a życie ducha? Bo przecież to nie ciało dało siłę do trwania w wierze, ale duch. Gdy ciało gaśnie, duch roztacza swój urok, jego blask bije siłą ognia i jasnością gwiazd. Żar miłości i jasności wypływa, wylewa się na zewnątrz. To zaślubiny z Bogiem, to zjednoczenie z chwałą. „Chwała Bogu na wysokości” - śpiewają aniołowie przychodzący po duszę Ojca Świętego. „Chwała Bogu” - śpiewajmy i radujmy się, nadszedł dzień zbawienia, dzień chwały. Radujmy się w chwale Boga - ogłasza dusza Jana Pawła II. Jego znamy, dał nam się poznać za życia, znamy Jego uczynki w miłości i chwale, w dobroci serca, w szczodrości dzieł. To jest ta gwiazda, która prowadzi do Domu Pana. Prowadzi nas jak te baranki zbłąkane do jednej owczarni, by znak nam objawić, by słuchać prawdy. Bóg jest naszym Panem, Bóg naszym Stwórcą i my w Bogu i z Bogiem. Ta cząstka Boga, ten blask, ta prawda w nas też występuje. To my jesteśmy „lustrem” Boga. Teraz zjednoczeni świecimy jasnym blaskiem miłości. Nie lękajcie się, że się owo lustro rozsypie i nie będzie świecić. Bo teraz dopiero, gdy każdy rozejdzie się w drogę powrotną, zabierze ze sobą świadomość owego „lustra” Boga i będzie świecić na Jego chwałę i Jego cześć blaskiem tak jasnym, że cała Ziemia zaświeci niczym jedna wielka lśniąca gwiazda miłości, gwiazda ludzi dobrej woli. To po to Bóg zesłał do nas Ojca Świętego, dał nam Jego życie i Jego śmierć, byśmy ponownie stali się lustrzanym odbiciem Boga, Ojca Najwyższego. To Jan Paweł II poprzez swoje życie i śmierć obudził do życia w miłości miliony istot. Pokazał, że miłość, że Bóg mieszka w każdym z nas, bo Bóg to Miłość. Poprzez zjednoczenie nas w miłości do siebie, uświadamia nam, że ta siła miłości, która w nas trwa, łamie wszelkie granice, wymazuje podziały i pozwala dostrzec drugiego człowieka w jego chwale i jego miłości. Zjednoczeni w miłości, sami stajemy się miłością, to tę prawdę Bóg nam przekazuje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

CZYTAJ DALEJ

Strefa Gazy/ 21 dzieci zmarło ostatnio w wyniku głodu, ONZ wzywa Izrael do przestrzegania praw człowieka

2025-07-22 16:18

[ TEMATY ]

strefa gazy

PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Co najmniej 21 dzieci zmarło w wyniku niedożywienia w ostatnich 72 godzinach w Strefie Gazy - poinformował we wtorek dyrektor jednego z największych szpitali w palestyńskiej półenklawie Mohamed Abu Salmija. O poszanowanie praw człowieka zaapelował do Izraela Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Volker Tuerk.

„W ciągu ostatnich 72 godzin dwadzieścia jeden dzieci zmarło z powodu niedożywienia i głodu w różnych częściach Strefy Gazy. Zgony te odnotowano w szpitalach w całej Strefie Gazy: w szpitalu Al-Szifa w mieście Gaza, szpitalu Męczenników Al-Aksa w Dajr al-Balah oraz szpitalu Nasser w Chan Junus w południowej części Strefy Gazy” – powiedział podczas konferencji prasowej Salmija, dyrektor szpitala Al-Szifa.
CZYTAJ DALEJ

Nowa podstawa programowa WF podpisana. Będzie obowiązywać od 1 września 2025 r.

2025-07-22 17:03

[ TEMATY ]

szkoła

Adobe Stock

Minister edukacji Barbara Nowacka podpisała nowelizację rozporządzeń w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego - w zakresie wychowania fizycznego - poinformowało we wtorek MEN. Nowa podstawa programowa WF będzie obowiązywać od 1 września 2025 roku.

Chodzi o nowelizację rozporządzenia minister edukacji w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia oraz o nowelizację rozporządzenia w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję