Reklama

Z życia diecezji

W skrócie za Radiem Plus

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

4 grudnia. Górnicy, hutnicy i kopacze - wszyscy są chronieni przez Świętą Barbarę. Co roku 4 grudnia pracownicy miedziowego holdingu hucznie obchodzą imieniny swojej patronki. Zgodnie z barbórkową tradycją w sobotę od świtu budzili swoich przełożonych, w tym prezesa, jego zastępców i dyrektorów poszczególnych kopalń. Pod ich domami rozbrzmiewały górnicze trąby. Później górnicza brać spotkała się w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe. „Barbara Święta o górnikach pamięta” - tymi słowami biskup legnicki Tadeusz Rybak rozpoczął uroczystą Mszę św. w intencji górników i ich rodzin. W homilii mówił o trosce i wdzięczności, jaką trzeba otaczać górników i ich rodziny.

5 grudnia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - w ten sposób ks. Andrzej Ziombra zachęcał do uczestniczenia w Legnickich Dniach Kultury Chrześcijańskiej. W sobotę 4 grudnia w kościele pod wezwniem św. Jacka można było odpowiedzieć sobie na pytanie: Co mi przeszkadza być w Kościele? Na to spotkanie został zaproszony ks. Janusz Czarny z Wrocławia. Natomiast w niedzielę 5 grudnia w auli Seminarium Duchownego wyświetlony został film Siódmy pokój, który opowida o drodze Edyty Stein do świętości. Po projekcji odbyła się dyskusja. Tym filmowym akcentem legnickie Dni Kultury Chrześcijańskiej zakończyły się.

5 grudnia. Złoty jubileusz obchodziła Biała Legnicka Pani. Jest to figura, która od 50 lat stoi w głównym ołtarzu kościoła św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Przedstawia Matkę Bożą z Dzieciątkiem. Jak mówi proboszcz parafii o. Zbigniew Pałaszewski od pół wieku przed figurą legniczanie składają liczne prośby i podziękowania. Główne obchody złotego jubileuszu figury Białej Legnickiej Pani rozpoczęły się w niedzielę o 13.00. Eucharystii w kościele św. Jana przewodniczył im biskup legnicki Tadeusz Rybak. Natomiast zakończenie obchodów zaplanowano na środę 8 grudnia. O 18.30 została odprawiona Msza św. dziękczynna za 50 lat obecności Legnickiej Pani.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Casa Polonia - Program

Szczegółowy plan realizacji projektu

Od godz. 8.00 do 19.00 - Czynna kwatera polska, Istituto Salesiano Teresa Gerini, Via Tiburtina, 994, 00156 Roma RM, WłochyLink otwiera sie w nowej karcieLink otwiera sie w nowej karcie.
CZYTAJ DALEJ

Przepis na bycie udanym rodzeństwem? Marta, Maria i Łazarz go znali!

Nieporozumienia są w każdej rodzinie. Mimo problemów nigdy nie możemy zapominać, że jesteśmy uczniami Chrystusa, który bardzo nas kocha. Doświadczenie miłości Jezusa pozwala nam sobie przebaczać i pomaga troszczyć się o siebie nawzajem – powiedział Family News Service biblista Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ks. dr Marcin Zieliński. 29 lipca obchodzimy wspomnienie świętego rodzeństwa – Marty, Marii i Łazarza z Betanii.

Marta, Maria i Łazarz to rodzina, która należała do grona przyjaciół Jezusa. Mieszkali w Betanii, która dziś jest identyfikowana z arabską miejscowością Al-Azarija, położoną kilka kilometrów od Jerozolimy. Jezus często ich odwiedzał i bardzo dobrze czuł się w ich domu.
CZYTAJ DALEJ

U św. Anny w Wartkowicach

2025-07-28 16:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

27 lipca wierni z parafii Świętej Anny i Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Wartkowicach obchodzili odpust ku czci św. Anny, babci Jezusa, patronki rodzin, matek i kobiet oczekujących dziecka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję