Reklama

Dbajmy o serce

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Blisko 500 osób zostało przebadanych pod kątem zagrożenia chorobami serca. Miało to miejsce podczas festynu zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Twoje serce”, który odbył się 28 września br. w Sali Teatralnej L. O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. Chociaż początek festynu zapowiedziany był na godzinę 9.00, pacjenci ustawiali się w kolejce już od 7.30. W akcji uczestniczyło 16 pielęgniarek, które wykonywały badania poziomu cholesterolu i cukru we krwi oraz pomiar masy ciała i ciśnienia tętniczego, oraz kilkunastu lekarzy, którzy udzielali porad.
- Zainteresowanie naszą akcją świadczy, że są w tej dziedzinie ogromne potrzeby społeczne - mówi prezes Stowarzyszenia lek. med. Zbigniew Łebek. - O potrzebach świadczą również wyniki. Badania pozwoliły wykryć aż 30 przypadków cukrzycy, o której chorzy wcześniej nie wiedzieli oraz bardzo wiele przypadków nieprawidłowego poziomu cholesterolu. Niepokoi nas, że w parze z niedobrymi wynikami badań idzie niska wiedza o zagrożeniu tą chorobą. Wciąż za mało jest osób, które orientują się jak ogromny wpływ na zagrożenie chorobą serca ma nieprawidłowa dieta, brak wysiłku fizycznego oraz palenie papierosów, jak wiele w tej dziedzinie zależy od nich samych. Korzystając z okazji dziękujemy również wszystkim, którzy udzielili nam finansowego wsparcia.
W czasie festynu działający w Stowarzyszeniu wolontariusze, uczniowie częstochowskich szkół średnich zebrali do puszki 314 zł. Suma ta zostanie w całości przeznaczona na kontynuowanie działalności profilaktycznej wśród maturzystów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. kan. Krzysztof Herbut: Jaka modlitwa, takie życie

2026-08-09 18:50

[ TEMATY ]

transmisja

ks. Krzysztof Herbut

Kraków‑Łagiewniki

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Ks. kan. Krzysztof Herbut

Ks. kan. Krzysztof Herbut

– „Jezu, ufam Tobie” oznacza: nie ufam sobie, lecz pozwalam prowadzić się Chrystusowi – powiedział ks. kan. Krzysztof Herbut podczas Mszy św. transmitowanej 9 sierpnia przez TVP 1 z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Eucharystii w kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przewodniczył proboszcz parafii św. Anny w Ząbkowicach Śląskich. Była to kolejna sierpniowa liturgia sprawowana w Łagiewnikach przez kapłana diecezji świdnickiej.
CZYTAJ DALEJ

Zostaliśmy powołani, tak jak i wielu innych świętych

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

pixabay.com

Rozważania do Ewangelii J 12, 24-26. <- KLIKNIJ

Poniedziałek, 10 sierpnia. Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
CZYTAJ DALEJ

Już w PRL- upamiętali o Żołnierzach Wyklętych

2026-08-10 22:34

Paweł Pasionek

W niedzielę 9 sierpnia mieszkańcy wsi Żmiąca tradycyjnie spotkali się na Mszy św. na wzgórzu Cuprówka, przy kapliczce – pomniku, aby modlić się zwłaszcza za czterech poległych żołnierzy podziemia antykomunistycznego wywodzących się z miejscowych rodzin: Ludwika Zelka, Wincentego Bukowca, Władysława Bukowca i Kazimierza Augustyna.

Eucharystii przewodniczył ks. kan. Jan Zając – ppor. Wojska Polskiego. W koncelebrze byli także ks. Marek Wójcik, proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żmiącej, ks. prałat Józef Trela, poprzedni proboszcz tej parafii oraz ks. Marek Kita, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Jaworznej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję