Reklama

Watykan

Kard. Parolin: Radio Watykańskie wzorem dobrej informacji

Jak co roku w święto Archanioła Gabriela, który jest patronem telekomunikacji, pracownicy Radia Watykańskiego spotkali się rano w kaplicy naszej rozgłośni na uroczystej Eucharystii. Tym razem Mszy przewodniczył watykański sekretarz stanu.

[ TEMATY ]

radio

Artur Stelmasiak

Kardynał Pietro Parolin

Kardynał Pietro Parolin

W homilii kard. Pietro Parolin powiedział, że podobnie jak Kościół na forum międzynarodowym broni jedynie prawdy i ludzkiej godności, również Radio Watykańskie nie ma na celu niczego innego, jak głosić wyraźnie i z mocą orędzie ewangeliczne. Ma przy tym być przykładem dobrej informacji, nie ulegającej niczyim interesom ani chwilowym modom – podkreślił kardynał sekretarz stanu.

„Świadomość znaczenia waszej misji i tego, jak bardzo jest ona ceniona przez Papieża i przez waszych przełożonych, niech będzie wam pomocą w pokonywaniu trudności związanych z wypełnianiem waszych zadań. A właśnie w ostatnim czasie – myślę jednak, że tak bywa zawsze – były one szczególnie intensywne. Dopiero co zakończyła się podróż Ojca Świętego na Kubę i do Stanów Zjednoczonych, w czasie której wszyscy dużo się napracowaliście, nieraz nawet w nocy, by śledzić i rozpowszechniać jego przesłanie w wielu językach, przekazując je do różnych części świata. Kuba i pokój, przemówienia do Kongresu USA, do ONZ, do rodzin świata. A teraz zaczną się obrady Synodu Biskupów o rodzinie, podczas gdy zbliża się szybkim krokiem Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Również Synod będzie czasem bardzo intensywnej pracy na tematy kluczowe i silnie odczuwane w Kościele powszechnym. Będzie to też dobra okazja, by słuchać bezpośrednio głosu biskupów z różnych części świata, stając się pomostem dającym zrozumieć oddech i wspólne dążenia Kościoła powszechnego na Synodzie, który jest drogą przebywaną razem” – powiedział kard. Parolin.

2015-09-29 17:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli” w Polskim Radiu Katowice

[ TEMATY ]

Niedziela

radio

Niedziela

Ks. Jarosław Grabowski

AP

Ks. dr. Jarosław Grabowski w rozmowie z red. Zdzisławem Maklesem

Ks. dr. Jarosław Grabowski w rozmowie z red. Zdzisławem Maklesem

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (21 kwietnia br.) Radio Katowice proponuje wielkanocne spotkanie z ks. dr. Jarosławem Grabowskim - nowym redaktorem naczelnym Tygodnika Katolickiego „Niedziela". Kilka minut po 12:00, na 98.4 FM w rozmowie z red. Zdzisławem Maklesem ks. redaktor opowie o nowych wyzwaniach „Niedzieli”. W rozmowie nie zabraknie także myśli związanych z przeżywaniem Wielkanocy.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Elbląg: będzie proces beatyfikacyjny Aleksandry Gabrysiak – lekarki zamordowanej w 1993 r.

2023-02-06 18:19

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Karol Porwich/Niedziela

6 lutego 2023 r. mija 30. rocznica zabójstwa lek. med. Aleksandry Gabrysiak z Elbląga. Bp Jacek Jezierski poinformował dziś, że podjął decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego zamordowanej lekarki. Uczynił to podczas Mszy św. sprawowanej w Hospicjum Elbląskim, w której uczestniczyli przedstawiciele: Oddziału Pomorskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Stowarzyszenia Przyjaciół Doktor Oli, a także elbląskiego środowiska medycznego. Mszę koncelebrowali kapelani szpitali z Gdańska i Elbląga.

Podczas kazania bp Jezierski przypomniał bieg życia i działalność dr Aleksandry Gabrysiak. Po ukończeniu studiów w Akademii Medycznej w Gdańsku pracowała w Tczewie i Elblągu. Dała się poznać jako ofiarny lekarz i opiekun chorych, którym służyła mimo swojej niepełnosprawności fizycznej. Motywacją jej działania była wiara i życie duchowe. 6 lutego 1993 r. została zamordowana przez przebywającego na przepustce więźnia, którym się opiekowała.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję