Reklama

Porady

szlachetne zdrowie

Nowa infolinia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Powstała infolinia „Helpline” dla osób i rodzin oraz opiekunów chorych na chorobę Alzheimera lub inne zaburzenia otępienne. „Helpline” uruchomił Rzecznik Praw Pacjenta w partnerstwie z Alzheimer Polska 1 października 2025 r.

Ogólnopolska bezpłatna infolinia „Helpline” dla osób chorych na chorobę Alzheimera lub inne zaburzenia otępienne oraz ich rodzin i opiekunów jest dostępna pod numerem 800 201 801.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Skorzystaj z infolinii, jeżeli:

• poszukujesz informacji o dostępnych miejscach wsparcia dla osób chorych na Alzheimera lub inne choroby otępienne,

• potrzebujesz wsparcia psychologicznego, porady prawnej lub terapeuty zajęciowego.

Kontakt w ramach ogólnopolskiej infolinii umożliwia:

• poufną rozmowę z konsultantami, psychologiem i innymi specjalistami (np. terapeutą zajęciowym, prawnikiem),

• uzyskanie informacji o dostępnych formach wsparcia w danym regionie.

Ogólnopolska bezpłatna Infolinia „Helpline” 800 201 801 jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10-21 i w soboty w godz. 10-16.

2026-02-24 12:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czosnek – remedium na wiele schorzeń

Niedziela Ogólnopolska 49/2023, str. 54

[ TEMATY ]

zdrowie

Adobe Stock

Dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym.

Czosnek pospolity jest uważany za jedną z najwcześniej udomowionych roślin. Na polskim rynku jest dostępny przez cały rok.
CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: Około 1,2 mln osób na papieskiej mszy w Madrycie

Około 1,2 mln osób przybyło w niedzielę na mszę w Madrycie, której przewodniczy papież Leon XIV - poinformowali hiszpańscy organizatorzy. Na ulicach stolicy Hiszpanii papieża pozdrawiały tysiące ludzi na trasie jego przejazdu w papamobile.

Wierni zgromadzili się wzdłuż całej trasy, którą papież pokonał papamobile z nuncjatury apostolskiej na mszę na placu Plaza de Cibeles.
CZYTAJ DALEJ

Antonio Gaudí na drodze do chwały ołtarzy

2026-06-07 15:22

[ TEMATY ]

Antonio Gaudí

Pau Audouard Deglaire - pl.wikipedia.org

W setną rocznicę śmierci Antonia Gaudiego, postulator procesu beatyfikacyjnego twórcy bazyliki Sagrada Família w Barcelonie podkreślił duchowe motywacje katalońskiego architekta. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1995 roku.

W rozmowie z niemieckim tygodnikiem katolickim „Die Tagespost” z 6 czerwca o. Josep M. Blanquet powiedział, że w procesie beatyfikacyjnym Gaudiego nacisk kładzie się nie tylko na jego twórczość architektoniczną, ale przede wszystkim na jego życie osobiste. Podczas wizyty w Barcelonie 10 czerwca, w setną rocznicę śmierci Gaudiego, papież Leon XIV poświęci nowo ukończoną Wieżę Chrystusa w Sagrada Família.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję