Reklama

Niedziela Świdnicka

Bp Dec: zostaliśmy namaszczeni i posłani, aby głosić Ewangelię wszystkim bez wyjątku

[ TEMATY ]

biskup

Dec

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Z woli i łaskawości Boga, zostaliśmy namaszczeni Duchem Świętym, aby głosić Ewangelię wszystkim bez wyjątku. To namaszczenie dokonało się w sakramencie Chrztu św. i niejako zostało dopełnione podczas święceń kapłańskich. Nie możemy o tym fakcie zapominać w naszej posłudze kapłańskiej – podkreślał bp Ignacy Dec. 31 sierpnia biskup świdnicki przewodniczył Mszy św. dla księży dziekanów w kaplicy Seminarium Duchownego w Świdnicy.

Nawiązując w homilii do czytań mszalnych bp Dec przypomniał, że namaszczenie olejem świętym nadaje każdemu człowiekowi piękno i wielkość – nie tyle ubiór, uroda, majętność. - Piękno każdego człowieka wierzącego, tkwi w podobieństwie do Boga, w fakcie bycia dzieckiem Bożym, w fakcie namaszczenia Duchem Świętym. Każdy kapłan ma obowiązek pamiętać, że został namaszczony i posłany, aby głosić Ewangelię i dawać świadectwo o Bogu żywym i prawdziwym – powiedział biskup świdnicki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W drugiej części spotkania, podczas obrad księży dziekanów z biskupem Ignacym Decem i Adamem Bałabuchem przedstawiona została tematyka Światowych Dni Młodzieży w diecezji świdnickiej. Ksiądz Paweł Łabuda, diecezjalny koordynator ŚDM, omówił faktyczny stan przygotowań. Następnie księża odpowiedzialni za poszczególne rejony w diecezji (rejon wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki), dokonali szczegółowego sprawozdania z działań na rzecz ŚDM, ukazując rozpoczętą współpracę z samorządami lokalnymi, które czynnie włączyły się w tok przygotowań do tych dni w 2016 r. Jednym z punktów sprawozdania, była informacja o rozpoczętych pracach nad filmem promującym diecezje świdnicką. W filmie znajdą się najciekawsze obiekty turystyczne oraz miejsca kultu w tym sanktuaria Maryjne w Bardzie, Górze Iglicznej, Wambierzycach i Wałbrzychu. Premiera filmu, została zapowiedziana na 19 września podczas święta młodzieży w Wambierzycach.

Po zaprezentowaniu tematyki ŚDM w diecezji, zostały przedstawione komunikaty poszczególnych wydziałów kurialnych. Obrady zakończyły się wspólną modlitwą.

2015-08-31 21:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Za nami Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

[ TEMATY ]

młodzi

biskup

synod

Zielona Góra

Karolina Krasowska

Dialogi z biskupem rozpoczęła wspólna modlitwa

Dialogi z biskupem rozpoczęła wspólna modlitwa

Za nami Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Ok. 150 młodych ludzi w dniach od 21 do 23 września uczestniczyło w Synodzie Młodych Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Wydarzenie odbyło się w Zespole Szkół Akademickich w Zielonej Górze z inicjatywy bp. Tadeusza Lityńskiego pod hasłem: „Młodzi w Kościele”.
CZYTAJ DALEJ

Abp Wojda: Porozumienia Sierpniowe przyczyniły się do pogłębienia świadomości społecznej, że jedność daje moc

Porozumienia Sierpniowe mają bardzo duże znaczenie; przyczyniły się do pogłębienia świadomości społecznej, że jedność daje moc, że hasło „Solidarność” stało się imieniem wspólnoty - powiedział metropolita gdański abp Tadeusz Wojda podczas mszy świętej w 45. rocznicę Sierpnia '80.

W bazylice pw. św. Brygidy w Gdańsku odprawiono niedzielę uroczystą mszę świętą z okazji 45. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.
CZYTAJ DALEJ

El. MŚ 2026 - Lewandowski: nie mam nic do dodania na temat opaski kapitana

2025-09-01 18:27

[ TEMATY ]

Robert Lewandowski

PAP

Wracający do reprezentacji Polski Robert Lewandowski powiedział przed wrześniowymi meczami z Holandią i Finlandią w eliminacjach mundialu, że temat opaski kapitana został wyjaśniony i nie ma nic więcej do dodania. - Chcemy się skupić na tym, co przed nami - podkreślił 37-letni piłkarz.

Lewandowski nie brał udziału w czerwcowym zgrupowaniu kadry. Ówczesny selekcjoner Michał Probierz odebrał mu opaskę kapitana, a w odpowiedzi napastnik Barcelony zapowiedział, że więcej w reprezentacji pod wodzą tego trenera nie zagra. 10 czerwca biało-czerwoni przegrali z Finlandią w Helsinkach 1:2, a dwa dni później Probierz złożył dymisję.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję