Reklama

Głos z Torunia

My chcemy Boga

Ponad dwustu młodych ludzi odnajduje swoje miejsce w Kościele? Tańczą, śpiewają, muzykują i… modlą się? Tak, to możliwe!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rejonowe spotkanie młodzieży, które odbyło się 1 maja w parafii Miłosierdzia Bożego w Toruniu, zgromadziło młodych z różnych wspólnot: KSM-u toruńskiego i chełmżyńskiego, oazy michalickiej, neokatechumenatu, scholi katedralnej, wspólnoty CUD z parafii Miłosierdzia, grup ze Świerczynek, Gostkowa i Złejwsi Wielkiej. Wystarczyło ognisko, pieśni grane przez zespół Sunrise, wspólne tańce i animacje, rozmowy i modlitwa, żeby młodzi poczuli się jak w domu.

Reklama

Jak oceniają majowe spotkanie? Tak dzieli się Michał: – Wydarzenia takiego typu pokazują, że Kościół to także młodzież. Na ognisku super się bawiłem, tańcząc, śpiewając, rozmawiając ze znajomymi, modląc się. Miło jest zobaczyć zaangażowanie tak wielu młodych w wydarzenia, w których wszyscy chcą się dobrze bawić i jednocześnie wielbić Boga. – Na ognisku dla młodzieży mogłam poznać wiele osób, ludzie byli otwarci na rozmowy – mówi Agata. – Takie wydarzenia jak to pozwalają poznać nie tylko Pismo Święte, ale i wspaniałych ludzi. – Na ognisko wybrałam się z moim 3-letnim siostrzeńcem i oboje świetnie się bawiliśmy – opowiada Nikola. – To było udane połączenie relaksu przy ognisku, tańców i energetycznego koncertu. Siostrzeniec był zachwycony muzyką i bardzo mu się podobało, że młodzi poświęcili mu chwilę, by pograć z nim w piłkę. Dla mnie to była chwila wytchnienia od codzienności. Mogłam porozmawiać ze znajomymi oraz poznać wielu nowych, wspaniałych ludzi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ci młodzi ludzie chcą czegoś więcej, wypłynięcia na głębię. – Dla młodych wiara jest czymś bardzo ważnym – zaznacza Michał. – We wspólnocie mogę spędzić czas na zgłębianiu Pisma Świętego, modlitwie, dyskusjach, na wspólnej zabawie. To grupa ludzi, na których zawsze można liczyć, z którymi mogę żartować, modlić się i pracować. – Wspólnota dla mnie jest miejscem, w którym spędzam czas ze wspaniałymi osobami, rozmawiam na różne tematy, gram w gry planszowe. Nasza wspólnota z Gostkowa nazywa się DABAR, czyli słowo, które zamienia się w czyn. Oznacza to, że zawsze, gdy ktoś nas o coś poprosi, jesteśmy gotowi pomagać – dzieli się Agata.

Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza młodych na kolejne spotkanie 9 czerwca o godz. 19.00 w kaplicy. Dlaczego warto pomyśleć o podobnym wydarzeniu także w swojej parafii? – Uważam, że organizowanie takich wydarzeń przez parafię jest niezwykle cenne – mówi Nikola. – Takie wydarzenia pokazują, że parafia to nie tylko miejsce modlitwy, ale też żywa wspólnota, która dba o swoich młodszych członków, oferując im ciekawe i wartościowe formy spędzania czasu. To inwestycja w przyszłość naszej wspólnoty, budowanie silnych relacji i poczucia przynależności. Dlatego popieram organizowanie takich ognisk i koncertów dla młodzieży.

2025-05-13 14:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoznać tajemnicę

Niedziela toruńska 44/2023, str. VI

[ TEMATY ]

Toruń

Bractwo Toruńskich Belenistów

Renata Czerwińska

Szopki i kolędy mają nam przypominać o tajemnicy wcielenia

Szopki i kolędy mają nam przypominać o tajemnicy wcielenia

Jak to się stało, że Biedaczyna z Asyżu stał się powodem bożonarodzeniowego zamieszania w połowie października? Otóż w tym roku mija 800 lat, odkąd św. Franciszek zaprosił w Greccio do oglądania pierwszej szopki.

Dzięki temu w dniach 13-14 października Toruń gościł uczestników ciekawego sympozjum. Toruńscy ojcowie franciszkanie wraz z Bractwem Toruńskich Belenistów zaprosili na spotkanie, podczas którego prelegenci podejmowali temat szopek betlejemskich z różnych perspektyw: plastycznej, historycznej, muzycznej.
CZYTAJ DALEJ

Matka Boża z Gietrzwałdu: Dziś odsłonięcie wizerunku w Watykanie

2026-06-30 09:15

[ TEMATY ]

Ogrody Watykańskie

wizerunek

Matka Boża z Gietrzwałdu

Vatican Media

W Ogrodach Watykańskich zostanie dziś odsłonięta mozaika Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. To znak czci dla wizerunku od wieków obecnego w warmińskim sanktuarium. W ten sposób w sercu Kościoła inaugurowane są obchody 150-lecia objawień w Gietrzwałdzie – jedynych objawień maryjnych w Polsce zatwierdzonych przez Kościół.

Mozaika, która zostanie odsłonięta w Ogrodach Watykańskich, nawiązuje do łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. To właśnie ten wizerunek znajduje się w głównym ołtarzu Bazyliki Narodzenia NMP w Gietrzwałdzie i od stuleci stanowi centrum maryjnego kultu na Warmii.
CZYTAJ DALEJ

Samolot z Warszawy do Tel Awiwu omyłkowo zgłosił porwanie; poderwano myśliwce

2026-06-30 16:56

[ TEMATY ]

samolot

pixabay.com

Pilot rejsu LOT-u lecącego we wtorek z Warszawy do Tel Awiwu poinformował o porwaniu maszyny, później przekazał, że była to pomyłka; izraelskie lotnictwo poderwało dwa myśliwce, samolot zawrócił - podały izraelskie media. Maszyna zgłosiła stan zagrożenia, zgłoszenie wycofano - przekazały PAP PLL LOT.

„Podczas rejsu LO155 z Warszawy do Tel Awiwu wykonywanego samolotem Airbus A320 linii Electra Airways, załoga zgłosiła stan zagrożenia. Zgłoszenie zostało wycofane w trakcie dalszej korespondencji z kontrolą ruchu lotniczego” - przekazał PAP rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski. Dodał, że samolot skierowano na lotnisko bazowe linii Electra Airways w bułgarskim Burgas.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję