Reklama

Niedziela Rzeszowska

Strażacy u Płaczącej Pani

Duch Święty dokonuje prawdziwej rewolucji w życiu człowieka – powiedział bp Jan Wątroba podczas pielgrzymki strażaków do Dębowca.

2024-06-04 12:34

Niedziela rzeszowska 23/2024, str. V

[ TEMATY ]

Dębowiec

Natalia Janowiec

Plac sanktuaryjny wypełnili strażacy z Podkarpacia

Plac sanktuaryjny wypełnili strażacy z Podkarpacia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Funkcjonariusze PSP, druhny i druhowie OSP z Podkarpacia przybyli 19 maja br. do Pięknej Pani z La Salette, aby podziękować oraz prosić o opiekę i błogosławieństwo w codziennej służbie. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. na placu sanktuaryjnym. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski. W homilii biskup powiedział: – Pielgrzymka jest okazją, by wsłuchać się w to, co Duch Święty chce nam powiedzieć na tym świętym miejscu. Do Niego dziś wołamy w znanej sekwencji: „Przyjdź, światłości sumień!”. Duchowny podkreślił, że bardzo potrzebujemy Ducha Świętego, Jego darów i owoców, żebyśmy życia nie stracili i nie zmarnowali. Zaznaczył również: – Duch Święty dokonuje prawdziwej rewolucji w życiu człowieka, który na Niego się otworzy i Go przyjmie. To On czuwa nad wiarą, którą otrzymaliśmy na chrzcie św. Potrzebujemy Ducha Świętego, by do wszystkiego, co nas w życiu spotyka, podchodzić po Bożemu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W polskim La Salette

Niedziela rzeszowska 24/2022, str. VI

[ TEMATY ]

sanktuarium

Dębowiec

S. Iwona Józefiak

Sanktuarium w Dębowcu gościło w tym roku bp. Edwarda Kawę ze Lwowa

Sanktuarium w Dębowcu gościło w tym roku bp. Edwarda Kawę ze Lwowa

Sanktuaryjny kalendarz na najbliższe miesiące jest ściśle zapełniony.

Dębowieckie sanktuarium przeżywało od 13 do 15 maja uroczystości odpustowe. Po zimowej przerwie rozpoczęły się codzienne Apele Maryjne z procesją na Kalwarię o godz. 21. Początek pątniczego sezonu to także pielgrzymka motocyklistów, która w tym roku zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Potem odbyły się doroczne rekolekcje Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej, też z frekwencją jak przed pandemią. Niecodziennym wydarzeniem były zorganizowane w Dębowcu od 9 do 11 maja 148. obrady plenarne Konsulty Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Syndrom cesarza

Niedziela Ogólnopolska 46/2022, str. 30

[ TEMATY ]

Chiny

commons.wikimedia.org

Polityka Xi Jinping jest bacznie obserwowana przez cały świat

Polityka Xi Jinping jest bacznie obserwowana przez cały świat

Podczas XX Zjazdu Komunistycznej Partii Chin przewodniczący Xi Jinping rozbił bank – ma 100% władzy, którą miał kiedyś tylko Mao Zedong. Nikt mu się już nie sprzeciwi i nie powie, że popełnia błędy.

Przywódca najliczniejszego państwa i najważniejszej gospodarki na świecie wypaczył wiele zasad, które utrzymywały system społeczno-gospodarczy od ponad 40 lat. Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping złamał ustaloną regułę dwóch 5-letnich kadencji, wyeliminował całą opozycję z najwyższych władz partii, a także upokorzył swojego poprzednika – Hu Jintao, przewodniczącego ChRL w latach 2002-12. Na polecenie Jinpinga zasłużony 80-letni polityk został wyprowadzony z sali obrad wbrew własnej woli na oczach ponad 2 tys. uczestników zjazdu oraz mediów z całego świata.

CZYTAJ DALEJ

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10 przestępstw seksualnych wobec dzieci

2024-06-25 10:25

[ TEMATY ]

komunikat

Red.

Angielska diecezja Portsmouth nie komentuje sprawy polskiego ks. Piotra Glasa, oskarżonego o 10 przestępstw wobec osób małoletnich. Miał się ich dopuścić w latach 2002-2008, gdy był duszpasterzem na wyspie Jersey.

W „Przesłaniu do wiernych świeckich i duchowieństwa” opublikowanym na stronie internetowej diecezji poinformowano jedynie, że od czasu, gdy diecezja została powiadomiona przez policję z Jersey o oskarżeniach wobec duchownego, ks. Glas - zgodnie z obowiązującymi procedurami kościelnymi - nie pełni posługi duszpasterskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję