Reklama

Niedziela Rzeszowska

Pole minowe w Rzeszowie

W Hali Podpromie 14 i 15 maja br. odbyły się rekolekcje „Pole minowe”, które zgromadziły 1000 uczniów szkół średnich z Rzeszowa wraz z opiekunami.

2024-05-28 13:53

Niedziela rzeszowska 22/2024, str. I

[ TEMATY ]

Rzeszów

Kamil Bochenek

Spotkanie odbyło się w Hali Podpromie

Spotkanie odbyło się w Hali Podpromie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenie było pełne duchowych przeżyć, integracji i inspirujących spotkań. Pierwszy dzień rozpoczął się odczytaniem Ewangelii o minach (Łk 19, 11-28), która była motywem przewodnim rekolekcji. Następnie Edzio, znany raper i tiktoker, wprowadził uczestników w klimat spotkania krótkim freestylem opartym na słowach: król, talent, zagrożenie. Biskup Jan Wątroba pobłogosławił zgromadzonych i poprowadził modlitwę do Ducha Świętego wraz z zespołem „Strefy Mocy”, a następnie Marcin Kruszewski, znany jako „Prawo Marcina”, podzielił się swoim świadectwem i wiedzą o prawach młodych katolików do wyznawania wiary oraz życia według prawa naturalnego i wartości uniwersalnych.

Ksiądz Mateusz Łachmanek wygłosił katechezę, podkreślając wartość życia i znaczenie talentów jako darów Bożych. W przerwie DJ Klusek porwał wszystkich do tańca, rozluźniając atmosferę. Kolejna katecheza, prowadzona przez ks. Tomasza Ryczka, skupiła się na pokonywaniu trudności z pomocą Jezusa, który nigdy nie opuszcza nas w potrzebie. Dzień zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu oraz świadectwem Edzia, który ponownie zachwycił uczestników swoim rapem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Drugi dzień rozpoczął się wspólnym śpiewem z zespołem „Strefy Mocy” i freestylami Edzia. Ksiądz Michał Liput zmotywował młodzież do refleksji nad sakramentami, szczególnie Eucharystii i pojednania. Pantomima przygotowana przez młodzież ukazała miłość Boga przewyższającą nasze grzechy, prowadząc uczestników do głębokiej refleksji. Podczas adoracji ks. Jakub Lorenc prowadził rozważania, natomiast ponad 20 kapłanów udzielało sakramentu spowiedzi na trybunach, co dla wielu młodych było okazją do spotkania Boga w tajemnicy Jego Miłosierdzia.

Gościem specjalnym był raper Tau, który swoimi tekstami i historią życia motywował do doceniania darów i życia w świadomości Bożej obecności. Pan Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk, z humorem i pasją podkreślił znaczenie profilaktyki zdrowia.

Reklama

Kulminacyjnym punktem rekolekcji była Eucharystia, podczas której ks. Krzysztof Wilczkiewicz w homilii zachęcał młodzież do refleksji nad zmianami w swoim życiu. Modlitwa wiernych oraz wspólne śpiewy i tańce budowały atmosferę jedności i radości.

Rekolekcje „Pole minowe” są dowodem na to, że młodzież jest przyszłością Kościoła, pełną miłości, wiary i nadziei. Te dwa dni zainspirowały uczestników do pogłębiania wiary i budowania relacji z Bogiem oraz innymi ludźmi.

Więcej informacji i szeroką fotorelację można znaleźć na stronie www.mlodziez.rzeszow.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pamięta o swym Honorowym Obywatelu

Niedziela rzeszowska 27/2018, str. I-VI

[ TEMATY ]

Rzeszów

Archiwum autora

Mija właśnie 20 lat od dnia (a działo się to dokładnie w uroczystość św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca 1998 r.), w którym byliśmy uczestnikami bardzo ważnej dla Rzeszowa audiencji generalnej. W homilii wygłoszonej podczas tej audiencji Papież, nawiązując do swojej podróży apostolskiej do Austrii (19-21 czerwca 1998 r.), wyraził podziękowanie za gościnność oraz towarzyszący jej entuzjazm i zarazem wyraził „nadzieję na nową wiosnę Kościoła w tym umiłowanym kraju”. Mówił też o tym, że każdy człowiek w dowolnym okresie swego życia jest niezbywalną wartością. Powiedział dobitnie: „Chorzy niosący ciężar swego cierpienia z miłości do Chrystusa są cennym skarbem Kościoła, który znajduje w nich bardzo skutecznych współpracowników w dziele ewangelizacji”.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Czech: płeć jest człowiekowi dana i nie zależy od jego wyboru. Nie można zmienić swojej płci!

2024-06-24 11:58

[ TEMATY ]

płeć

Adobe Stock

Kościół chce pomóc osobom, które cierpią na dysforię płciową. Identyfikacja z odmienną płcią często jest krzykiem młodej osoby, która woła o pomoc. Nie można jednak dawać fałszywej nadziei, że zmiana płci jest możliwa i że rozwiąże jej problemy - pisze przewodniczący Episkopatu Czech w reakcji na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, która zobowiązuje parlament do nowego zdefiniowania warunków zmiany płci. Uchylił on dotychczasowe rozporządzenia, które jako warunek stawiały chirurgiczną operację.

Abp Jan Graubner przyznaje, że osoby, które mają poczucie, że płeć z którą się identyfikują różni się od płci ich ciała nierzadko doświadczają prawdziwego cierpienia i szczerze poszukują odpowiedzi na poważny problem, z którym się borykają. Jest to przejaw globalnego kryzysu w rozumieniu osoby ludzkiej. W takich okolicznościach trzeba jednak przypominać, że płeć jest człowiekowi dana i nie zależy ona od jego wyboru. Innymi słowy nie można zmienić swojej płci. Można jedynie decydować o sposobie, w jaki przeżywamy swą męskość czy kobiecość.

CZYTAJ DALEJ

Bp Pękalski: piłka nożna może być drogą za Chrystusem

2024-06-25 09:03

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Sport, piłka nożna, to mogą być drogi, po których idziemy za Chrystusem – mówił bp Pękalski do liturgicznej służby ołtarza.

W Łodzi rozpoczął się drugi dzień XIX Ogólnopolskich Mistrzostw LSO w piłce nożnej. Na wydarzenie przybyły 123 drużyny, a już dziś poznamy zwycięzców tegorocznej edycji piłkarskich rozgrywek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję