Reklama

Niedziela Rzeszowska

Pielgrzymowanie z Niedzielą Rzeszowską

Pielgrzymki pod patronatem "Niedzieli Rzeszowskiej" to piękna tradycja i zwyczaj trwający od samego początku powstania naszego dodatku diecezjalnego.

2024-01-30 11:14

Niedziela rzeszowska 5/2024, str. II

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Archiwum Niedzieli Rzeszowskiej

Monte Cassino

Monte Cassino

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Za nami lata wspólnych rekolekcji na szlakach pielgrzymkowych Europy. Na przestrzeni tego czasu dołączyły do nas tysiące pielgrzymów, czytelników i przyjaciół Tygodnika Katolickiego Niedziela. Dla uczestników były to niezapomniane przeżycia. Każdy dzień to możliwość zobaczenia nowego miejsca, pogłębienia wiary, zdobycia wiedzy, zachwytu nad pięknem świata. – Była to też okazja do spotkania się z ludźmi wyznającymi te same wartości – mówi Ewa, uczestniczka jednej z ubiegłorocznych pielgrzymek. – Mnie pielgrzymowanie pomogło lepiej zrozumieć Słowo Boże – twierdzi Paweł z tej samej grupy. Z kolei Barbara i Dominik nie wyobrażają sobie wakacji bez pielgrzymki z Niedzielą Rzeszowską. 12-letni Radek z Częstochowy, który w ubiegłym roku był na wyjeździe z Niedzielą Rzeszowską po raz pierwszy, już złapał bakcyla pielgrzymkowego i myśli o następnej podróży.

W roku 2024 planujemy następujące pielgrzymki:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

1. Włochy: Toskania i Rzym w terminie 6-13 kwietnia

Reklama

2. Bałkany z pobytem w Medjugorie w terminie 27 kwietnia – 5 maja

3. Sanktuaria Maryjne Europy Zachodniej: La Salette, Lourdes, Fatima w terminie 7-19 lipca

4. Śladami katolickości i polskości w Rumunii i Bułgarii z wyjazdem do Stambułu w terminie 24 sierpnia – 2 września

5. Węgierski szlak maryjny w terminie 19-22 września.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biura Pielgrzymkowego EL Holiday (zakładka Niedziela Rzeszowska) tel. 17 863 41 22, kom. 604 247 912. Informacji można zasięgnąć również u ks. Józefa Kuli – redaktora Niedzieli Rzeszowskiej, tel. 698 614 178.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uznanie dla wieloletnich współpracowników świdnickiej pielgrzymki

Wszystkie nurty Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę spotykają się na uroczystym pożegnaniu w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach należącym do parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zwróconej kierowanej przez ks. kan. Krzysztofa Ziobrowskiego.

Mszy św. przewodniczy zawsze ordynariusz bp Ignacy Dec. Tegoroczne spotkanie miało szczególny wymiar. Podziękowano bowiem dotychczasowemu głównemu przewodnikowi pielgrzymki ks. prał. Romualdowi Brudnowskiemu, który przekazał tę funkcję ks. kan. Krzysztofowi Iwaniszynowi, a Ksiądz Biskup wydał w tej kwestii stosowną decyzję. Ks. prał. R. Brudnowski ku radości pielgrzymów zapowiedział jednak, że nadal w miarę swoich możliwości będzie służył świdnickim pielgrzymom. Wspierało go dotychczas w tym dziele wiele osób i instytucji, dlatego też Pasterz diecezji wręczył kilku wieloletnim współpracownikom Księdza Prałata odznaczenia diecezjalne. Podziękował też Księdzu Proboszczowi i jego parafianom za jak zawsze serdeczne przyjęcie świdnickich pielgrzymów. Dał ich za przykład, wzór do naśladowania osób oddanych Kościołowi i drugiemu człowiekowi, zwłaszcza temu utrudzonemu pielgrzymkową drogą.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł o. Nello Cipriani, jeden z największych znawców św. Augustyna

2024-02-20 12:01

[ TEMATY ]

zmarły

Karol Porwich/Niedziela

Był jednym z największych znawców świętego Augustyna i wykładał w Papieskim Instytucie Patrystycznym Augustinianum w latach 1973-2016. Z całkowitym oddaniem pracował, aby duchowe i kulturowe bogactwo dzieła św. Augustyna stało się dostępne dla młodych ludzi z różnych pokoleń. Ojciec Nello Cipriani, augustianin, zmarł w minioną sobotę w Rzymie w wieku 86 lat. Był członkiem wspólnoty Santa Monica International College.

Jego wykłady w Papieskim Instytucie Patrystycznym Augustinianum, gdzie nauczał przez ponad czterdzieści lat, są niezapomniane. Służył Kościołowi poprzez osobiste świadectwo życia braterskiego, gotowość do pełnienia różnych urzędów, zaangażowanie w studia patrystyczne i formację.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Pogłębione rekolekcje wielkopostne

2024-02-20 17:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Wspólnota „Zawierzenie”, działająca przy parafii Najświętszego Zbawiciela w Łodzi, zaprasza od najbliższego czwartku do udziału w pogłębionych rekolekcjach wielkopostnych, które trwać będą przez wszystkie tygodnie Wielkiego Postu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję