Reklama

Niedziela plus

Caritas

Na dobry początek

Dla wielu polskich rodzin przygotowania do nowego roku szkolnego to wydatek przekraczający możliwości domowego budżetu. I tu z pomocą od wielu lat przychodzi Caritas.

Niedziela Plus 36/2023, str. VII

[ TEMATY ]

Caritas

Caritas Polska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczny 15. finał ogólnopolskiej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących, odbył się w gminie Stara Bircza (arch. przemyska) w parafii św. Stanisława Kostki.

Akcja od lat odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku podczas niedzielnego finału 20 sierpnia sześcioro dzieci otrzymało plecaki przekazane przez Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę – ze specjalną dedykacją i wiecznym piórem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dwa tysiące plecaków z wyprawką – dzięki współpracy z diecezjalnymi Caritas – pojedzie na Litwę, Białoruś i Ukrainę. Z kolei 5 tys. plecaków trafi do dzieci ukraińskich mieszkających w Polsce, z czego ponad 2 tys. zostanie przekazanych przez Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Warszawie. W szczególnie trudnej sytuacji są także rodziny z ogarniętych kryzysem Syrii i Libanu, gdzie również trafią plecaki z przyborami szkolnymi.

W plecakach najmłodsi mogą znaleźć m.in.: zeszyty, długopisy, kredki, farbki, pędzle, piórnik, plastelinę i blok rysunkowy.

Tegoroczny finał akcji Caritas był również częścią II Archidiecezjalnej Pielgrzymki Dzieci połączoną z dziękczynieniem dzieci komunijnych i rocznicowych oraz spotkaniem grup Eucharystycznego Ruchu Młodych.

W programie było wiele różnego rodzaju atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i całych rodzin, w tym: występy orkiestry dętej, pokaz mażoretek, dmuchańce, zjeżdżalnie, animacje, stoiska kół gospodyń wiejskich i wiele innych. Spotkanie zakończyło się piknikiem rodzinnym, występem Mateusza Mijala i koncertem zespołu Golden Age.

Od 2009 r. Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne przekazały najmłodszym ponad 200 tys. skompletowanych wyprawek szkolnych.

Oprac. za Caritas Polska

2023-08-29 14:24

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zielona Góra. Ogrzewalnia czynna od października

Caritas diecezjalna przypomina, że od 1 października rozpoczyna się nowy sezon działalności Ogrzewalni dla Osób Bezdomnych w Zielonej Górze. Ogrzewalnia mieści się na ul. Dworcowej 21, w budynku magazynu Caritas.

W sezonie zimowym placówka będzie działać do 30 kwietnia 2022 roku. Można z niej korzystać 7 dni w tygodniu w godzinach 18.00 – 8.00 rano. Kontaktować można się pod nr. tel. 513 998 697. Z ogrzewalni korzystać mogą nie tylko osoby bezdomne, ale również znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.
CZYTAJ DALEJ

To on wybrał mnie

Niedziela Ogólnopolska 17/2025, str. 10-12

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

carloacutis.com

Carlo Acutis

Carlo Acutis

W wielu wywiadach mama przyszłego świętego – Antonia Salzano Acutis podkreślała, że bardzo ważny wpływ na katolickie wychowanie jej dziecka miała polska niania. Jako pierwsi w Polsce publikujemy wywiad z Beatą Anną Sperczyńską – nianią Carla Acutisa.

Krzysztof Tadej: Kiedy poznała Pani Carla Acutisa? Jak wyglądało Wasze pierwsze spotkanie?
CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka Honorowych Krwiodawców do Kalwarii Pacławskiej

2025-09-08 10:50

ks. Andrzej Bienia

Uczestnicy Pielgrzymki

Uczestnicy Pielgrzymki

W sobotę, 6 września 2025 r., w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej odbyła się Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi.

Centrum modlitewnego wydarzenia, w duchu wdzięczności za otrzymane łaski oraz za dobro, które ratuje życie przez podzielenie się krwią, była Msza Święta pod przewodnictwem abp. Adama Szala.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję