Reklama

Niedziela Kielecka

Z Wiślicy do Lizbony

Dla kilkuset uczestników Diecezjalnego Spotkania Młodych w Wiślicy 17 czerwca był dniem pełnym wrażeń i duchowych przeżyć.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Eucharystia, warsztaty, koncert Wyrwanych z Niewoli, tańce lednickie, świadectwa – to wszystko w klimacie zbliżających się dużymi krokami ŚDM w Lizbonie.

Najpierw podzieleni na grupy uczestniczyli w warsztatach. W ofercie były zajęcia fotograficzne, ratownictwa, psychologiczne, tańca i inne, pomagające odkryć talenty. W międzyczasie drużyny ministranckie rozgrywały mecze piłki nożnej w Lidze Ministranckiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uśmiech może zbawiać

W bazylice wiślickiej wszyscy zebrali się na Mszy św. pod przewodnictwem bp. Piotrowskiego. Wraz z nim za młodych modlili się duszpasterze młodzieży. W homilii Biskup podkreślał, że „Bóg, który jest miłością, nikogo nie wyklucza, ale może uczynić to sam człowiek, kiedy świadomie rezygnuje z podążania za Jezusem jako Drogą, Prawdą i Życiem”. – Dziś świat na wszystkie sposoby chce przekonać zwłaszcza młodych ludzi, że kiedy odchodzą z Kościoła i od swoich chrzcielnych zobowiązań, nic nie tracą, ale zyskują upragnioną wolność. Nic bardziej mylnego. Potwierdzają to współcześni świadkowie wiary w swoim odważnym świadectwem wiary, który deklarują relację z Jezusem – tłumaczył. Dodał, że także „dziś człowiek jest przede wszystkim poszukiwaczem prawdy, a jedyną Osobą, którą jest w stanie dać tę prawdę jest Chrystus, który w krzyżu okazuje nam ogrom swojej odkupieńczej miłości, nadziei i wolności dzieci Bożych”.

Reklama

Młodych zachęcał do świadectwa, bo przez ich świadectwo, inni również pokochają Boga, do uśmiechu który się przydaje Bogu i do tego, by kochali swoją młodość.

Posłani

Biskup dokonał uroczystego posłania młodzieży na nadchodzące Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, prosząc ich by byli jak Maryja, która wstała i z pośpiechem poszła w góry, by byli gotowi głosić Dobrą Nowinę.

Na zakończenie przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Łokietkowej dokonał wraz z młodzieżą aktu oddania Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. – Pomyślmy o waszych rówieśnikach, młodych ludziach, którzy cierpią – prosił.

Na ŚDM do Lizbony udaje się Julka z parafii Szaniec. – Długo przygotowywaliśmy się. To było nam bardzo potrzebne. To nie były tylko organizacyjne spotkania, ale przede wszystkim takie służące wzrastaniu duchowemu, aby przygotować się do spotkania z młodymi i z Jezusem. Zobaczyłam, że w Kościele jest dużo młodych, którzy chcą działać. Kiedy jesteśmy razem i spotykamy się, to widać, że jest w nas taka siła, że pięknie się wiarę wyznaje. Myślę, że to dzisiejsze posłanie jest dla nas startem, aby wyruszyć na ŚDM. Było to posłanie dokonane przez Księdza Biskupa, była to uroczysta chwila dla nas. Możemy pomyśleć, że to już tak niedługo, będziemy się ze wszystkimi cieszyć, że będziemy mogli wielbić Boga, modlić się za siebie i Kościół.

2023-07-04 18:41

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek na zakończenie ŚDM: bądźcie świadkami wiary, nadziei i miłości

[ TEMATY ]

papież Franciszek

ŚDM w Lizbonie

red/db

„Jaśniejcie światłem Chrystusa. Słuchajcie Go, abyście i wy stali się światłością świata. I nie lękajcie się, bo Pan was miłuje i idzie obok was” – powiedział papież 6 sierpnia w Lizbonie podczas Mszy św. wieńczącej 37 Światowe Dni Młodzieży.

„Panie, dobrze nam tu być!” (Mt 17, 4). Te słowa wypowiedziane przez apostoła Piotra do Jezusa na Górze Przemienienia, po tych intensywnych dniach chcemy uczynić własnymi. Piękne jest to, czego doświadczyliśmy z Jezusem, co przeżyliśmy razem i piękne jest to, jak się modliliśmy, z jakże wielką radością w sercach. Wtedy możemy zadać sobie pytanie: co zabieramy ze sobą, powracając w doliny codziennego życia?
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Mewa na dachu Kaplicy Sykstyńskiej "królową" mediów społecznościowych

2025-05-07 22:16

[ TEMATY ]

konklawe

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Mewa siedząca długo na dachu Kaplicy Sykstyńskiej koło komina stała się w środę "królową" mediów społecznościowych. Obraz komina wraz z czuwającym przy nim pokaźnej wielkości ptakiem transmitowały przez ponad trzy godziny media na całym świecie dzięki zainstalowanej tam watykańskiej kamerze.

W mediach społecznościowych po pierwszym dniu konklawe i głosowaniu, zakończonym brakiem wyboru papieża, pojawiło się bardzo dużo komentarzy, których bohaterką jest właśnie rzymska mewa. Czasem dosiadała się do niej także druga.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Mewa na dachu Kaplicy Sykstyńskiej "królową" mediów społecznościowych

2025-05-07 22:16

[ TEMATY ]

konklawe

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Mewa siedząca długo na dachu Kaplicy Sykstyńskiej koło komina stała się w środę "królową" mediów społecznościowych. Obraz komina wraz z czuwającym przy nim pokaźnej wielkości ptakiem transmitowały przez ponad trzy godziny media na całym świecie dzięki zainstalowanej tam watykańskiej kamerze.

W mediach społecznościowych po pierwszym dniu konklawe i głosowaniu, zakończonym brakiem wyboru papieża, pojawiło się bardzo dużo komentarzy, których bohaterką jest właśnie rzymska mewa. Czasem dosiadała się do niej także druga.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję